Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Oh nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :(

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #3 üzenetére

    Többnyire. Rengeteg sorozat megy már a Netflix egésze alatt, sok olyan amiről nem is gondolnád, hogy ők állnak a háttérben. Aztán nem mindegyik jó, sőt. A Luke Cage is harmatgyenge lett például...

    Aztán majd sasolhatunk, mennyire lesz kiherélve az eredeti. Pl. az Expanse-ból hoztak producereket...az Expanse sem egy rossz sorozat, de a regényke azért jobbak. Másrészt kényükre-kedvükre vegyítették a különböző könyvek eseményeit, az első évadban, amiben alapból az első könyv feléig jutottak el, már bekerültek (kissé érthetetlen módon) a második könyvből is dolgok meg hasonló.

    Meg akkor most mit adaptálnak? A könyveket? A játékokat? Utóbbi kevésbé zavarna, nekem a kánont a könyvek jelentik úgyis.

    Értelmes Geralt-ot meg Yennefer-t sem lesz könnyű találni. Maradjunk annyiban, hogy nagggyon szkeptikus vagyok.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #7 üzenetére

    Eva Green mint Yennefer? Fúj! :(

    Na jó, Jeff Bridges-t elviselném mint Vesemir. A többi choice überszar. Mads Mikkelsen-t még a dán filmjei óta nagyon kedvelem, de mint Geralt? Ugyan már. Nyilván nem őket fogják választani, de félő, hogy a tényleges castingolóknak is annyira elmennek majd otthonról, mint annak aki ezt a fan kreálmányt összerakta.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #11 üzenetére

    Hát pont ez az. Amikor azt választhatott valaki akit akart, és még úgy sem sikerült tisztességes színészeket összeválogatni (külső) alapján, akkor szted milyen lesz majd az eredmény, ha közbeszólnak a gázsik?

    Nem várok sok jót valahogy.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz szupermacs #14 üzenetére

    Akkor már inkább :DDD

    "a mysterious young girl with ashen hair"

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #16 üzenetére

    De, mondom. Eva Green, Mikkelsen is rettenetes választás lenne. Ez az Emma Watson mint Ciri meg az évezred vicce. Hányinger rám jött a képet nézve, komolyan...

    A többiek elmennek.

    (#17) kwzatz

    Igen, én is inkább erre tippelnék. SAJNOS. Pont ettől félek. Nem értem miért nem tudják meghagyni őket könyvben, úgy tökéletesen működtek. Semmi szükség egy élőszereplős adaptációra.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz kwzatz #21 üzenetére

    Jah, jó adaptációt én is. Persze olyat, ami szerintem jó, nem olyat, amit a széles közönségnek szánnak, esetlegesen elsősorban olyanoknak, akik bele sem dugták az orrukat a könyvekbe. Viszont ha választani kellene egy esetlegesen rossz és a semmilyen adaptáció között, akkor utóbbira voksolnék.

    Vannak könyvek amik ordítanak a filmes adaptációkért mert olyan grandiózusak, eleve vizualitást fejben tartva írottak, vagy egyszerűen a témáik/cselekményük olyan, hogy kiválóan működnének sorozatban. most pl Vének háborúját olvasom újra (bár ezúttal angolul), na ez tipikusan ilyen könyv. A Witcher könyvek (számomra) nem ilyenek.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Bad Pritt #11 üzenetére

    Persze, éppen sikerült őket lekapni egy-egy olyan szögben, ahol éppen valamennyire hasonlítanak. De én nem ebből indulok ki, hanem abból, hogy hogy néz ki Eva Green általában a filmjeiben (nekem kifejezetten nem tetszik például), vagy éppen Mad Mikkelsen stb.

    Emma Watsonnak meg minimum be kellene festeni a haját, viselnie kellene kontaktlencsét, plusz még a szemöldökét is át kellene festeni, hogy Ciriként eldöcögjön. A könyvben kiemelték, hogy milyen hamuszürke haja és milyen smaragdzöld szeme van a leányzónak, Emma leányzónak pontosan nincsenek ilyenjei.

    (#31) BomiBoogie

    Valamit összemosol, Yennefer múltjában pont fontos, hogy alapból egy csúnya, púposhátú nő volt, mielőtt varázslónő lett. Azóta viszont legendás szépsége van stb. Szóval a regényben éppen nem hétköznapi a megjelenése.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ldave #37 üzenetére

    Persze. Én csak azon döbbentem le, hogy Bad Pritt szerint a fenti kép alapján jó választás lenne, meg úgy néz ki mint a játékban stb. közben még a szemöldöke és a szemszíne sem stimmel egyáltalán. Szerintem alapból rossz választás lenne, így meg ahogy kinéz ezen a képen (csak a haja van festve) meg egyenesen hányinger.

    Nyilván sminkkel sokat lehet szerepre fazonírozni színészeken, de csodát én akkor sem várnék. Ezek nem olyan extrém kinézetű szerepek, hogy erre hangsúlyt fektessenek szerintem. Na és nem is az van, hogy valóságból ismert ember képére kell fazonírozniuk a színészt, mint életrajzi filmeknél például. Maszkot meg kétlem, hogy használnának, azért egy normális emberfejű karaktert játszana, minek maszkkal szenvedni? Szóval szerintem a gázsi+tehetség alapján fog menni elsősorban a casting, kinézet inkább másodlagos lesz. A játékbeli Ciri (gyerek-felnőtt egyaránt) pl teljesen jó, azzal sosem volt bajom. Nyilván nem lesz vörös hajú Geralt, de a castingosok tudnak nagyon vakmerő dolgokat produkálni még úgy is, hogy ezek stimmelnek.

    (#38) Bad Pritt

    "Náluk jobbat én se tudnék berakni, mint lehetséges ismert színészek amúgy"

    Én sem, pont ezért aggódom, érted? :) Az említett Expanse sorozatban is pl pocsék a casting. Naomi, Amos, a marsi pilóta (de még talán Holden se) úgy néz ki, ahogy a regényben le van írva. Akire azt mondom hogy jó választás volt az Thomas Jane mint Miller. Nem a színészekkel van baj persze, de nem tudok elvonatkoztatni...amikor nézem, folyamatosan az jár a fejemben egy picit, hogy ezek nem azok a karakterek.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ldave #40 üzenetére

    Ha nem hangsúlyos vagy különleges a kinézetük, akkor engem sem. De pl. Geralt vagy Ciri pont ilyen. Ráadásul volt már játékadaptáció/folytatás is, amiben kiválóan néznek ki a szereplők (na jó, Triss mondjuk nem, és nem csak a hajszíne miatt, de Geralt-Ciri-Yennefer szvsz teljesen jó), attól is nehéz már elvonatkoztatni.

    Na mindegy, én nagyon nem örülök, de befejezem a sírást, mert lassan csak az én picsogásommal lesz tele a topic. :B

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Healbacsi #43 üzenetére

    Nekem közömbös Emma Watson, nem csúnya, de férfiként nem esek hasra tőle. De a "kritikám" lényege nem ez volt, hanem hogy szerintem nem illik a szerephez, annyira, hogy az már fáj. De az érvelésed alapján éppen Emma Stone is ugyanennyire jó lenne a szerepre, mert a közvélekedés alapján egy szép nő, plusz a geek-ek szeretik. Vagy éppen lehetne ennyi erővel Margot Robbie is. Most akkor mindenki jó lenne a szerepre szted aki szép és geek kedvenc? Olivia Munn? Vagy menjünk tovább? Katy Perry? Palvin Barbara?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Healbacsi #50 üzenetére

    "A jatekban a tortenet adta szemelyiseg, es a szinkronhang nagyon sokat rabiz a jatekosra, a kepi megjelenites sokszor elnagyolt, mimika nelkuli, gyenge testbeszeddel. Egy elo szereplos film teljesen mas."

    Egen. Persze az ne zavarjon, hogy a W2 és talán még inkább a W3 pont azon játékok voltak, ahol a szinkron, mimika, testbeszéd anyámkínja kimagaslóan jó volt. Nyilván egy élőszereplős ilyen téren még mindig jobb lenne, de nem hiszem, hogy ilyen téren sok embernek lett volna hiányérzete. Szóval szerintem ez most teljesen irreleváns a Witcher játékok kapcsán. Másrészt én elsősorban a könyvek rajongójaként érkezem és attól félek hogy a könyvet barmolják el egy béna adaptációval, nem az érdekel elsősorban, hogy a játékokhoz képest mennyivel lesz jobb (vagy rosszabb).

    "Nagyon sok szinesz jatszott mar el a sajat szemelyisegehez kepest teljesen tavol allo karaktert, es jo lett."

    Ööööööö, jah? A színésznek ez a dolga nem tudtad? Tehát miért számít bármennyire is, hogy a színész eljátssza a személyiségével nem egyező karaktert amikor ez pontosan az, amit mindenki elvár tőle? :U

    "Felhozhatnam peldanak a tronok harcat, amely karakterei a filmsorozatban teljesen maskent hatnak, mint azt a konybol elkepzelne az ember, de megis teljesen elfogadjuk oket"

    Már aki. Akárkitől kérdeztem aki olvasta a könyvet, nem volt elégedett a sorozattal egyáltalán. Jöttek a szokásos érvek, hogy egyik-másik karakter szarul néz ki, van ahol teljesen megértették a fizimiska módosítását (Dario Naharis nem kékhajú lett, vagy Daenerys nem tinédzser stb), de sok esetben nem, másrészt nekem egytől egyig mindneki azt mondta, hogy ha megpróbálja önmagában nézni a sorozatot, nem rossz, de a könyvek sokkal jobbak, úgyhogy ha rajt múlna, nem ilyen lenne a sorozat.

    "A tronok harca fanyalgoi is azokbol tevodnek ossze akik olvastak a konyveket. Akik nem olvastak, azok koszonik szepen elvezik a show-t."

    LOL. EZ is hogy jön ide? Én magasról teszek rá, hogy annak hogy fog tetszeni aki nem olvasta el a könyveket. Ha eddig nem esett volna le, leírom újra: Én a könyvek rajongójaként érkeztem ide.

    "Miert kellene barmilyen ismert nevet keresni akarmelyik szerepre. Miert koltenel dollarmilliokat egy bejaratott nevre, hogy ha a szerepet egy ismeretlen szinesz fillerekert eljatsza?"

    Írta bárki is, hogy ismert nevet kellene keresni a szerepre? Megmondom: Senki.

    MIndegy, neked tetszik az ötlet, nekem nem, ennyi.

    "(#47) ldave "

    "Igazából ott van jelen esetben egy lehetséges probléma, hogy a játék miatt már tartozik a Witcher-hez egy ismert vizuális világ, ami minden rajongó számára alap."

    Ez minden bizonnyal közrejátszik. A regények olvasása közben ugyebár nagyjából összeáll egy kép az ember fejében a szereplőkről, főleg olyan esetben, amikor a főszereplők kinézete különleges és hangsúlyos. Aztán jöttek a játékok, amelyekben a 3 központi karakter kinézete (Yen-Ciri-Geralt) egészen jól korrelált (néhány kisebb, de nem eget rengető különbségtől eltekintve) ezzel a képpel, ami speciel az én fejemben anno megszületett. EZ nyilván egyfajta megerősítés volt, és így már nagyon határozott elképzeléseim vannak arról, hogy hogyan is néznek ki ezek a karakterek. Viszont nekem sem jutott eszembe senki az általam ismert színészek közül, akik úgy nagyjából belepasszolnának ebbe a határozott képbe. Pont ez az aggodalmam forrása. Még ha a sorozat nem is lesz rossz, ezek után számomra egy rossz casting ha nem is teljesen, de részben már kapásból tönkrevághatja az egészet....én már nem tudok elvonatkoztatni.

    Amúgy a gyerek Ciri-re lenne egy ötletem, de sajnos ő már erősen kiöregedőben van a szerepből Angourie Rice Ciri asszem 8-9 éves volt, amikor Brokilonban először találkozott Geralt-tal. Közben persze teltek az évek, szóval a kamaszodó Ciri-nek végülis elmenne a csaj, de ez már vagy a 4. regény lenne, és gondolom az első adaptálásával kezdik.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Healbacsi #61 üzenetére

    Úgy látom kommunikációs válságba kerültünk, ugyanis halvány lila gőzöm sincs mi a fenéről beszélsz. De talán jobb is így.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Har_melin #63 üzenetére

    "Ez a nem olyan lesz mint a könyv, akkor inkább ne is legyen a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás. "

    Picit igen, de picit nem. Pl a Trónok harca is, hogy ekkora nagy tévés siker lett, bárhol felmerül a Game of Thrones, az emberek 85%-a a sorozat eseményeit ismeri, azokról fog beszélni, a színészekkel azonosítja a karaktereket stb. Ezek után nehéz bárminemű diskurzust folytatni azoknak, akik először a könyvet ismerték meg, és urambocsá elsősorban azt szeretik, nem a sorozatot...folyamatosan azzal szembesülsz, hogy ez a sorozatban milyen, az milyen stb, az kb senkit nem érdekel lassan, hogy a könyvekben mi hogy volt, eredetileg valójában ki milyen volt stb., mintha csak a sorozat létezne sokak számára, aztán kifújt. Pedig ezeknek a produktumoknak minimum egyenértékűeknek kellene lennie, vagy talán még inkább, az eredetinek kellene a hivatkozási alapnak lennie, nem pedig fordítva. Ez ugyanúgy megeshet a Witcher-rel is, és valamennyire már meg is esett, hiába mondod valakinek, hogy Yennefer mennyire jó karakter, a játékokból ez nemigen derül ki, a többség sajnos meg csak azok alapján ismeri.

    Eltérések meg nyilván lesznek. De sajnos ilyen esetekben sokszor nem csak olyan eltéréseket szoktak eszközölni, amik amúgy a másik médium miatt kötelezőek, hanem másokat is. Na ilyenkor kezdődnek a bajok ugyebár. Mindenesetre nem találtad fel a spanyol viaszt, hacsak nem fog szuperjó kritikákat kapni, biztos, hogy bele sem nézek majd. A másik szívem csücskéhez kötődő cucc, a Ghost in the Shell film is elég fostalicska lett ahogy hallottam, nyugodtan lehetsz, kerülöm mint a leprát.

    (képregényfilmek/sorozatok amúgy pocsék példa, azok a karakterek a sokféle író, retcon, újraírt eredetsztori stb miatt maguk sem egységesek, szóval nem is létezik olyan, hogy A pókember, A batman stb., mindenkinek kicsit mások ezek a karakterek, attól függően, hogy mit olvasott, mikor olvasta, melyik sztori tetszett neki jobban. Ezzel szemben Witcher könyvekből csak egy széria van, ugyanattól az írótól, teljesen konzisztens módon megírva)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Har_melin #65 üzenetére

    Sznobizmus, mi más. :)) Neked is jól esik ilyen gúnyos szavakkal dobálózni, ugye? Szikáran odacsapni, hadd csillogjon az intellektuális felsőbbrendűség illúziója. Pallérozott szokás az egyszer biztos. Ne zavarjon, hogy nem sok köze van a valósághoz. :)

    "Ja, nyilván csak ágylábnak vagy gyújtósnak nyomták újra a GoT, a Man in the High Castle"

    Lehet azokkal a szavakkal nem találkoztál még, hogy arány/relatív mennyiség stb. Lehet nem vetted észre, de nem írtam egy betűvel sem, hogy tényleg, szó szerint senki nem vette meg a könyveket, akár a sorozat miatt, annak megnézése után, annak hatására. Azt írtam, hogy szerintem azok többsége akik ismerik a GoT-t, mint címet/világot/sztorit, a sorozat alapján ismerik, és azok alapján nyilatkoznak. Még egy 85%-os becslést is odaírtam, ami nyilván ad hoc becslés.

    És nyilván nem gyújtósnak veszik, de hány millióan is vették meg a könyveket? És hány 100 millióan nézik a sorozatot? Kiforgathatod, kisarkíthatod, szándékosan eltúlozhatod holnap reggelig is a témát, nem ér semmit, mert nekem ezek a tapasztalataim. Hiteles statisztikáink az olvasottság/nézettség vonatkozásában meg nincsenek tudomásom szerint, úgyhogy itt meg is akadtunk.

    "A Witcher könyveket a játék előtt alig pár nyelvre fordították le, a hardcore fantasy rajongókon kívül a kutya nem ismerte őket."

    Így van. Emiatt valóban hálás is vagyok a játékoknak. Ha sorozat lett volna játék helyett, akkor meg a sorozatnak lennék hálás, mert annak révén/köszönhetően jutottak volna el hozzám a könyvek. Csakhogy ez nem így van. A játék volt előbb, nem a sorozat. A sorozatra ilyen téren már nem sok szükség van, szerencsére a játékok miatt már eléggé ismertek lettek ezek a kiváló könyvek. Akkor kérdezném, hogy az ez érved tulajdonképpen miért is releváns?

    Vagy urambocsá, hol írtam azt, hogy soha semmilyen könyvet nem akarok adaptálva látni, mert abból csak baj lehet? Mert az ilyen adaptációknak nem lehetnek pozitív hatásaik, akár az eredeti művekre nézve is? Ja, hogy nem találod ezt a kijelentésemet? Hogy ez milyen érdekes. Valszeg azért, mert sehol nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy nem nagyon szeretnék a Witcher könyvekből egy élőszereplős adaptációt, se többet, se kevesebbet.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz kwzatz #77 üzenetére

    Az a baj, hogy amióta James Cameron egy promóvideóban mindenkinek szétkürtölte, hogy az Emilia Clark-os Terminator film milyen jó, közben meg egy nagy rakás szar, én már nem bízok senkiben.

    Érted, mindenre gondoltam volna, csak erre nem. A saját gyermekét toszta jól seggbe az a film, szóval minden racionális ember feltételezné, hogy csak akkor adná ilyesmihez az arcát, ha tényleg jó lenne. Miután az Avatarral minimum 350 millió dollárt keresett (és már előtte is kőgazdag volt), arra sem gondolt senki, hogy a pénz biza nagy úr, és ha éhes az ember, még a becsületét is eladja egy szelet kenyérért. Aztán mégis, valahogy sikerült az arcával csupa szépet mondania egy rettenetesen rossz, Terminator(!) filmről.

    Nyilván Andrzej Sapkowski nem James Cameron, de én ezen eset után már tényleg senkiben nem bízom. Cameron meghülyült valahogy, ki tudja, vajon Andrzej papa nem-e hülyült meg ugyanúgy...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Aventador91 #80 üzenetére

    Elég rossz minőségű kép, de jah, elég dögös a leányzó. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz SH4D0W2011 #85 üzenetére

    Hjah,őt még az én kényes ízlésemmel is elfogadnám, fényévekkel jobb, mint mondjuk Mads Mikkelsen. Persze sápadtabbnak, őszebbnek meg sárga szeműnek kellene lennie, de az alap arca alapján jó Geralt lenne. Persze tuti nem ő lesz...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz szupermacs #89 üzenetére

    wut? :F

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz szupermacs #91 üzenetére

    De mitől lett rondább? Továbbra sem értem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz szupermacs #94 üzenetére

    Talán jellegtelenebb lett valóban,de hogy rondább az brutálisan erős túlzás szvsz. Még úgy is ha nem a szó szerinti értelemben értem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Giovan! #105 üzenetére

    Biztos? Mert csak ez az egyetlen dolog a külsejüket tekintve, amit valóban felesleges lett volna átültetni a képernyőre (mert indokolatlanul megnehezítette volna a produkciót, valóban). A többi (legalábbis ami a főszereplőket illeti) jöhetett volna minden további nélkül, csak a megfelelő színészválasztás kellett volna: Naomi ha jól emlékszem sokkal sötétebb bőrű mint az őt játszó színésznő (és amúgy nincs is ilyen "vagány" haja, az is minek kellett...), aztán Amos egy nagy batár állat, a pilóta is elég barna bőrű mivel marsi stb. Nyilván nem lehet mindent úgy ahogy a könyvben technikai vagy költségvetésbeli korlátok miatt, de attól amit kaptunk, azért lehetett volna jóval könyvhűbb a casting CGI meg stb nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák