Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz vaakuum #88 üzenetére

    az interaktív információmegosztás egyszerűbb egy facebook csoportban, mint egy emailcsoportban. Boomer vagyok, de ezt még én is látom.
    FB csoportban könnyebb képet megosztani, arra tud reagálni a többi szülő, akár szóban, akár csak lájkonként. És ha már ott a sok tag, azonnal tudsz neki privátban írni, ha épp olyanod van.
    Átlagember számára 100x egyszerűbb. Szerintem ezért ragaszkodnak hozzá.

    Gyerek óvodás csoportjában volt szülői facebook csoport, meg 2 FB mentes szülő miatt google groups is, amibe ugyanúgy át volt küldve a hivatalos infó.
    A FB csoportban ment rendesenen a véleménycsere, emailben egyirányú hivatalos infóközlés volt gyakorlatilag, néha jött vissza egy köszi. Aztán amikor a FB csoportban rendszeresen elszabadultak az indulatok (volt kb. 3 nyughatatlan szülő), az letiltottuk a pic$äßa, maradt az email, 1%-ára esett a szülők között a kommunikáció, igaz nyugisabb is lett az élet. :)
    Sok embernek a FB küld értesítést, ha jön valami, az email meg nincs is beállítva a telefonon. (nálam mondjuk pont fordítva :) ), asztali gép/laptop elé meg ritkán ül le megnézni az emaileket, jött-e valami.

    Érdekes eset, csak részlegesen kapcsolódik: gyerekorvosi rendelőben kérdezik apukát: és mi anyuka emailcíme? Fogalma nincs, majd megkérdezi.
    Na, ennyire fontos az email az emberek életében. De FB az tuti ott a telón.

    És amiatt nehéz sokszor megkerülni a FB-ot, mert a kényelmessége miatt ezt használják jobban, többen.

Új hozzászólás Aktív témák