Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Rii: Vannak részei a mondani valódnak, amivel egyetértek.
    Viszont én azt érzem, hogy te nagyon nem ebbe az önfenntartó természetközeli szabadságnak érzett dologba születtél bele és nőttél fel.
    Javíts ki, ha tévedek, de szerintem te max pár éve foglalkozol a disznókkal, kecskékkel és a kerttel. És emiatt még ott az újdonság varázsa, meg a rózsaszín köd egyes részeken.

    Én ebbe születtem bele. Élelmiszerek terén a boltba kb csak sóért mentek a nagyszüleim. Mikor meg jöttek városi rokonok ment a romantikus csodálkozás, hogy hudejó ez. Nem volt az. Rossz se volt, de egy erős közepes. Ja és az ember látóköre olyan szűk volt, mintha egy kulcslyukon nézném a világot.

    Ja és a nézeted szerint el van adva az ember rabszolgának. Ez nagyjából lesarítva igaz. A nagyszüleim nem voltak rabszolgák? Egy-egy komolyabb baleset, betegség esetén kétségbe esetten és tájékozatlanul mind anyagi, mind gondolkodás terén ki voltak szolgáltatva. Én a rabszolga, ha bármi baj van, akár egészség terén, akár a gazdaságban, sokkal gyorsabban tudok róla, fel tudom ismerni, át tudom gondni és azonnal tudok reagálni rá mind anyagi, mind más téren.
    Van amiben én vagyok rabszolga a nagyszülőkhöz képest, van amiben meg ők lennének azok, ha még élnének hozzám képest.

    Amúgy még nagyon messze vagy az önfenntartástól. Konkrétan annyira, hogyha nem lenne interneted, munkád sem és két perc alatt menne a levesbe minden jövőbeni terved, célod.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz rii #153 üzenetére

    Besokallva, kiégve érhető, hogy megtaláltad a nyugalmat az állatok, növények mellett. Mondjuk engem túlórára nem igazán bírnának rávenni, próbálkozás volt, de hamar rájöttek, hogy nem én leszek az emberük aki partner ebben a hülyeségben. Szerintem van az az egyensúly a "rabszolga munka" és a magánélet között, amivel simán lehet kiegyensúlyozott életet élni. De az tény, hogy a legtöbb munkáltató nagyon nem erre törekszik.

    Az sem opció sok embernek, hogy ki tudjon költözni a természetbe állatokat tartani, még akkor sem ha ezt szeretné. De amúgy mondom, én nem a megnyugvást és szabadságot láttam a nagyszüleim esetén és én sem azt éreztem.

    Manapság szinte lehetetlen teljesen függetleníteni magadat a rendszertől.

    Amúgy igen, lehet szeretni azt az adott haszonállatot, de nyilván azért tartom, hogy utána levágjam. Én sem repesek az örömtől, mikor ordít a disznó, mikor húzzák ki az olból, de szeret engem, vagy nem, akkor is egy céllal van tartva, az hogy levágjam. Vagy max a göbét meghagyni egy darabig, hogy elljen sokszor, hogy legyen utánpótlás malac.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz #90088192 #184 üzenetére

    Ez nagyon nem ilyen egyszerű. Maradva az ablakos példánál:
    Mi van, ha te nem tudod jól berakni? Mindenhez nem lehet tökéletesen érteni... Berakod és mondjuk beázik alatta, szorul, vetemedik, összekaristolod a tokot, ferde lesz, stb... Bonthatod meg, aztán ott leszel, hogy ugyanannyiba, vagy többe kerül, mert vehetsz megint tömítőt, festéket stb...
    Vagy szerelj villanyt magad, ha nem értesz hozzá normálisan. Max ha nagyon béna vagy leég a ház. Megérte? Vannak sokan, akik kényszerből megcsinalnak majdnem mindent maguk, mert nincs pénzük embert fogadni. A legtöbb esetben egy összetákolt putrevájok az ilyen házak, igazi mekkmesteri igénytelenséggel. Persze van kivétel.

    Vagy cserélj vezérlést az autón, mert te ugyan nem rabszolgázol a szakinak. Csak rakd el 1 foggal a szíjat, spórolni akartál 40ezer Ft munkadíjat, cserébe jön egy motorgenerál.

    "Vagyis TE dolgozol 5 napot azert, hogy valakit kifizess egy 1 napos munkaert.
    Ha magadnak csinalod akkor lehet csak 2 nap lesz amig megcsinalod, de nem kell a masik ember 5X beret kifizetni....azert ez eleg nagy kulonbseg. Es nyertel 3 nap szabad idot."

    Max akkor nyertél szabadidőt, ha vállalkozó vagy. Alkalmazottként nem úgy működik a dolog, hogy na most nem kell kitermelnem a szaki árát, ami 3 munkanapom órabére, akkor hurrá ezt a 3 napot nem megyek ledolgozni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz #90088192 #189 üzenetére

    Mindenki nem lehet ezermester. Amúgy amiket felsoroltál a vezérlésen kívül, azok alap ház körüli munkák. Pl a konnektor behuzas nem egyenlő azzal, hogy mondjuk felújítás van és a komplett elektromos hálózatot újítod fel, alakítod át, vésed ki, elosztót cserélsz. Ez azért már messze van attól, hogy elvárható legyen mindenkitől, hogy meg tudja csinálni.

    Továbbá még ha az is, az a fenti feltevésem továbbra is áll, hogy alkalmazottként nincs olyan opció, hogy nyerek 3 szabadnapot a szaki bérén.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz #90088192 #200 üzenetére

    A kapitalista rendszernek van bőven hibája, ez kétségtelen. A baj az, hogy egyelőre ez a legkevésbé rossz és csak rosszabbak vannak helyette.

    Jobbat még nem sikerült kitalálnia az emberiségnek és nem is arra tartunk, hogy a belátható jövőben erre sor kerül.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz #90088192 #204 üzenetére

    Az tény, hogy kitartó munkával eltüntették a munkásokat. El is jutottunk mára oda, hogy mivel alig van szaki, megy a vakarózás, mikor megmondja egy szobafestő, vagy egy vizes, hogy mennyi lesz a munkadíja. (Ja meg egyre több országban olyan demográfiai probléma is kezd kialakulni, hogy a növekvő számú diplomás nők szingliként öregednek meg, mert nem találnak maguknak diplomás férfit, a "koszos" munkással meg nem lépnek kapcsolatra, mert nem "szint-a szinttel"...)

    Mondjuk ez is olyan, hogy vállalkozóként megéri pl vizesnek lenni, de ha elmész valami kis Kft-hez, akkor 2 forintért fognak dolgoztatni még mindig.
    Az is kemény, hogy ma Magyarországon kb csak az van a valós bérére bejelentve, aki vagy állami szektorban, vagy nagyobb multinál dolgozik. Az egész KKV szektor egy lepratelep ilyen téren, egy csomó ember fele annyira van bejelentve, mint amennyiért dolgozik. X év múlva meg megy a meglepődés, hogy embertömegeknek miért ilyen kevés a nyugdíja.

    De sajnos ezzel a sok rákfenével együtt is azt kell mondanom, hogy még ez a legkevésbé rossz a többi rossz közül. Itt még azért van esélyed irányítani az életed számos irányba, ha egy kicsit is jobb helyre születtél a teljes nyomornál, illetve nem vagy végtelenül kretén. Ennél még gázosabb az élet mondjuk egy Venezuelában és hozzá hasonló berendezkedésű országokban.

    Na, de nagyon elmentünk már másik irányba, az amúgy is szétoffolt topikban. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz rii #249 üzenetére

    Meg villanyra is kell a pénz, meg interneted is van, meg szerintem telefon előfizetésed is van, meg van autód is (ezt írtad korábban), arra ott a biztosítás, súlyadó, benzin, lehet, hogy vezetékes vized is van. Szóval van még ott bőven költség a telekadón kívül, ami miatt ugyanúgy dolgozol, van egy munkahelyed.

    Ha az van, hogy a kis gazdaságodban megtermeled a zöldséget, gyümölcsöt, vagy éppen tejet, tojást, húst , mézet adsz el és abból teremted elő a pénzt, akkor egy fokkal már közelebb vagy.

    Te jelenleg úgy élsz, mint jelenleg nagyon sok ember falun. Van egy fix bevétele, vannak fix kiadásai, meg van néhány állata, veteménye. Semmi extra ez. Csak neked újdonság, mivel alig pár éve csinálod. Ez még bébilépés ahhoz az önfenntartáshoz, amelyről beszélsz.

  • Qtya123

    őstag

    válasz rii #252 üzenetére

    Itt igazából Te nem akarod megérteni, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, ahogy Te. Attól, hogy neked az életidődben nem számít pazarlásnak, hogy az állatokat eteted, mert magadnak csinálod, attól még másnak pazarlás. Ezt fogadd el. Továbbá attól, hogy valaki nem osztja a nézeteidet még nem feltétlen fogyasztás orientált konzumidióta.

    A fenti a szép megfogalmazásom volt. Most jön a kicsit nyersebb: X évig széttoltad magad a kapitalizmus darálójában, most pár éve van néhány kecskéd, 2 disznód egy raklapokból összetákolt ólban, amiket levágni sem mersz/akarsz mert szeretnek téged és kissé magas lóról osztod a népet, hogy mi lenne a helyes életmód. Miközben ezt a számodra magasztos életmódot nagyon sokan csináltuk, vagy csináljuk a mai napig (legtöbben gyerekkortól beleszületve), kicsit komolyabb szinten mint 2 disznó a raklapok között és eszünk ágában sincs hitet téríteni, hogy mi vagyunk a királyok, mert megtaláltuk az élet és a létezés értelmét és mindenki más, aki nem ezt teszi az egy vak és bealtatózott rabszolga.
    Ezzel nem megbántani akarlak, de ez tény.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz rii #268 üzenetére

    "nem tudom lesz-e még malacom, ők horkognak-morkognak, meg kapnak még nagyobb helyet, éljenek ameddig élnek"

    Jól értem, hogy nem fogod levágni őket illetve fedeztetni sem?

    Mert ha egyik sem, akkor ez nem más, mint az, aki megveszi az ölebet a 25 nm-es lakásba és azt puszilgatja, hogy hú de jó kiskutya vagy. Akkor ez hobbi állat és SEMMI köze és eszköze az önfenntartásnak.

    A disznó haszonállat. Lehet szeretni persze, de nem azért tartja senki, hogy "horkognak-morkognak,". Akik meg az az általad vágyott önfenntartást élik, na ők meg főleg nem horkognak-morkognak velük, hanem ételt csinálnak belőlük, nem évekig nézegetik őket, de szépen röfögnek. Ilyen hozzáállással sosem leszel önfenntartó.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz rii #278 üzenetére

    Akkor ez romantikus hobbiállat, nem önfenntartás... Közben szerkesztettem az előző hozzászólásom, abban részletesen leírtam.

    Mondom én, nem önfenntartás felé mész, hanem pár éve beraktál az udvarra pár állatot és még éled a varázsukat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák