Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz arty #233 üzenetére

    Nem nagyon érdekel, hogy legálisan-e avagy sem.
    Amit gyűjtöttem, abból is már rég-rég kijött egy új és jobb verzió amit a kiadó újra kiadott/felújított stb.
    Pl. szinte minden Pink Floyd kiadvány megvan otthon eredetiben, kedvelem őket, megvettem mindent ami tőlük jött.
    Erre mi történik? Pár éve újrakeverték az összes hanganyagukat, és megjelentették újra CD-n.
    Paff... veheted meg mégegyszer. De tudod mit, nem veszem meg.
    Szóval azért X bőrt ne húzzanak le rólam. Persze mondani lehet, hogy ok akkor ne is hallgassam az újrakevert verziókat. :)

    Mondjuk a legegyszerűbb lenne megvenni mindent LP-n, annál úgysincs jobb.

    Az a gond ezzel a "legálisan avagy sem dologgal", hogy kicsi itthon a piac, egy normálisabb kiadó nem tud megélni ebből. Így csak nagyon-nagyon kevés értelmes film és zene jelenik meg.
    A sztárfilmek kijönnek, de pl nem láttam még Planet Earth II 4K HDR kiadványt magyarul a boltokban.
    Csak illegálisan tudod beszerezni... bezzeg Tarzan UHD Blu-Ray az van. :C :F

    Stream szolgáltatások hol vannak film-szinten?
    Beregeltem a HBO Go-ra, megnéztem mit lehetne megnézni. Egy vicc az egész. Nincs választék.
    Netflix-et nem próbáltam, állítólag kevés a magyar tartalom. Angol... ok rendben legyen, de azért nem árt magyar felirat hozzá.
    És most is nem arról van szó, hogy azonnal premier időpontban mindent látni szeretnék, rengeteg film és sorozat van amit megnéznék, de nincs elérhető formában magyar nyelven, de legalább magyar felirattal legális forrásból.

    Símán előfizetnék egy olyan stream szolgáltatásra hol pl az utóbbi 8-10 év normálisabb filmjei és sorozatai elérhetőek lennének (jó minőségben) - de legalább magyar felirattal.
    De ilyen itthon nincsen. Nem létezik.

    Filmeknél ráadásul nagyon sokan úgy gondolkodnak mint én, vagy megnézik moziban 1x, de akkor már nem veszem meg korongon. Ha mégis megnézem egyszer korongon, elő nem veszem többször, kivéve a gyerek rajzfilmjeit, azok mennek x 1000 alkalommal.

    Nem tudom mi a jó megoldás.
    Szerintem a filmeket meg kell nézni moziban ami érdekel, otthon max sorozatok és sport a tévében.
    Engem nehezen vesznek rá arra, hogy valamit 2x megnézzek, ahhoz nagyon jónak kell lenni valaminek, de sorozatban még az sem megy, sajnálom az időt rá.
    Viszont ha valamit 1 alkalommal nézek meg, felesleges a fizikai adathordozó. Ehhez nagyjából mozijegy árban kéne mennie.

Új hozzászólás Aktív témák