Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz zzola #20 üzenetére

    Azzal ugye tisztában vagy, hogy Magyarországon (és még sok másik országban) a letöltés az nem törvénytelen, tehát nem minősül lopásnak. A feltöltés, az igen (ezért a torrent is).
    Nekem a kb. 300 zenei CD-ből nagyjából 170-180 úgy lett, hogy előtte levadásztam a netről és meghallgattam. Anélkül meg sem vetem volna.
    Van olyan banda, aminek volt 2 jó albuma és azóta vacak. Levadásztam, meghallgattam, aztán letöröltem, mert nem kell.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz zzola #20 üzenetére

    " de legalább nem lopom a zenét!"

    kis hazánkban (és az EU nagy részében) ez a fogalom értelmetlen, hisz van üreshordozó díj.
    de pár évtizede még voltak, akik ugyanígy gondolkodtak a rádiókban játszott zenét rögzítőkről is.

    az Európai Gazdasági Térség 31 tagállama közül mindössze ötben (Ciprus, Egyesült Királyság, Írország, Luxemburg, Málta) nincs semmilyen díjazás az üres hordozók kereskedelme után. Ezekben az államokban a magáncélú másolatkészítések jogsértőnek minősülnek – míg Magyarországon az otthoni zenei, filmes másolatkészítések miatt nem érheti az állampolgárokat jogi hátrány

    egy HDD/SSD ára 4-6e, egy nagyobb pendrive ára kb 2e Ft jogdíjat tartalmaz (2018-as díjak).

    amíg nem áll ki az ember a lengyelpiacra árulni a kétkazettás Fischer magnón kisiparilag sokszorozott Feri meg az anyósa és Lagzi Lajcsi kazikat, addig nincs baj. :DD
    súlyosbító körülmény: ha ugyanitt márványkoptatott farmer és mákos 7up poló is eladó.

Új hozzászólás Aktív témák