Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Sejthető volt h az árakkal nem lesznek szégyenlősek már csak presztízsből sem. Ha a kisebb modell legalapabb verziója a kínai belpiacon 210.000Ft, akkor az mire Európába, és magyar földre ér, lesz 310-330k is. És ez a belépő modell. A Pro verzió 350-400 ezres kínai árait inkább ne kommentáljuk átfordítva a kontinensünkön várhatóra, mert a félmillás magasság is belőhető... Erre a chipválasztási opcióra pedig nem tennék fel sokat, szerintem már nem lehet annyi Kirin csúcsprocijuk, h értelmezhető mennyiséget juttatnának belőle külföldre. Kicsit lapos lett ez az egész, és nagyon távolinak tűnik ennek a sorozatnak az európai karrierje. A várható árak, a Google szolgáltatások hiánya, és a hardver ( 4G SD888 ) miatt is ezek inkább valamiféle Fan Editionnek értelmezhetőek nálunk, még megmaradt hardcore Huawei rajongók számára.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #25 üzenetére

    "Ha mégis, lesz pár "kcsg" eladó, aki amennyire teheti, lebeszéli a vevőt róla, ahogy tették a P40Pro esetében is, nem véletlen nem fogyott."

    Amennyiben a vásárlók szakszerű tájékoztatását "kcsgsgnek" nevezi valaki...

    És milyen jót tettek azokkal, akiket sikerült lebeszélni róla. A GMS nélküli app-c*gánykodásokat rengetegen megúszták a tájékoztatásnak köszönhetően, ( mert valljuk be hogy a vásárlók zöme nem olyan mint pld te, hogy minden mindegy neki, csak Huawei készüléket használhasson a mobilkamera miatt ) illetve azt is, hogy az akkor közel 400e Ft-ért kínált P40Pro készülékeken 2 éves részletvállalás mellett már egy év leforgása után százezreket bukjanak. Néhány hete akciózták őket hivatalos csatornákon, a Média Marktban 179.000Ft-ért, kizárólag bolti átvétellel lehetett elvinni a bent ragadt készleteket. Az már egy sokkal korrektebb árazás, viszont újabb pofon a tavalyi debütálás utáni vásárlóknak, hiszen tovább nyomja majd lefele a használt árakat is.

    De ha jól emlékszem te is ebben a cipőben jársz most, szembesülnöd kellett vele hogy 2022-ig pörögnek a magas vételáron mért törlesztőid, miközben a telefonod értéke már most a béka feneke alá került a tavalyi vételárhoz képest. :(

    A jelenlegi kínai árakból már ki lehet következtetni, hogy ha olcsóbb nem is, legalább drágább lesz a P50Pro mire ideér, és indul előlről ez az értékvesztő mókuskerék annak a maroknyi megmaradt márkapreferensnek, akik minden áron be akarják majd szerezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #32 üzenetére

    Lehet, hogy neked voltak ilyen jellegű "rossz" tapasztalataid, ( bár kötve hiszem h téged bármilyen ész érvvel le lehetett volna beszélni arról a "Remek" deal-ről ), de az átlag vásárlóval igenis jót tettek, mert megmentették a legdurvább telefonos értékromlástól, és nem hiszem hogy bárki is távozott volna készülék nélkül! A Huawei-HMS helyett ajánlottak mást ahogy te is írtad, nem távoztak készülék nélkül az ügyfelek/vásárlók.

    Egyébként én kimondottan a P40Pro-ra reagáltam, hiszen tavaly az volt az egyik indokolatlanul drága HMS készülék, egy lite verzióval, vagy a százezres kategóriába tartozó egyéb Huawei HMS mobilokkal más a helyzet. Mert nem mindegy hogy 12 hónap alatt 400-ból bukik az ember 280 ezret, vagy egy lite veszít az értékéből pár tízezret, ami még rendben is lehet! Ezt te érzed most a bőrödön a leginkább, ha jól emlékszem panaszkodtad is egy kedves közös ismerősünknek. :(

    A "lebeszélést" ezért érzem teljesen jogosnak. A telefont vásárlók 99%-a csak használni akarja az eszközt, és élvezni az ahhoz kapcsolt szolgáltatásokat. Nem akar túrni, mókolni, és lemondani, és legfőképpen nem akarka hogy rövid időn belül nagy értékvesztést szenvedjen a drága telefon. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #36 üzenetére

    Mi csak beszélgetünk, én úgy érzem hogy kultúrált stílusban. Senki sincs "rád szállva", senki sem akar bántani. Reagáltam, mert nem értettem egyet azzal hogy "Lekcsgzted" azokat az eladókat, akik mást ajánlottak vásárlóknak a HMS mobil helyett.

    Egyébként belsős info: A szolgáltatóknál a Huawei öszönözte az értékesítőket különböző juttatásokkal hogy az ő termékeiket ajánlják a többi gyártó termékei helyett, a HMS-es korszakkal azonban ez megszűnt, ezért az addig "lelkes" értékesítők elkezdték a kialakult helyzethez igazodva kezelni a gyártó telefonjait.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #40 üzenetére

    Mivel újból feldobtad ezt a témát, gondoltam h mégiscsak szeretnél róla beszélgetni is. Nem követem annyira az oldalt, és ahogy látod elég ritkán reagálok, ez felett azonban nem tudtam elsiklani. Nem gondoltam volna, hogy még mindig foggal-körömmel véded a védhetlent, és azt sem hogy nem érzed magad átverve sem ilyen értékvesztés mellett. ( A Huaweinél nyilván tudták hogy túllövik az árakat amikor kitalálták a hazaiakat, de a presztízs miatt nem foglalkoztak a kezdeti hónapokban teljes áron vásárló fogyasztókkal, ahogy veled sem. )

    Egyébként érdekelnek a mobilvilág aktivításai, a Huawei sorsa pedig kiemelt téma még mindig. Ezért vagyok itt is, fura módon az Apple topikban viszont nem láthatsz. :N Nincs hova "visszamennem".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák