Új hozzászólás Aktív témák

  • ZewaDeluxe

    tag

    Szerintem (hangsúlyozom: szerintem) a következő két probléma van ezzel a géppel, azon túlmenően, hogy alapvetően nem rossz, van karaktere, és a teljesítménye is az árkategória szintjén van. Szóval a két probléma a következő:

    1. Házon belül, azaz az ACER kínálatában ott a NITRO-sorozat, szerintem sokkal minőségibb kivitelben, anyaghasználatban, és 3 év garanciával. A jelen cikkben szereplő konfig hozzávetőlegesen ugyanennyibe fáj:

    -15,6" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző
    - Intel Core i7-7700HQ Quad Core
    - 8GB DDR4 / 1TB HDD / 128GB SSD
    - NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

    389.000.-

    2. Szintén házon belül, szintén NITRO-sorozat, de GTX 1060-nal, ami azért lényegesen erősebb VGA, mint 1050Ti, igaz "csak" i5-tel (minek is az i7?) :

    15,6" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző
    Intel Core i5-7300HQ Quad Core
    8GB DDR4 / 1TB HDD / 128GB SSD
    NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

    409.000.-

    Én egy pillanatig nem gondolkodnék, hogy kifizessek-e ~30.000-rel többet (ez ugye kevesebb, mint 10% árkülönbség) a nagyobb teljesítményért, a hosszabb garanciáért, és a jobb anyaghasználatért, ha épp ez lenne a napi problémám.

    Úgy tűnik, hogy a VX15 megjelenése az igazi selling point-ja. ...Ha valakinek annyira tetszik, lelke rajta, de ennyi pénzért szerintem van jobb választás még az ACER kínálatán belül is. No, meg máshol is. :-)

    Egyébként: a harmadik ACER gépemet használom. SOHA semmi gondom nem volt velük. Kiváló ár-érték arányú gépek. Tőlük sem a legolcsóbb szériát kell megvenni - az nagyjából minden gyártó kínálatában problémás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák