Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz Duyu #1488 üzenetére

    Nem lesz elég sem a sima M365, sem a Pro. Van egy facebookos srác, aki gyárt hozzá külső akkupakkot (~40-45 ezer forint), amivel ki lehet tolni a hatótávot 50-60 km-re, azzal már meg tudnád tenni ezeket a távokat kényelmesen.

    Azaz mégsem kényelmesen, mert ilyen távokon szét fogja verni az ízületeidet a roller. 12-15 km folyamatos rollerezés után már nem kényelmes, húzódik a térd, vádli elkezd görcsölni.

    Ilyen távhoz már inkább kis elektromos bicikli (pl. Fidoo D2S, Xiaomi Himo C20, stb.) vagy egy komolyabb roller (pl. Kugoo G-Booster, Inokim Oxo) való.

    Elmenti az összes kilométert, de szervizben erre nem hivatkozhatnak, hiszen nincs meghatározva, hogy mennyi kilométert lehet vele megtenni. Az enyémben ~2400 km van.

    Harrrr!!!!

  • kzkz

    őstag

    válasz Duyu #1488 üzenetére

    A pro talán elég lenne egy útra, nálam a sima 20km-t megy el, 85kg vagyok, a pro 30 lehet. Azt is figyelembe kell venni, hogy 5 órán át tölti a simát ha lemerült.
    Pótakksi (10s4p) az aliról kb. 30e, ezt még rögzíteni kell, és Y kábellel rákötni a gyári mellé, és módosítani a firmware-t. A gari ugrik, mert megbontod az akkutartó fedelét. Így kb. 45km-re elég a kapacitás a simán. A pro-n 55 kb., szóval oda vissza jó időben épp elég lehet. Télen csökken a kapacitás.

    Több mint 1 órát rollerezni nem vidám már, fárasztó. Persze lehet hogy még mindig jobb, és gyorsabb, mint a dugóban ülni.

    Ha van rá lehetőség, akkor félútig elmehetsz kocsival, onnan roli.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashy

    veterán

    válasz Duyu #1488 üzenetére

    ha tényleg napi 50km, havi 20 nap, 6 hónapig, az nem 700km lesz... annyit aránylag kevés roller ment szerintem az országban összesen eddig. én biztos nem ácsorognék rajta napi 2 órát, még nyáron, napos időben is sok. télen, sötétben, hidegben, esőben, hóban, hazafele fáradtan, hajaj... ha nem tükörsima az aszfalt, akkor egy út abból áll hogy 1 órán át bámulod az 5 méterrel előtted levő útszakaszt hogy mitől esel pofára mindjárt.
    a szervizben erősen csodálkozni fognak rajtad, ez a roller nem ilyen igénybevételre való (ahogy mondani szoktuk és ahogy a reklámokban szerepel: 40 kilós ázsiai lányok késő tavasszal mosolyogva tükörsima kerékpárúton egyedül, de nem menni valahova, hanem csak úgy rollerezni). a kopás, használatból eredő törés meg nem biztos hogy jogos garanciális ok. de még ha garanciában cserélnének mindent, akkor is egy idő után szinten minden hétre jutna valami gond.
    a lítium akkuk élettartamára sokféle adatot lehet találni valahol 300 és 1000 töltési ciklus között, a napi kettővel nem az a baj hogy közel vannak egymáshoz, hanem hogy napi kettő.
    szóval nehéz ügy, 25 km-re én autót vagy robogót vennék, vagy busszal járnék...

  • zombei

    aktív tag

    válasz Duyu #1494 üzenetére

    Fiido D1 vagy D2-vel jobban járnál. M365 Pro árban van kb. és azzal nem lenne gond ekkora távot menni. Én napi 16 km-t megyek M365-el, és reggel az a 8 is sok, dupláját ki se bírnám több napon keresztül.

Új hozzászólás Aktív témák