Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz BiP #19 üzenetére

    Nem tunik bonyolultabbnak, kockazatosabbnak egy olyan expedicio, ahol mondjuk odautaznak, viszonylag hosszabb ideig keringenek, valamilyen magasabb palyan a mars korul, aztan visszajonnek, ahhoz kepest, hogy le akarnanak epsegben szallni. A holdon eseteben az elsot mar csinaltak, igaz csak rovidebb idotartamig, a masodik viszont razosabb, mert nem lesz se Hold szeru alacsony gravitacio, se elore bekeszitett leszalloplatform vagy epp ocean amibe beleereszkedhetnek.

    Az is tobb hasznos kutatasi eredmenyt ad, hogy tobb evnyi utazas utan nem csak fizikailag vizsgalhatjak meg hatasat, hanem meg visszaerkezes utan honapokig, evekig latjak a fizikai, lelki, pszichologiai hatasat az egesznek.

    Az ugynek is jobbak a visszatert hosok, akik eloadasokat tarthatnak, mint arra gondolni evekig, evtizedekig, hogy ott vannak valahol es megfulladtak, megfagytak, ehen haltak, vagy aminek nagyobb eselye van, ongyilkosok lettek. Musknak nem kellene ilyen vegletekben gondolkodnia. Vigye el oda oket, de hozza is vissza.

    Sot tovabbviszem: hHa palyan maradnak megvizsgalhatjak jobban a Mars holdjait is, mondjuk a visszateres elott, vagy akar vihetnek tobb ott kibocsajtott muholdat is. Urszondak helyett eleg lenne joval egyszerubb muholdakat palyara allitani ott, akar a Marsra, akar valamelyik holdjara iranyitva.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Busterftw

    veterán

    válasz BiP #21 üzenetére

    Amugy kb mekkora leszalloegyseg kell, hogy onnan vissza is tudjanak jonni? Vagy mennyi uzemanyag?
    Mars gravitacioja csak 38%-a a Foldhoz viszontiva.
    Tehat pl az 1 tonnas roverhez Marson nem sokkal kevesebb uzemanyag kell felszallashoz?

    Az ut kb 7 honap, annyit az uralomason is eltoltottek mar.
    A teljes tomeg raketaval egyutt 540 tonna volt. Az Apollo 16 pl 16 tonna volt csak a leszalloegyseg, ehhez kepest a Dragon (SpaceX) kb 5 tonna.

    Szerintem siman lehetne egy konnyebb missziot elinditani es visszahozni kb 2 emberrel.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz BiP #17 üzenetére

    Ezt az utolsó mondatot kerestem, köszi! :R
    Viszont ez a cikk még a landolás előtt jelent meg és jövő időben fogalmaz, tehát nem tudom ez az adat mennyire hivatalos vagy mennyire körülbelüli. Nem nanoszekundumra pontosan érdekel tehát nem a pontosságon lovagolok, inkább az adat forrásán, ezért kerestem volna ezt az adatot a perseverance oldalán de nem találtam, csak időintervallumokat. Mondjuk ahogy elnézem a hivatalos oldalt, még ott sem frissítettek minden adatot bár lehet nem is fognak de nem azért mert ne akarnák, egyszerűen lehet csak újabb lapokon, blogbejegyzésben teszik majd közzé az újabb, konkrét eredményeket.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • judas13

    addikt

    válasz BiP #2 üzenetére

    Musk szerint - akinek semmi rálátása nincs a részletekre;) - akár már 2024- ben is elstartolhat a marsi robot misszió. Aztán az emberes küldetés sem lenne utána már annyira messze.
    Legyünk optimisták!;) Meg fogjuk érni!xd ;)

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz BiP #55 üzenetére

    Kicsit elsikkadt szamomra, de szerintem a mediaban is az, hogy a Mars utazas elott Musk kovetkezo lepese - az uj raketa megepitese mellett - az, hogy a Holdra vigyen legalabb egy olyat. Pontosabban egy modositott, holdhoz igazitott verziojat, ami ott leszall es egyben az lesz az elso eleme az elso Holdbazisnak. Ez utan kovetkezik a Mars es parhuzamosan valoszinuleg egy olyan kisebb/kozepes szallitojarmu, ami ingazhat majd a Fold es Hold kozott.

    Anyagi oldalrol szerintem be kellene szallnia minel tobb orszagnak Musk a Mars es Hold projectjeibe. Lathatoan messze mindenki mas elott halad es kvazi atvette a Nasa helyet sok teruleten az innovaciot es a pioneer tevekenyseget tekintve. Nekunk is - akarmilyen kis orszag is vagyunk - tamogatnunk kellene ot anyagilag. Akar mukodhetne ugy is a dolog mint valami internship szerzodes. Mi adunk penz, cserebe Musk bevalogat a csapataba nehany magyar szakembert... persze szabadon, nyilvanos palyazat alapjan, nem rakenyszeritve senkit.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz BiP #58 üzenetére

    Amennyi milliardot elkolt, odaad a kormany total felesleges, haszontalan dolgokra, abbol juthatna innovaciora is. Persze egeszsegugyre, noverek fizetesere, oktatasra elsodlegesen, de en buszke lennek ha csak kis mertekben is, de mi is hozzajarulhatnank az urkutatas talan kovetkezo nagyobb merfoldkovehez.

    Ez is olyan mint a NATO vagy a NASA. Kenyelmes dolog, hogy masok tesznek penzt a vedelembe, vagy a fejlesztesbe. Talan Europa azert is tart ott ahol. Tul kenyelmes hogy az USA megcsinalj sok mindent helyettunk.

    Ugy is meg lehet valositani, hogy az EU-s penzek egy kis resze erre menne el. Nekunk eleve be kell fizetnunk, szoval nem lesz nagyobb a teher. Lehet ESA-NASA-SpaceX kooperacio is, de legyunk benne ezekben a projektekben, meg ha csak anyagi hozzajarulassal is. Reszt lehet venni szakemberekkel is, de persze nem probaljuk belevinni nagyobb urugynoksegek burokraciajat, politikai dolgokat. A SpaceX lathatoan hatekonyan dolgozik egyedul is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • judas13

    addikt

    válasz BiP #55 üzenetére

    Ja oda teszik magukat rendesen, én titokban bízom benne, hogy az évtized végére összejön..

    DjFlanker

    őőő, hát dobjunk rá pár évet az biztos, :D pénz most van dögivel, remélem összejön azért mihamarabb..

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Új hozzászólás Aktív témák