Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tetsuo #79 üzenetére

    Ha egyetértenék az úgynevezett illiberalizmussal, vagy a hőn szeretett Főnökkel, akkor ma nem élnék Dániában. Nem vagyok liberális és nem vagyok konzervatív sem. Ember vagyok, aki mindenfajta elnyomással képtelen azonosulni és nem akar uniformizált tömeg lenni. Egyik államot sem imádom, egyik eszmét sem imádom, egyik rendszert sem imádom és nem hiszek (!) feltétel nélkül egy társadalmi rendszerben sem, mert az bizony hitbeliségbe visz érvek, érdemi vita és más érdekek, emberek figyelembe vétele nélkül. :U Ezért éreztem magam otthon ellenségnek. Most épp "diplomás kommunista" lettem, ahogy olvasom például és ettől minimum forr a vérem, mert rohadtul nem csak nem narancs színű szemüvegen keresztül lopom azt, amit lehet és ezért már ellenség vagyok. Ugye érted mire célzok? Az illiberalizmus is kicsapja nálam a biztosítékot, de legalább ennyire az ultrakonzervativizmus. Párbeszéd kéne, ami nincs és egyre kevésbé van a különböző felek (amik legtöbbször inkább társadalmi szakadékot jelentenek és nem politikai meggyőződést – hosszú, nem fejtem ki most, így is text of wall) között. Sajnos nem csak otthon. Itt még szerencsére megfigyelhető, de a hősies populizmus majd itt is felüti fejét szépen. Ebben sajna biztos vagyok... :(
    A kontinentális Kína abszolút bolsevik gyökerű. Tajvan nem. Voltak ott is komoly bajok, amikor kialakult (népírtás), de legalább ebben különbözik és most valóban egészen elfogadható államalakulat, amit ugye Kína miatt nem ismernek csak el önálló államként. Nagyon messze jársz a valóságtól, ha azt gondolod, hogy Kína tradícióellenes. Nagyon durván a saját tradícióikra és a saját, 6000 éves kultúrájukra büszkék. Ugyan joggal, de mindeközben olyan eszméletlenül leszarják a többi kultúrát, hogy az minimum megdöbbentő, amikor ezzel első kézből szembesülsz. A felsőbbrendűség legrosszabb formáit láttam. A saját tradícióikat látnák szívesen a világon mindenhol. ....és ahogy mondtam; kulturálisan iszonyatosan más világ. Olyannyira, hogy a gesztusnyelv sem működik náluk, tehát sokszor a mutogatással sem tudod magad megértetni, ami a világ sok más pontján megy.
    Nem akarlak meggyőzni téged sem. Nem is foglak. Soraidból sejtésem van (lehet tévedek), hogy merre húzol és az nem az én világom. Off. Tényleg.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák