Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz SaGaIn #100 üzenetére

    Akkor se a Dell, se az Intel, meg senki nem ír jó drivert?:D
    Mert elég durván különböző gépek szoktak összeborulni.
    A francot. A MS a usereken bétatesztel.

    Nonszensz elvárások : amekkora arca az MS-nek van...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hunluki

    senior tag

    válasz SaGaIn #100 üzenetére

    Persze, ez az MS féle nézőpont, aztán a gyakorlat meg megint másik kérdés.

    Ha neked van egy működő rendszered ami tök jól működik 1-2 éve, majd jön egy windows update úgy hogy az intel/amd/asus/akárki sem módosít semmit csak az ms és a rendszer elborul akkor kit fogsz szidni? Nyilván az intelt. Ja nem. Ha ilyen javítást csinálnak akkor az bekerül az insiderbe (azért van nem?), kapásból a fele teszter közösség kiborulna hogy hahó, ilyen meg ilyen procival/chipsettel/vgaval/akármivel meghal a gép, ez teszter ágban oké, de aki fizetett az OS-ért azt ne szívassuk már meg légyszi. Ha ilyen van akkor működjenek együtt az intel\amd\nvidia\másnagycéggel és biztosítsák hogy egy remek biztonsági frissítés ne borítson össze egy produktív fázisban lévő infrastruktúrát.

    Alapvetően az MS kommunikációja satya óta katasztrófa. Lásd gwx, "véletlen" update, direkt update, dll hack-el átírható kamuval megmagyarázott proci support megszüntetés, aztán majd lehet írni tovább a sort néhány hónap múlva.
    Nekem az elején közölte az advisor hogy 7-est lehet frissíteni 10-re, vidámság, minden menni fog. Kivéve a wifi, kivéve a hálózati elérések fele, kivéve egy adag játékot ami el sem indult (ezek később javítva lettek). De akkor miért hazudta az arcomba a GWX hogy mehet? Mert annyit nézett hogy proci elég, ram elég, hely van, rákendról. A többi meg majd történik valahogy.

    Utána következő még AU előtti móka volt hogy GTX760 videókártyámhoz winupdate automatikusan leszedte a drivert ami rossz volt, szaggattak a játékok, nem működött semmi, jó öreg start menü nem reagál hiba is megmutatta magát mert az vicces. Feletettem az nvidia honlapjáról a legfrissebbet, minden pöpec, működik hibátlanul. Másnap windózupdate vigyorogva közli hogy frissítette az nv drivert, megint játékok halál, start menü nem reagál, stb. Vissza a normál NV, megint jó minden. Mindezt úgy hogy ki volt pipálva hogy drivereket nem piszkálja a rendszer, de ez nem igazán hatotta meg. Erre is adott ki az MS egy toolt, azzal lehetett hideolni a frissítést, de amint új verzió jött belőle újra előugrott (akárcsak a gwx a "minor" változásai után visszatérő idegesítőhulláma), mindenesetre erre se nagyon lehetne azt mondani hogy nem az MS volt a hunyó.

    Nem vagyok az MS ellen, kimondottan tetszik a koncepció amit csinál, de a megvalósítás kritikán alulin pocsék. Anno a 2005-6 környékén imádkoztam egy gyerekcipőben járó linux desktop előtt hogy túlélje a frissítést, most a W10-nél csinálom ugyanezt. Csak a W10-ért (najó, a 7ért) fizettem és az MS-ről beszélünk aki az üzleti számítástechnika kvázi alapja, a fél világ az ő termékeinek köszönhetően bizniszel.

Új hozzászólás Aktív témák