Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #6 üzenetére

    Mert nem nagyon van olyan egér, amiben köbmilliméterenként több parasztvakítás van, mint a G502-ben, és a legtöbb vásárlója nem a szélsőséges preferenciái miatt dönt mellette, hanem, mert a csapból is ez folyik, és rossz helyekről tájékozódik. Hatványozottan igaz ez, ha viszonyítási alapjuk sincs.

    Egerekben jártasabb körökben ez köztudott, és az sem véletlen, hogy kb. egy pro kezében sem látni; egyszerűen antitézise annak, mint aminek marketingelik. Ettől még maga a hardver rész lehet jó, bár itt elsősorban a szenzorra és a wirelessre gondolok (ezek valóban hibátlanok), mert eddig a Logitech kapcsolói és talpai notóriusan gyatrák voltak, még a legdrágább egereiknél is, de a kábeles darabok vezetéke sem volt olyan, amiről szívesen esszét írna az ember.

    Most látszólag elindultak egy jobb irányba, és nagy előrelépést tettek, főleg a madzagos változatnál, ami mindenképp dicséretes, de azért bőven van még hová fejlődni. Sajnos a cég szokása, hogy egy-két modellel (MX300/MX500, G305, G PRO Wireless) effektíve megreformálja a piacot, aztán megül a babérjain, és elbukik a részleteken. A legtöbb potenciált rejtő egerüket (G305) meg nem hajlandók Superlight-osítani, de ennek száraz anyagi okai vannak: nem akarják elvenni a piacot a többi, 100 dollár feletti modelljük elől. Más racionális indok nincs, mert óriási user igény lenne rá, és ebbe még nem számoltuk bele a G102/G203 hívőket, a G PRO X Superlight-ból kiindulva meg a technológia adott egy 50-55 grammos G305 Superlight-hoz.

    Igen, neked is valószínűleg régen volt Razer egered. A Logitech sem képvisel jobb minőséget, egy Basilisk V2-nél meg pláne nem; ez már nem az a Logitech, ami 15-20 évvel ezelőtt volt (MX300-tól MX518-ig), és az örökkévalóságnak tervezték az eszközöket. Ettől függetlenül a Razernek régen jóval több vacka volt, mint mostanság, de már akkor is akadtak legendásan jó termékei (pl. Krait (2006), DiamondBack/DiamondBack 3G, DA-k, Mantis padok, eXactMat), mára pedig zömében elég korrekt cuccokat csinálnak, legalábbis billentyűzet/egér témakörben.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Sinesol #6 üzenetére

    Szerintem a fostalicska minőségű kínai Omron kapcsolók miatt.
    Nekem a G903-ban is ilyen volt, nem volt még egy éves mire duplaklikkes lett. Átforrasztottam japán D2F-01F-re, azóta faszán műxik.
    Értem én, hogy a költségcsökkentés van belehímezve minden gyártó zászlójának a közepébe, de egy 40eFt-os egérnél azért na...

    [ Szerkesztve ]

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák