Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Amennyire én tudom, az 5G internet itt még csak találgatás. Eléggé valószínűtlen, hogy valóban 5G-s mobiltelefonokkal elérhető internetről lenne szó, inkább az 5G halmazba sorolt Ka/Ku hullámsávban működő műholdas internetes szolgáltatásról lenne szó, vagyis nagyobb méretű antennákra (a SpaceX-nél "Pizzadoboz" méretűt emlegettek) lesz szükség hozzá.

    Még pár információ:

    -SSL-100 műhold "alvázra" épül az első sorozat
    -2019-ben fogják indítani egy Vega hordozórakétával az első példányokat, jelenleg nem tudni, hogy a hálózat feltehetően több száz műholdját mikor és mivel indítják.
    -Az első műholdak tervezett élettartama mindössze 2 év, ez alapján ezek még csak tesztelésre szolgálnak, nem pedig a végleges műholdas hálózat elemei.
    -A technikai leírások szerint 10Gbps sávszélességet tudnak lefele és 30Gbps sávszélességet felfele. Viszont nem tudni, hogy a műholdak összes áteresztő képessége mennyi (ie.: ez az összes sávszélesség, avagy 10, 50 vagy 100 klienst tud ilyen sávszélességgel kiszolgálni egy-egy műhold).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Madárpók #7 üzenetére

    Még az Iridium is ~780km-es pályamagasságon kering, ott már olyan ritka a légkör, hogy több tíz év, esetleg száz év, amíg a sűrűbb légkörbe érnek. 1000km és a felett (OneWeb / StarLink) viszont már nincs effektív légellenállás, évezredekig relatíve stabil pályán keringenek. Pont ez volt a OneWeb egyik fájdalma, mert az FCC közölte, hogy csak akkor kapnak engedélyt, ha előre eltervezett élettartam-vég tervekkel bírnak - vagyis az élettartam végén a műholdakat bele kell tudni vezetni a légkörbe, ami miatt jelentősen át kellett tervezni a műholdakat.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák