Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    nagyon jó cikk! :R

    ragegame.net-en olvastam todd hollenshead-nek pár sorát pár hete, ami nagyon tetszett: (apropó, ő bennelesz a sorozatban? :) )

    "ID Software’s Todd Hollenshead revealed that ID is determined to keep games such as RAGE and DOOM4 the top priority at the studio while keeping licensing second, “Our philosophy really hasn’t changed from what it’s always been, which is games first, licenses second,” “Working on Rage and working on Doom [4], which are both id Tech 5 games, are certainly our top priorities.” Todd stated in a recent interview with Gamasutra,

    In the past, ID has licensed it’s software engines to a relatively small group of studios and the latest engine “id Tech 5″ will be no different, “Our philosophy on that has been that we’d rather have a small number of good-fit, high-quality developer licensees than a bunch that aren’t really good fits or that may not be that bright of a licensee anyway.”

    “Part of that is to maintain a certain reputation. “We think that the licensees…are going to have an impact on how the technology is perceived,” the CEO adds."

    tetszik ez a hozzáállás, hogy a licenszelést másodlagosnak tartják... nem abból akarnak megélni... elvileg így nem csak 2 crysis szerű techdemót kapunk, hanem 2 vadállat játékot :)

    ui: sorry a hosszú kommentért... akit nem érdekel annyira, ugorja át....

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gábbor #19 üzenetére

    miért ne? simán betárcsázós korszak volt már akkor :) az egy másik dolog, hogy magyarországon "burzsujnak" számított az, aki otthonról netezett... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gbors #21 üzenetére

    engine-ek fejlődési vonalairól én kb ezt "tudom"

    idtech1-2-3-4-5
    lithtech motor is létezik: régen blood2, sogo mad, nolf, avp2, stb alatt volt... most meg a sokadik verzió asszem a fear2 alatt...
    unreal motorok is külön vonalon vannak, a mostani ue3 elég sok játék alá került be mindenféle módosításokkal... pl bioshock/wolverine/gow/stb...
    a source motor meg megint egy külön vonal a hl2 óta... én úgy tudom h az idtech motorokhoz már nem sok köze van...
    jah, meg a cryengine is egy teljesen külön vonal...

    (javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, h ezek a legnagyobbak főleg fps/tps-eket tekintve)

    #22: én '98körül kezdtem otthonról 33.6-os külső modemmel, ami még mindig megvan és működik... talán 3ezerért szereztem akkor, pedig boltban vagy 10fölött indultak :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ez_meg_emaz #35 üzenetére

    szerintem inkább komikus :) abból szűrték le h gépet akartak lopni? megkérdezték: "- johnny fiú, arra nem gondoltál, hogy stevie nem tud majd pacmanozni iskolai szünetekben és ártasz a lelki fejlődésének? - vastagon lesz@rom, épp most akartam valami nácigyilkolós játékot írni a haverokkal!" aztán ebből le is szűrték :) ő nem sorozatgyilkos meg semmi ilyenről nincs szó... :) szerintem ez inkáb nagy-nagy LOL!!! ;]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák