Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz Chaser #180 üzenetére

    Lehet örülni neki, hogy ennyiért sikerül új laptopot venni, de az előttem szóló kollegával tökéletesen egyet értek.

    Robosztusabb, kicsit nehezebb lesz az üzleti, tény. De ehhez egy határozott és masszív zsanér tartozik, amit hajtogatva az az érzésed, hogy ez még 10 év múlva is zsanér lesz, megkapod a bővítőkeretet néhány kabátgomért, és az optika helyére repülhet akár másodakksi, akár egy kiadós HDD caddy. A billentyűzet annak, aki egy oldalnál többet gépelt életében, már érzékelhetően ezerszer jobb, nincs benne semmi hullámzás, határozottabb nyomáspontok vannak, stb. A cikkben szereplő gép árának háromszorosát is ki lehet adni úgy laptopra, hogy a váza és a billentyűzete egy kalap szemét marad, amit minden erodál.

    Ha táskába teszel egy ilyen kaliberű gépet, mint a cikkben szereplő, általában egy imát is elmormolhatsz mellé, hogy ne csak egy lapát szemetet boríthass ki a tatyóból amikor megérkeztél. Arról nem is beszélve, hogy a lassan 10 éves üzletikhez minden alkatrészt megtalálni (persze itt is vannak kivételek, mint a W500 széria fedlapja ami típushibának is felróható).

    A használati érték amit ezek a gépek nyújtanak, köszönőviszonyban sincs semmivel. Ilyen kijelzőket, zsanérokat, billentyűket, magnéziumvázakat nem látsz egy konzumer gépen. Itt az egyéb hardverelemek is úgy vannak megkomponálva, hogy időtállóak legyenek. Nézd meg, hogy egy specifikációval mennyibe kerül egy konzumer gép, és ugyanabból a hardverből mit kóstál az üzleti széria.

    Amit most hajtok, annak az új ára vastahon 400e huf fölött volt, még 2013-ban. Azóta eltelt öt év, a teljesítmény már nem olyan élvonlbeli, viszont garanciával kaptam meg a gépet 80 ezresért.

    Ehhez a 70 százalékos akkumulátor olyan 4-4,5 óra üzemidőt ad, ami némileg elmarad a cikkben szereplőtől, de ez egy dedikált videokártyás csoda.
    Érdemes megnézni, hogy mennyivel szélesebb választék van akkumulátorokból is az E6540-emhez, mint az újabb Z50-75 höz, ami tönkrement alattam, garanciaidő vége után két héttel úgy, hogy vigyáztam rá, mint a hímes tojásra.

    Térj meg Te is. Ne fogalmazd meg az igényeidet, amíg nem próbáltál ilyet. Lejjebb fogsz adni a kényelemből a robosztus felépítés és a kényelmes, örömteli használat javára. Mondhatod, hogy nem. Én is viszolyogtam az elején a használt géptől. Térj meg. Csatlakozz a vallásunkhoz. Légy boldog velünk!

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz Chaser #227 üzenetére

    Simonzé hozzászólása nálam is kicsit sikeresen elrúgta a pöttyöst.

    Aztán gondolkodtam is, hogy miért. Annak idején sajnos csak hasonló, legolcsóbb kategóriás noteszből tudtam vásárolni, a notesz pedig kellett (a hülye fejemnek). Ekkor 2010-et írtunk, majd a második olcsóbb konzumer gép vásárlása esetén 2015-öt. Mind a kettő rettenetes használati élménnyel ajándékozott meg, pedig nem gépsonkaként ültem a képernyő előtt már akkor sem. Minden optimalizáció ellenére nem voltak képesek kellemes felhasználói élményt nyújtani ezek a gépek, a külsőről, kijelzőről, csatlakozók minőségéről pedig még egy szó sem esett.

    Amikor bedöglött a második és váltanom kellett, akkor annyi pénzért vettem üzletit, amennyi volt rá. Ez 50 ezres. Gyakorlatilag nem láttam olyan szempontot pár hónap használat után, ami miatt valaha vásárolnék újra konzumer gépet.

    El tudom viselni, ha valakinek másak az igényei, de...

    ... ezek az igények kényelmi és esztétikai igények, melyek rovására a gyakorlati használhatóság erősen romlik. Aki cikkíráshoz venne hasonlót, szinte még biztosan nem gépelt üzletin. Aki netezéshez, napi használósnak, az a kettő közötti árkülömbözetből simán vesz egy jobb SSD-t és garanciakiterjesztést. Kérdés, hogy mi tényleg a fontos. Egy jó kijelző szerintem messze fontosabb, mint hogy 0 vagy 13 dB a gép hűtésének mindent elsöprő hangorkánja.

    A "Fröcsögők" itt jót akarnak, hiszen a marketingben is ismert a fogyasztó "rejtett igénye", ami nem fogalmazódik meg addig, amíg nem találkozik egy adott termékkel, szolgáltatással, annak színvonalával.

    A "Fröcsögők" már csak akkor tettek volna többet a posterrel, ha a kezébe nyomtak volna egy 4-5 éves E5-inspiront, hogy megtudja a cikkíró hogy mi a magyarok istene :R

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Új hozzászólás Aktív témák