Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ibenny #197 üzenetére

    Ha van valamilyen anyagod mondjuk CD-n, akkor viszonylag gyorsan tudsz konvertálni, de tesztnek való anyagot lehet talán netről is szerezni valamit.
    A baj ezzel, hogy szerintem a Spotify más keverést használ kicsit (ahogy szerintem az AM és a többiek is), szóval ha azt hasonlítod, akkor nem teljesen a tömörítést fogod hallani, meg eleve a Foobar vaktesztbe nem tudsz bedobni Spotify anyagokat sem csak úgy. Pont az lenne a lényege, hogy semmilyen módon ne tudhassa a hallgató (és te sem) a teszt végéig, hogy melyik melyik, csak a hallására alapozva. A Foobar azt csinálja, hogy bejátssza az egyiket, aztán a másikat, aztán random még egyszer az egyiket vagy másikat, és erről az utolsó körről kell megállapítani, hogy lossless vagy lossy. Aztán miután végig tippelted a 10 (vagy ahány zenét kiválogattál előtte) kört, utána megmondja milyen pontossággal találtad el.
    Mondom, próbáltuk sok ismerőssel, és soha senki nem ment át ezen a teszten, pedig nagyon lelkes audiofilek voltak többnyire.
    De ezek ugye a mért eredmények. Az, hogy neked személy szerint mi tetszik, vagy milyen eltéréseket hallasz (vagy vélsz hallani), az teljesen szubjektív lesz általában. Olyan is van, hogy bizonyos torzítás pont jobbá teszi számodra a hangzást, pedig mérés szerint ront a hangminőségen. Beszélgettem erről egy sráccal, aki erősítőket tervez és épít, és ő mondta például azt, hogy tudna ő olyan erősítőt meg áramkört tervezni, ahol effektív nulla a torzítás, próbálta is, de egyszerűen nem volt kellemes hallgatni.

Új hozzászólás Aktív témák