Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz wednesday #12 üzenetére

    "Szerintem a régi idők a "hőskor" miatt voltak jobbak."

    Szerintem a régi idők azért voltak jobbak, mert egyrészt gyerekek voltunk, másrészt jóval kevesebbet láttunk az egész iparból. Én is tudom, hogy gyerekként teljesen másként láttam a nyolcvanas évek c64-es játékait, mint most így utólag, hogy tisztában vagyok rengeteg olyan dologgal, amivel akkoriban a vasfüggöny mögött, nem is lehettem volna, de ha lett volna rá lehetőség, nagy részét akkor se tudtam volna, mert gyerek voltam és nem érdekelt, és ha tudtam volna is, valószínűleg akkor se értettem volna igazán.

    Teljesen biztos vagyok abban, hogy majd tizenöt év múlva a kétezres évek elején születettek a mai állapotokat fogják visszasírni, hogy bezzegrégen és az is pont ugyanolyan fogalmatlan nyavajgás lesz, mint most.

    "Régen sokkal több volt a kiadó és fejlesztő is"

    Ezt erősen kétlem, de persze a "régen" fogalma is elég tág, pl. a hetvenes évek végén tutira nem volt több fejlesztő, mint most :) De egyébként abban is biztos vagyok, hogy a fejlesztők száma soha nem volt nagyobb, mint manapság, egyrészt azért, mert ma nagyobb a játékipar, mint valaha, másrészt meg most nagyon könnyű indie fejlesztőként produkálni valamit.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák