Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    Azt gondolom, hogy ez a gép elfogadható, de nem szerencsés vétel.
    Aki ezt vásárolja, az nem teljesítmény centrikus gépet keres. Sajnos az alacsony felbontás és TN panel nagyon sokat ront a gép megítélésében.
    Néhány évvel ezelőtt az x5 Atom processzorok korszakában ennyi pénzért Windowszal, IPS FullHD kijelzővel 10"-os táblagépeket lehetett vásárolni. Billentyűzettel és 3G modemmel.

    Asztali gép kiváltására egyiket sem érdeme megvenni, beleértve a használt üzleti notebookokat.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz oszi666 #158 üzenetére

    "Ennyi pénzből körülbelül 10db használt T60a-ast tudtál volna venni,..."

    És mit kezdjen 10 sokkal alacsonyabb technikai szinten álló géppel, azon kívül, hogy toronyba rendezi őket. A processzor nem gyorsabb, de legalább hangos is a magas fűtési képessége okán.
    Az írásban részletezett gépet én sem tartom optimálisnak. Viszont nem alternatívája egy 10 éves kiöregedett konstrukció.

    A leírt gép, négymagos processzorral és FulHD - IPS kijelzővel, teljesen felvállalható eszköz lenne.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tim82 #161 üzenetére

    Ahogyan látom teljesen komolyan gondolják néhányan.
    Talán tudok még összekaparni 15-16 éves üzleti gépeket, ha van rá igény. Azok még jobbak, mert még most is üzemképesek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Konyika #202 üzenetére

    [link]

    Nagyjából ez fele meg a kívánságodnak.
    Az ár rendeben és tartalmazza a Windowst is. A kijelző IPS FullHD. A processzor és memória gyengébb. Ár - teljesítmény arányban jobb, feltéve, hogy nem asztali gép helyett akarja valaki használni.

    [link]
    Vagy ez. Kicsit több pénzért, már a teljesítményben sincs lemaradva.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Konyika #204 üzenetére

    Az illesztőprogramokkal nincs gond. Az eredeti telepítésről készítesz egy driver backup-ot.
    Bármikor újra telepíteni a Windowst, keresgetés nélkül.

    A második gép már 4GB memóriát tartalmaz.

    A háttértár mérete nem nagy gond. SD kártyával (max 128GB) bővíthető. A Windowsban beállítható milyen típusú adatok és fájlok kerüljenek a kártyára. Rendszerfrissítéskor, külső meghajtóval bővíthető a rendszer, a telepítés idejére.

    Én használok az első linkhez hasonló táblagépet. Szövegszerkesztés, kisebb táblázatok kezelése, böngészés, némi prezentáció belefér. A 4K-s filmeket, gond nélkül játssza le a FullHD felbontású megjelenítőn.
    Az én táblám több mint kettő éves. Sajnos csak 3G mobilkapcsolatra alkalmas. A billentyűzet fordítva is dokkolható, ekkor kitámasztó eszköz lesz belőle. Előtte egy 13,3"-os Vostro volt velem mindig. Soha többé. Nekem tökéletesen elegendő a 10.1"-os méret.
    Amire kevés már ez a gép, arra ott a desktop. :D

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #219 üzenetére

    "Az meg se fordul a fejedben, hogy egy laptopszervizesnek lehet relevánsabb tapasztalata van..."

    Csak akkor, ha tisztában van, a forgalmazott mennyiségekkel.
    A példa sarkított, de érthető.
    Az "A" notebookból évente forgalmaznak 12 ezer darabot.
    A "B" notebookból évente 120 darabot.
    Az "A" készülékből évente 700 darabot javít, a "B" készülékből, évente csak 130 darabot. Melyik lesz a szervizes ajánlata?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #258 üzenetére

    Miért nem lehet megérteni?
    Számomra nem alternatíva egy olyan üzleti notebook, amit már a többedik gazdája cserélt le.
    Nem akarom a stabil, de nehéz gépet magammal hurcolni. Nem érdekes, hogy jobb a billentyűzete vagy sem, mert keveset írok útközben. Nem kell a dokkoló, mert nem asztali gép helyett használom.
    Nem előny a HD IPS kijelző, viszonylag nagy méretben. Nekem tökéletesen megfelel egy IPS FullHD kijelző 10.1" méretben. Nem kell dedikált VGA, mert a táblagépem megbirkózik a 4K tartalmak, FullHD felbontásban történő megjelenítésével. Ja, hogy dedikált VGA kevés lenne hozzá, nem gond, illetve nem nekem gond.

    Nyilván azt is tudom, hogy táblagépem processzora lassabb mint egy néhány éves üzleti notebooké.
    Ja, várjunk csak. Én kettő (lassan három) ezelőtt 200 euróért vettem a táblagépemet, egy hónap korlátlan 3G internet eléréssel és Windowszal. A mai napig tökéletesen működik. Ebben az árkategóriában nem nagyon kapsz olyan használt üzleti notebookot, ami sokkal gyorsabb és garantáltan nem kell rá költeni 3 évig. A tömege 1200 gramm alatt van, tokkal és aktív tollal együtt. Hoppá, az üzleti gép nem érintés érzékeny. Ez nem is gond. Az aktív pen hiánya viszont fájó pont. Legalább is annak, aki legalább egyszer használt ilyen eszközt.
    Persze mindig marad egy ultimate válasz. A használt üzleti gép, mindig jobb. Már csak az a kérdés, hogy kinak. Aki eladja vagy aki megveszi?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #261 üzenetére

    "nekem 8570p-m van, 3. gen ivy, nem egy erőgép, de sok rammal és ssd-vel használható sok mindenre, kijelzője meg ips közeli, hiába tn, legtöbb mai ips-t veri minőségben..."

    Ezzel az információval mit kellene kezdeni?

    A TN panel nem tudja átlépni a saját korlátait, bármit is írsz.
    Nekem van olyan táblagépem ami már most veri a 10 év múlva megjelő TN technológiát is. Ha még gyártani fognak akkor TN panelt?

    Ez így jó vagy folytatjuk a ki tud nagyobbat mondani játszmát?

    "a telefonom 5,5" fhd ips, köszönöm inkább az mint ez ha szubjektív vélemény, tablet ellenében is, értelmesen gépelni mérete miatt is lehetetlen rajta külső billzettel is, ellenben nem tudom betolni a farzsebbe mint a telefont"

    Értem és megértem a problémádat, de nem látom az összefüggést a Windowszal telepített notebook/táblagép témájával. Nekem van egy Huawei P20 telefonom. A kijelzője LTPS IPS, 1080 x 2240 pixels és be fér a zsebembe. Van egy Amazon Fire HD 10 táblagépem, ami a kapcsolódó Prime szolgáltatásokkal, ár-érték bajnok. A Google Play telepítése után best buy. Egy [ilyen] táblagépet is használok. Van néhány program, ami csak Windows alatt használható, ezért tartom. Az teljesen hidegen hagy, ha valaki asztali gép helyett használ, használt üzleti notebookot. Ha neki jó, akkor használja egészséggel és örömmel. De ne próbálja megmagyarázni, hogy a sokéves eszköz feltétlenül jobb.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #263 üzenetére

    "nem tudok róla, h bármilyen "ki tud nagyobbat mondani" dolgot játszanánk"

    Pedig igen. Lásd a következő mondatodat.
    "bizony át tudja lépni/tud hozni olyan szintet tn mint ips, nem kell írnom/mondanom, tény:) mai tn panelek zöme nagyon silány ips-ből is, 15,6" fhd-ról beszélek elsősorban amiket láttam"

    "...gondolom az nbc egy gagyi notebook véleményező oldal, és nekik sem hiszel..."
    Lényegtelen, hogy hiszek vagy sem. Egy 2012 év eleji írásra hivatkozni ma, nem egészen korrekt.
    Az elmúlt közel hat esztendőben mind a két panel típus fejlődött.

    "aki ismeri tudja, mai napig népszerű gép, utolsó értelmes tn kijelzős elitebook, meg úgy alapjáraton is utolsó értelmes elitebook"
    OK. Ettől függetlenül nem akarok 6-7 éves gépet vásárolni. Akármilyen jó, nem véletlenül kerül eladósorba.

    "tablet ellenében telefon, amit nem tudok megcsinálni telefonon azt tableten sem tudnám - amire menet közben nekem kell gép -, ellenben a tablet kényelmetlen,"
    Azt gondolom, más a prioritás. A telefonom, hardvere sokkal erősebb mint a táblagépé. Viszont film és fényképek nézésére mégiscsak a táblagép mérte optimálisabb. Mellékvágány az eredeti témához képest.

    "...azt nem fogja senki megmagyarázni, h a 14" hd tn legalja kijelző bármire jó...
    Ebben kérdésben nem köztünk van vita. Inkább kisebb, de jó minőségű kijelzőt akarok.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák