Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz rii #145 üzenetére

    Azt sem feltétlenül nevezném szabadságnak, ha abba kell ölnöd az energiáidat, hogy megtermeld és előállítsd azokat a dolgokat, amikbe egyébként mások jóval kevesebb időt ölnek. 1 havi kávézás árát mondjuk megkeresi az ember 2 óra alatt, te pedig rengeteg időt ölnél abba hogy megtermeld, majd elő is állítsd azt a kávét. Ugyanígy rengeteg időt teszel más dolgok előállításába is, külön külön.
    Saját magadtól és a családodtól veszed el az időt és a szabadságot, saját magadat kötöd béklyóba.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz rii #145 üzenetére

    Elkezdtem olvasni a sok offot az egyik komment miatt, nekem az jön le a hozzászólásaidból, hogy nagyon elfogult lettél a saját ideológiád felé, amit viszont a csalódottság/kiábrándultság szült. Lehetett volna másként is, és még mindig lehet másként is!

    Én a technológiai fejlődés szerelmese vagyok, de az utolsó 10-20-30 évemet falun szeretném eltölteni. Jónak tartom a fogyasztói társadalmat, a kapitalizmust, és azok minden előnyét használva szeretnék majd saját célra, csak a családomnak kávét is termeszteni. Meg chili paprikát, meg egyebeket. :) Nem akarok önfenntartó lenni, de gazda, kertművelő az igen.

    Juhaszatti:
    "Azt sem feltétlenül nevezném szabadságnak, ha abba kell ölnöd az energiáidat, hogy megtermeld és előállítsd azokat a dolgokat, amikbe egyébként mások jóval kevesebb időt ölnek."
    Pontosan. Ez csak akkor baba, ha már nem kényszer, hanem hobbi.

    [ Szerkesztve ]

  • atok666

    őstag

    válasz rii #145 üzenetére

    Mi van akkor, ha pl en szeretem csinalni azt, amiert fizetnek (pl. vki mondjuk informatikai rendszereket tervez, mas meg kreativkodik, taskakat tervez es gyart masok reszere)? Gondolom ezzek sok ember van igy. Szereti is csinalni, es annyi penzt kap erte, hogy eszebe nem jut ganezni a disznok alol, vagy a kertet turkalni, hogy legyen egy csomag retke, legyen husa, amit majd elfogyaszt, vagy kijarni a kert vegebe vecezni (gondolom kanalizacio nem jatszik), meg tuzifat hasogatni telire.

    Beszelsz itt a 40 oras munkahetrol, nem mindenki dolgozik 40 orat. Van akinek nagyobb a szabadsaga, mint neked. Ugyanugy meg vagy kotve, csak epp a hazad kore. Ti sem utazhattok el csak ugy a csaladdal pl. mert akkor kell valaki aki ontoz helyetted, aki megeteti a joszagot, stb.

    Mi, aki a hajorol nezunk teged, ugyanugy azt latjuk, hogy ugyanugy galyazol, mint a tobbi. Az, hogy neked jobban izlik a sajat kaposztad, mint nekem, amit a szomszed nenitol veszek, azzal nem tudok vitatkozni (es mint irtam eszem agaban sincs veled vitazni).

    A kavetermeleshez sok meg sikert. Gondolom epitesz vmi 2000+ meteres dombot a haz mogott, meg megvaltoztatod a klimat, hogy legyen rendes kaved.

    Atok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák