Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Hopkins95 #46 üzenetére

    "nehezen lehetett rá programokat találni, vagy a nagy részük fizetős volt"

    Szinte mindenre van ingyenes alternatíva, alkalmazást keresni pedig egyáltalán nem nehéz - csak példaként, ott a MacUpdate oldala is erre, vagy az App Store.

    "Aztán nagyon hiányzott a Ctrl + C, X, V"

    Miért nem jó erre a CMD-s kombináció? Pár nap alatt megszokható, hogy kicsit arrébb van pár gombbal.

    "Aztán nem fértél hozzá rendesen a mappákhoz, szerintem a Windows ebben is nagyobb szabadságot ad, hogy azt szerkessz és törölj, amit akarsz"

    Mihez nem fértél hozzá pontosan? Nekem még egyszer sem volt problémám a Finderrel. Automatorral kombinálva meg rengeteg időt mentett meg nekem átnevezés, átméretezés és egyéb feladatokban...

    "Továbbá nem volt jobb klikkre txt/World/... funkció."

    Ezzel nem értem mit akarsz mondani, de a fájlra jobb klikkel kattintva ki lehet választani hogy mivel nyissa meg, pont mint Windows-on.

    "A programoknál is azt vettem észre, hogy fapadosabbak a Windowsos programoknál."

    Én ezt pont fordítva vettem észre.

    Figyelj, én értem hogy nem jött be a rendszer, de ennek elég nagy része user error. Ha utánanéztél volna ezeknek és esetleg a rendszer többi, annyira nem ismert részének (például a nagyon erős scriptelhetőség) lehet máshogy gondolkoznál erről. :N

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • nyunyu

    félisten

    válasz Hopkins95 #46 üzenetére

    Így van, kb. egy évig nekem is volt Macbookom, aztán el is adtam, mert nehezen lehetett rá programokat találni, vagy a nagy részük fizetős volt. Aztán nagyon hiányzott a Ctrl + C, X, V, amiket nagyon megszoktam már.

    Ahhoz képest, hogy 22 éve az MS pont az Appletől vette át ezeket a gomb kombinációkat, egész szép teljesítmény.

    Erre szokták azt mondani, hogy a hardverhiba oka a szék és a monitor között van. :C

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Hopkins95 #139 üzenetére

    Így értem.

    Figyelj, én elég régóta Mac-et használok, azok amire rámutattál olyanok amik egyáltalán nem hiányoznak nekem. :B Viszont a Quick Look (amikor rányomsz a szóközre pl. egy doksinál vagy PDF-né, képnél etc a Finderben és meg tudod nézni külön alkalmazás nélkül), a Mission Control (akármennyire is utálom hogy a Leopardos Spaces-hez képest hótbuta, de így se éri el ezt a szintet a W10-é), az Automatoros scriptelhetőség (szinte bármilyen feladatra lehet írni egyet tök egyszerűen), a Spotlight, hot cornerek és a többi apróság nekem annyit segít az életben hogy elviszi a hátán az egészet. Nekem ezért megéri Mac-et tartani személyes gépként, mert gyorsabban és kényelmesebben tudom megcsinálni azt amit akarok.

    3rd party szoftverekkel nekem nem volt bajom eddig, a VOX-ot mint zenelejátszót szoktam használni néha (Spotify-t használok főként, iTunes csak a vásárolt zenéim miatt van, erre meg ráhagyom a flac-ok hallgatását) probléma nélkül, a Spark nekem a kedvenc mailkliensem, a Coda valami istentelen jó kis webfejlesztő cucc, Chatty imádnivalóan igényes FB Messenger kliens (és magyar fejlesztés!), a Clipy is nagyon jó kis vágólapmenedzsmentes történet, Pixelmator kiváló - és olcsó - Photoshop alternatíva. Ezek az appok úgy tudom hogy Windows-ra nincsenek és olyan hűdejó alternatívái se léteznek...

    Félre ne érts, nekem is van bajom rendesen (sokszor hánynékom van a Sierra sok bugjától és a fosinger memory leakes Safaritól - ami konkrétan be is dönti a rendszert ha napokig sok tabet használsz), de amilyen szerencsém van Windows-on is beszívnám hasonlókkal. :)) A Windows 10 számomra jelenleg életképtelenül kigondolatlan (kezdve a UI-tól a limitált UWP appokon át a szimpla HiDPI támogatás viccességéig), de kíváncsian várom hogy a Fluent Design és az UWP terjedése mit hoz majd, meg ugye az évek alatt elvárható csiszolás és fejlesztés... nem zárom ki hogy az MBP-met egy XPS-re vagy EliteBook-ra váltsam majd pár év múlva ha úgy alakul. Mac-en sok fejlődés már nincs a Yosemite óta egyszerűen, és kétlem hogy így az iOS-el az előtérben lesz még bármi hatalmas dobás a szokásos motorháztetőn alattiakon kívül.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák