Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz arnyekxxx #170 üzenetére

    Hát igen. Nekem hiányoznának a mostani dolgok. Hiába szerettem nagyon azt az időszakot. ráadásul a mezőgazdaság, állatgazdaság is profitál a világ fejlettségéből. Azok, melyeket annyira reklámoz. Az önfenntartáshoz, vastagon kell a legújabb technológia.
    Nézzük meg a bűnüldözést. Ott is. Meg lehetne sorolni. Természetfigyelés, csak hogy a kedvencem említsem.

    Sok dolgot össze lehet egyeztetni, csak akarni kell. Természetesen akad kivétel.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #183 üzenetére

    annyira gyomorforgató a stílusod
    fejezzük be kérlek a diskuralast.
    erre a két kérdésedre még valaszolok, aztan hagyjuk

    " ... Mármint az önellátás, hogy más pénzéből vett kukoricával eteted a desznyót ? ... "
    még közel se tartok ott h önellató legyek, idén mar beindul.
    lebegedett tavaly a hatsó szomszéd, akivel a disznókat-kecskéket csinaltuk, így minden ram harult, építéstől kezdve a kajabeszerzésig, a disznókakat még csak szóban valtottam ki, 160.000 lesz az h megveszem tőle a két disznókat

    addig igen, ra vagyok szorulva az ilyen kisegítésekre, amíg arra nincs időm, h szamítópes melót végezzek itthon mert a kajat is elő kell teremtenem az allatoknak.

    " .... Most akkor te nem desznyófejő csersznyefakapáló önellátó vagy hanem eladod az életenergiádat és életidődet másnak mint rabszolga? ... "

    igen, jelenleg még kell végeznem ilyen munkat - azért van a gép.

    a cél az az hogy mindent megtermelni amit csak tudok
    (( kutyiknak kaja (heti 2 csirkét biztos betolnak ketten ), az kb. 100 csirke/év, gondolj bele önfentartó módban az mekkora meló, hogy csak nekik legyen megfelelő kaja, mert most még veszem nekik a csirkehúst ( nyerset esznek, meg répat, meg tojast, meg van még pedigree is h legyen az is, de az alig fogy, majd ezt ki kell valtani valamivel ) ,
    -kecskéknek kaja,
    -disznókaknak kaja,
    -nekem kaja, kv, tej ))
    , hogy minél kevesebbet kelljen boltba menni, ahova pénz kell, amit meg kell keresni, amihez a masik ember dolgaval kell foglalkoznom.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #194 üzenetére

    csonkacsaladban nőttem fel
    tudom mi a fontos ... a szeretet.

    a földön egyetlen egy dolgonak van értelme: a szeretetnek
    szeretni a növényeket, allatokat, embereket
    tisztelni az életet, annak minden formajat: növények, allatok, emberek

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #197 üzenetére

    ebbe nem bírtal belekötni így kérsz egy újabb lapot, mert abba mar menni fog?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • d@vee

    őstag

    válasz arnyekxxx #202 üzenetére

    Jesszus, hagyd a francba. Végigolvastam az elejétől, kisült az agyam a marhaságoktól.
    Bocsi, az igazság jórészt a saját nézőpontodon múlik. Tehát ő mindent amit leírt kőbevésett igazságnak hisz.
    Otthol meg két kecske szeretgetése közben húz egy fóliasapkát.
    Volt egy két igaz gondolat benne, de ezek a mérleg könnyebbik felére estek.

    Ja

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #228 üzenetére

    akkor mondjal értelmesebb dolgot a szeretetnél.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #231 üzenetére

    hat éppen ez az
    hogy őket nem fogom sem megenni, sem eladni
    ( sem a két disznókat, sem a bakkecskét )
    mert szamomra a vilag minden kincsénél ( és ezt úgy képzeld el ahogy leírom ) többet ér az hogy szeretet van a szivükben felém ... ha a vilag minden kincsét leraknak körülöttem a megyében ( mert kb. mo egy megyényi területe kellene hozza ) akkor sem adnam oda őket senkinek, mert szükségük van ram ... én jelentem szamukra a biztonsagot. ( a személyen jelen esetben lényegtelen, a gondozójukról beszélek, de ez most én vagyok )
    de még ha meg is enném őket ... akkor is megadnam nekik a törődést, a szeretet, a természetes körülményeket, és azt a különleges dolgot, hogy nevük van.
    ha valaki nem is szereti szívből őket, akkor is el kéne nekik jatszania, kedvesen beszélni nekik, - hiszen az életüket adjak h legyen hús ...

    most nézd meg a nagyipari allattartast. ott is le lesznek vagva, csak épp a fent leírt dolgokat, amikkel meg lehetne adni nekik a boldog életet, esélyük sincs megkapni ... pedig az életüket vesszük el, hogy legyen az asztalon hús, de hogy cserébe adni is valamit? hat az nem épelméjűségre vall szerinted ... pedig tisztelni kellene az életet ... a növények életét, az allatok életét .... mert mi, az emberek, a felvilagosult és értelmes faj vagyunk a letéményesei, hogy a növények és az allatok - akikkel együtt élünk a föld nevű bolygón - boldog életet élhessenek.

    de mi a nagy hajózasi forgalmunkkal arra kényszerítjük a halakat, hogy masfele menjenek ... allatkisérleteket végzünk szencsétlen _allatokon_ hogy nekünk _embereknek_ milyen vegyi mosószerek nem karosak a bőrünkre, ahelyett, hogy természetes mosószereket hasznalnank - teljesen feleslegesen kínozzuk ezeket az allatokat.

    amúgy én arról beszélek amit megtapasztaltam.
    az allatok szivében lakozó szeretetről.

    ... de te miről beszélsz?

    ép elme .... szerinted az ép elmére vall hogy vannak még éhezések a földön, de az 5G-ehz tözz tízezer műholdat felküldtek?
    mennyi pénz az?
    mennyi szenvedőn lehetett volna segíteni ...

    ép elme ... szerinted ép elmére vall, hogy még mindig haborúzunk?
    szerinted ép elmére vall, hogy rengetegen szeretik a fegyvereket, mikor a fegyverrel csak ölni és sebesíteni lehet?

    " .... Lehet meg kellene ismerkedned hetero többgyermekes férfiakkal. ... "

    többet is ismerek.
    de amilyen szinten eltavolította a fogy. tarsadalom az embereket a természettől, nem csak őket, de kb. senkivel se szeretnék mar megismerkedni ...

    amúgy jelenleg a férfiak vilagat éljük - a felelősségvallalas nélküli kockazattevés idejét.

    faj latni amit művelünk a természettel.
    maradok a növényeknél meg az allatoknal.

    " ... baromfiudvar ... "

    így csak elveszel a természettől ... de semmit se adsz vissza.
    pedig varjak a szeretet ... egy életen at.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #231 üzenetére

    " .... nem a baromfiudvar .... "
    ha nem tudod tisztelni az allatok életét akkor ne egyél húst
    meglatjuk meddig bírod

    ha nem tudod tisztelni a növények életét akkor ne egyél növényt
    meglatjuk meddig bírod

    ja'hogy neked van szükségük rajuk nem pedig nekik rad

    az ember a természet nélkül ott halna meg ahol van
    de az arrogancia, a lenézés, a lekezelés az megvan a növények és az allatok felé.
    a semmibevevés
    a levegőnek nézés
    a magatól értetődőnek vevés

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #234 üzenetére

    " .... na várj, ha el se adod, meg se eszed a háziállataidat csak szereted őket és költöd rájuk a pénzed, akkor hogy leszel "önellátó"? .... "

    högy jön össze a kettő?
    attól még h önellatósagra törekszem - mert valójaban nem értem még el - attól még életben tarthatom őket .... naluk tapasztaltam meg h mennyire szeretnek, itt van meghúzva a hatar ... ha megint jön egy bakkecske pld., akkor neki mar mennie kell .. idén szerencsére 4 kislanykecske született, úgyhogy nem kell szembenézni ilyen nehéz-szomorú kérdéssel most.

    " ... A családomról. ... "
    az embereknek is fontos a szeretet, de az allatoknak is van igény erre a szivükben ... ezt ismertem fel ... nem tudtam ... csak meglattam h ez van ...

    " .... De neked jó a kecske meg a két kandisznó is. ... "
    örülök h megtapasztalhattam milyen csodas a lelkük.
    az allatok legalabb őszinték ( de szerinted biztos az emberek is azok )
    és a hazi-allatok vagynak az emberek tarsasagara ... csak az emberek nem vagynak az allatok tarsagara ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #234 üzenetére

    " ..... Hacsaknem a phubon biztos van fizetőképes kereslet a kecsékre és az őket nagyon szerető gazdájukra. .... "

    undorító ez a fajta stílus
    alpari

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák