Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz saelin #224 üzenetére

    AC Odyssey-jel nem csoda, hogy hónapokat töltöttél... én Origins-szel töltöttem az idén március legvégétől legalább június végéig a szabadidőm egy részét, és nem is túl nagy részét... olyan volt mintha több évados sorozatot néznék. (Közben mondjuk gyorsan kijátszottam Mass Effect 1-et is, de az valóban "semmi" volt hosszúságban Origins-hez képest, talán 5 nap, azt is csak azért mert kellett a pihenő az AC-től.)
    Na Odyssey ehhez képest még sokkal, sokkal nagyobb, papíron is, szóval ezt el sem kezdem még egy darabig. Majd esetleg a téli ünnepek idején, aztán jövő ilyenkor talán 100%-on lesz. Bár a téli ünnepekre Skyrimet terveztem, szóval... :DDD De januárban jön Hitman 3 is... ajajaj... :o A világ összes ideje sem lenne elég. Ha lesz még "lockdown", akkor kihasználom amennyire csak lehet. ;]
    Összességében nincs hiány hosszú játékokból, és ha egy kevésbé hosszút is szeretne kimaxolni az ember, az is belekerülhet 40-60 órába. Az utolsó mondatod meg abszolút igaz.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz saelin #224 üzenetére

    Minek ez a sok játék? :DDD Csináld úgy mint én; novemberben bekerül a konzolba az aktuális évi call of duty lemez, amit majd kicserélsz jövőre az aktuális évi call of duty lemezre, és addig játszol multiban.
    Igaz, pár év múlva rájössz, mint én, hogy időgépbe kerültél, és elment melletted 5 év úgy, hogy nem tudod megmondani, hogy mi történt veled ez alatt az idő alatt, mert pl. minden szabad percedben a Strikezone 24/7-ben voltál, igaz már fejből tudod, hogy hol kell abbahagyni a futást, hogy a sarok mögül kiérve pont lőni tudjál... :((

  • kwzatz

    őstag

    válasz saelin #224 üzenetére

    Én is így vagyok vele. Vannak játékok, aminek azért halogatom az elkezdését, mert túl hosszú (annak ellenére, hogy kedvem lenne velük játszani). Az utóbbi években a Prey+Mooncrash, Yakuza 0, Yakuza Kiwami, Nier: Automata, Tyranny+DLC-k, Battle Chasers: Nightwar, mind 40-80 óra volt. Mellé néhány 15-30 órás játék... az embernek egyszerűen nincs rá ideje. Pár évvel ezelőtt a komplett Witcher-trilógia önmagában gyakorlatilag közel 1 évig kitartott.

    Aki azt mondja, hogy nincs elég játék, meg nincs elég játékidő a játékokban, az valószínűleg valami iszonyatosan szűkre szabott ízléssel rendelkezhet. (általában azok, akik csak 10-15 órás AAA "filmélményekkel" érzik jól magukat, vagy akiknek csak az AC és a CoD széria létezik - egyébként nincs ezzel sem probléma, csak hülyén hangzik ez a "nem jön ki értelmes játék" dolog)

  • #54625216

    törölt tag

    válasz saelin #224 üzenetére

    Általában olyanok siránkoznak a rövid játékidő miatt, akik a szóló játékokban is e-sport kihívást látnak, hogy a lehető "leghatékonyabban" végigtolják őket. Követik a sok idióta streamert, akiknél az az alap hozzáállás, hogy ha nem döntöd meg a normál tempóban 20-30 órás játékidő helyett a fél órás speedrun rekordot, akkor noob vagy.

    Anno a Skyrimnél is ez volt: fast travel, összes exploit kihasználva és jé, 5 óra alatt a fő storyline végére ért. Konklúziója: szar az egész.
    Én meg elvoltam vele vagy másfél évig úgy, hogy csak gyaloglás, no exploit és minden mellék küldetést következetesen végigcsináltam. Így lett az egész sztoriból egy végeláthatatlan kalandregény, és még így is a fele tartalom benne maradt, amikor abbahagytam.

    Az ilyen "speedrunnereknek" lesz majd jó a gamepass, hogy tolhatja egyik játékot a másik után és örülhet magának, hogy lenyomta két óra alatt, ami a többi lúzernek csak 30-50 óra alatt ment.
    Amúgy már a 80-as években is voltak ilyenek: VHS-en snellben végigtekerte a filmet, csak a lövöldözéseknél meg a szex jeleneteknél állt meg, aztán menőzött, hogy este "végignézett" 4 filmet. És nem értette, hogy miért röhögünk rajta.

Új hozzászólás Aktív témák