Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    válasz jacint78 #37 üzenetére

    Mert nem vált be, csak te és még pár másik fórumozó gobdolja így.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • imibogyo

    veterán

    válasz jacint78 #37 üzenetére

    Az eredeti válaszom csak a "helyette" butaságra fókuszált és nem arra, hogy neked jó-e ez, vagy sem. Mivel nem a régi helyett, hanem a régi mellé érkezik az új OS. Ezt fontos különbségnek gondolom. A SteamOS szerintem nem akar Windows lenni (legalábbis még nem, később majd meglátjuk).

    Én azt látom ebben az esetben, hogy:
    - jobb nekem, hogy ha sikeres lesz a SteamOS (persze ha futtathatom majd sima PC-n a jövőben is), mert ezáltal nem vagyok rákényszerítve a konzolozásra, miközben játszani szeretnék a húzócímekkel (exkluzívokat hagyjuk), ergo a Steam ezzel a lépéssel próbálja védeni a PC-s játékpiacot (legalábbis részben, a steam-konzol felpörgetéséig biztosan)
    - jobb lehet nekem egy 100-150 W-ot fogyasztó SteamOs-es célgép, mint egy 400 W-ot fogyasztó kazán az asztal alatt, főleg ha csak tartalmat akarok fogyasztani, amennyiben nem ragaszkodom a "nagy gépemhez"
    - jobb nekem egy "második" gép egyébként is, így ha az egyik kiesik még mindig ott a másik.
    - jobb nekem egy direkt az OS-re optimalizált (reméljük) játék, mint egy baromira divergens hardverkörnyezetre fejlesztett valami, függetlenül attól, hogy új hardveren, vagy a mostani PC-den futtatod

    Tehát, összességében vannak reális előnyei az én szememben, kérdés, hogy ez kinek mit ér meg? Vagy egyáltalán megéri-e? Nekem igen, másnak nem. Ha senkinek sem érné meg ez, akkor a HTPC piac sem létezne hiszen miért nem tolod a bazi nagy gépedet be a TV mellé (nekem most így van :D ) médiaszerverként az is tudna működni. Vagy miért nem használ mindenki desktop linuxot az XBMC helyett és sorolhatnám még. Egyszerűen különbözőek az emberek igényei.

    Te úgy látszik nagyon Win mániás vagy, neked nem lesz jó. Nekem és szerintem még sok más embernek meg tök jó lesz. Rárakom egy tartalék HDD-re, vagy SSD-re, berakom egy ki-be kapcsolható mobil-rack-be (a rendszerlemez már amúgy is olyanban van) és ha kell akkor majd SteamOS-t futtatok, ha meg nem, akkor mehet a Win8 akár a sima Steam-mel, vagy az egész mehet egy másik gépre, akár HTPC-re. Nem látom miért kellene helyettesíteniük egymást? Sokkal inkább kiegészíteniük kell a másikat. Dual-boot-ot már nem is említem, mert amellett (is) elegánsan elmentél, bár gondolom az az egyszerűbb, így nem sérül az érv rendszered, hogy leváltják a Win-t. :U

    Amikor meg azt mondtam, hogy gondolj konzol-PC kombóra arra utaltam, hogy működhet a PC olyan üzemmódban is és nem arra, hogy azzá válik, vagy azt is kellene használnod, csak hogy dual-boot-al működhet egy eszköz kettőként is. Szóval megint nem értem ezt a felháborodott hangot. Semmi sem gátol meg abban, hogy továbbra is romantikus estéket tölts el a Windows-oddal és a PC-del, pusztán csak kapsz mellé egy remélhetőleg játékra jobban optimalizált platformot is. A kettő között meg ha nagyon kell 30-40 másodperc alatt válthatsz.

    Egyébként azért használom ilyen sokat a reméljük szót, mivel nem tudhatunk még semmit sem. Lehet nagyon jó lesz a StemaOS, lehet hogy egy baromi nagy bukta lesz. De ezt a csípőből ellendrukkot nem tudom megérteni egy még a működésében nem is látott rendszerrel szemben. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák