Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Hopkins95 #46 üzenetére

    "nehezen lehetett rá programokat találni, vagy a nagy részük fizetős volt"

    Szinte mindenre van ingyenes alternatíva, alkalmazást keresni pedig egyáltalán nem nehéz - csak példaként, ott a MacUpdate oldala is erre, vagy az App Store.

    "Aztán nagyon hiányzott a Ctrl + C, X, V"

    Miért nem jó erre a CMD-s kombináció? Pár nap alatt megszokható, hogy kicsit arrébb van pár gombbal.

    "Aztán nem fértél hozzá rendesen a mappákhoz, szerintem a Windows ebben is nagyobb szabadságot ad, hogy azt szerkessz és törölj, amit akarsz"

    Mihez nem fértél hozzá pontosan? Nekem még egyszer sem volt problémám a Finderrel. Automatorral kombinálva meg rengeteg időt mentett meg nekem átnevezés, átméretezés és egyéb feladatokban...

    "Továbbá nem volt jobb klikkre txt/World/... funkció."

    Ezzel nem értem mit akarsz mondani, de a fájlra jobb klikkel kattintva ki lehet választani hogy mivel nyissa meg, pont mint Windows-on.

    "A programoknál is azt vettem észre, hogy fapadosabbak a Windowsos programoknál."

    Én ezt pont fordítva vettem észre.

    Figyelj, én értem hogy nem jött be a rendszer, de ennek elég nagy része user error. Ha utánanéztél volna ezeknek és esetleg a rendszer többi, annyira nem ismert részének (például a nagyon erős scriptelhetőség) lehet máshogy gondolkoznál erről. :N

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Hopkins95 #139 üzenetére

    Így értem.

    Figyelj, én elég régóta Mac-et használok, azok amire rámutattál olyanok amik egyáltalán nem hiányoznak nekem. :B Viszont a Quick Look (amikor rányomsz a szóközre pl. egy doksinál vagy PDF-né, képnél etc a Finderben és meg tudod nézni külön alkalmazás nélkül), a Mission Control (akármennyire is utálom hogy a Leopardos Spaces-hez képest hótbuta, de így se éri el ezt a szintet a W10-é), az Automatoros scriptelhetőség (szinte bármilyen feladatra lehet írni egyet tök egyszerűen), a Spotlight, hot cornerek és a többi apróság nekem annyit segít az életben hogy elviszi a hátán az egészet. Nekem ezért megéri Mac-et tartani személyes gépként, mert gyorsabban és kényelmesebben tudom megcsinálni azt amit akarok.

    3rd party szoftverekkel nekem nem volt bajom eddig, a VOX-ot mint zenelejátszót szoktam használni néha (Spotify-t használok főként, iTunes csak a vásárolt zenéim miatt van, erre meg ráhagyom a flac-ok hallgatását) probléma nélkül, a Spark nekem a kedvenc mailkliensem, a Coda valami istentelen jó kis webfejlesztő cucc, Chatty imádnivalóan igényes FB Messenger kliens (és magyar fejlesztés!), a Clipy is nagyon jó kis vágólapmenedzsmentes történet, Pixelmator kiváló - és olcsó - Photoshop alternatíva. Ezek az appok úgy tudom hogy Windows-ra nincsenek és olyan hűdejó alternatívái se léteznek...

    Félre ne érts, nekem is van bajom rendesen (sokszor hánynékom van a Sierra sok bugjától és a fosinger memory leakes Safaritól - ami konkrétan be is dönti a rendszert ha napokig sok tabet használsz), de amilyen szerencsém van Windows-on is beszívnám hasonlókkal. :)) A Windows 10 számomra jelenleg életképtelenül kigondolatlan (kezdve a UI-tól a limitált UWP appokon át a szimpla HiDPI támogatás viccességéig), de kíváncsian várom hogy a Fluent Design és az UWP terjedése mit hoz majd, meg ugye az évek alatt elvárható csiszolás és fejlesztés... nem zárom ki hogy az MBP-met egy XPS-re vagy EliteBook-ra váltsam majd pár év múlva ha úgy alakul. Mac-en sok fejlődés már nincs a Yosemite óta egyszerűen, és kétlem hogy így az iOS-el az előtérben lesz még bármi hatalmas dobás a szokásos motorháztetőn alattiakon kívül.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Timer #370 üzenetére

    Te se vívtál valami nagy érdemi vitát. :N

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz joey04 #483 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy azért egy iMac ellen egy ITX konfigot illik építeni normális Lian Li vagy egyéb fémházzal, meg ha már ott járunk egy kompakt vízhűtéssel hogy tényleg különb legyen...

    Vicces a thread amúgy, de tényleg. Szokásos PH!-s Apple hír minőség, sehol egy normális szakmai vita, csak a nagy érvek merhogy más olcsóbb. :D Azt lássátok már be pls hogy Mac-et az OS miatt vesz az ember - persze nyilván ti az olyan faktorokat mint pl. a zeneipari, videóvágási, fotós-grafikai felhasználás kifelejtetek, amire általában veszik az emberek a gépeket. Tudom hogy hihetetlen, de sokaknak pár hónap, vagy akár 1-2 projekt visszahozza a gép árát így ez nem is annyira tényező egy gépváltáskor...

    Semmi baj sincs azzal hogy ti jobbnak véltek egy legózott vagy brand gépet, nyilván én se a fenekemben termelem a pénzt, én se vennék asztali Mac-et ezért - de ácsi, van akik meg igen. Azok viszont nem feltétlen iSheep-ek ahogy ti fogalmaztok... bár gondolom ezt nehéz elfogadni a magyar valóságban ahol egy random proletár menőnek érzi magát attól hogy hitelre vett egy iPhone-t csak azért hogy villoghasson vele.

    (#492) AxBattler: Inkább humoros a W10-es érintőkijelzős élmény, minthogy hasznos... egyik ismerősömnek van egy érintős Cintiq külső kijelzője, de nagyon gáz vele a rendszert használni. Villogós feautre-nek nagyon jó lehet, de napi használatra egy erős nope részemről.

    Ami ebben az irányban jó volt az az alap Surface (az asztal), más nem igazán működik szvsz.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz dabadab #498 üzenetére

    Erre, igen. Csak erő (CPU, GPU) miatt nem vennék - ami selling point nekem az az MBP kijelzője (az ár és az SD reader hiánya kiborít, a TB3-as USB-C viszont előremutató), az Air akkuideje (itt a TN kijelző a bajom - igaz egész jó napi felhasználásra), meg az 5K iMac kijelzője (az új elvileg elég jónak számít monitoros fronton).

    Asztali Mac-et (elvégre most ezen megy a vita) puszta hardverért utoljára akkor érte megvenni amikor még a torony Mac Pro-k voltak és még ment a blade szerveres üzletáguk is, azok jó ár-érték aránnyal rendelkeztek anno. Meg talán még amikor bejött a kuka, ha volt olyan workflow amibe beleillett a csatlakozók miatt, mert elvileg ár-értékben (erőt nézve) az se volt rossz ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz <Lacy85> #513 üzenetére

    Sokra nem mész a 4K-val amíg nincs normális HiDPI támogatás Windows-on. MacOS 5 éve tudja, Linux is jópár éve, a W10 meg még most is csak az UWP alkalmazásokkal...

    Szép és jó hogy a gyártók belepakolják a gépekbe a jobb paneleket, csak amíg a rendszer nem tudja normálisan kezelni elég lólábas eset...

    (#502): Bizonyos szint után ignorálni kell. Én ezt meg tudom tenni a folyamatosan, vallási szintő fröcsögő Apple haterekkel (nem egyből ki is nézem hogy chentrail, laposföld, egyéb hívő lehet), szerintem te is meg tudnád tenni tacskóval...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz FunPro #540 üzenetére

    Igazából az otthoni Mac felhasználó lehet gazdag, sznob, hülye helyett olyan is, aki úgy alapvetőleg a macOS-t szereti használni, nem Windows-t. Tudom hogy a saját burkodon kívül nehéz gondolkodni, de azért nem feltétlen működik úgy a világ ahogy te gondolod...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz FunPro #553 üzenetére

    - Nekem nem mindegy, hogy heti 1x min nézem meg a Facebook-ot (lol, mintha bármit számítana hogy ki milyen böngészőt használ). Safarit használok a mindennapokon mert a Chrome nincs belakva és nem szeretem annyira a felületét. (Megjegyzem, Windows-on is Edge-t használok. Kiegészítőkkel is tisztább nekem.)
    - A Chrome tr... na nem nevezem így mert más megelégedéssel használja és én ezt elfogadom (khm Apple usereket fikázók khm), de jobban eszi az akkut mint a Safari, ezért biztos nem váltanék át rá.
    - Ki tudok, más kérdés hogy nem akarok mert nincs szükségem újabbra az ötéves gépemnél.

    Ez alapján mi lehet a diagnózis? Mert az általad leírt kis szösszenet alapján szerintem elég szűklátókörű vagy. Én vajon mi lehetek a válaszaim alapján?

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák