Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz #80123904 #18 üzenetére

    Idézzük kicsit hosszabban a cikket:
    "de az sokak számára újdonságként hathat, hogy a nézők jelentős összegeket hajlandóak költeni a saját videójátékozásukat élőben közvetítő úgynevezett streamerek támogatására. Az Egyesült Államokban a streamerek közönségének több mint egyharmada (34%) költött 50 dollárt vagy többet a kutatást megelőző 3 hónapban, míg Magyarországon ugyanebben az időszakban a közönség 46%-a költött több mint ötezer forintot, illetve 2% több mint 20 ezer forintot videóközvetítésekre."

    Ennyi, megvan, hol csúsztam el, szerintem én értettem félre!
    "Streamerek közönsége" az nem fedi le az összes videojáték stream nézőt.
    Pl. én, mikor nézek egy csgo versenyt a twitchen, akkor én video játék streamet nézek, viszont nem vagyok a közönsége egy bizonyos streamernek, mert az esl_csgo csatorna pl. nem egy bizonyos streamert takar, hanem csak a versenyt közvetíti.

    Tehát akkor kétféle értelmezést látok:
    1. a streamer közönsége = akik rendszeresen ugyanazon adott streamer adását nézi
    2. a streamer közönsége = akik subscribeoltak adott twitch csatornára.

    Az első esetben esetleg el tudom képzelni, hogy a rendszeres nézők fele donateel, bár nem tartom valószínűnek. Ha pedig a 2. eset az igaz, akkor aki 4 különböző csatornára subscribeol, az máris többet költött, mint 5000Ft, tehát így könnyen meglehet az a bizonyos 46%... Az utóbbi esetet tartom valószínűbbnek, azt könnyebben tudták mérni. :)

Új hozzászólás Aktív témák