Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Fred23 #16 üzenetére

    Ezeket nem érdekli a lakosság. Egy érdekli Őket, hogy azok az emberek akiket lehet hülyíteni megválasszák őket, majd tovább tudjanak csalni.
    Ennyi. Mindenhol van lopás, csalás, lehúzás, csak máshol a lakosság is kap valamit, Magyarországon elég a nemzeti öntudat, meg, hogy 1000 éve a világ szívcsakrája Magyarország. Enni, nem kell, arra ott van Május elseje... :(((

    (#24) kymera

    Erre Magyarországon nem lenne igény, ha nem vagy jó magyar, ugye megmondta bajszos barátunk, akkor meg minek is. Aki megszavazza ezt a tolvaj bandát, az nem ismeri annyira a mobiltelefont, hogy el is használja, a többiek, akiknek meg igényül lenne erre, meg le vannak tojva, nincs haszna ov-nek belőle. Jobb ellopni, mint adni...
    Aki meg nem így gondolja, meg el lehet menni. Én már el is jöttem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz joey04 #40 üzenetére

    Ez pont nem érdekli a vásárlót, hogy miért tudnak olcsóbbak lenni. Engem sem érdekelne. Olcsóbbak? Igen. Legalább annyira megbízhatóak tudnak lenni (a netszolgáltatásvól tudjuk, hogy igen, Én is egy ideig nem szerettem a Digit, váltottam is máshoz, de mióta bejött az optikával, azóta nincs semmi baj a BP-i lakásban velük, vissza is mentem hozzájuk). Szóval sztem senkit nem érdekel hogy miért olcsók, ha azok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz LK #87 üzenetére

    Nem a francot nem, csak akkor senki nem volt előtérben, főleg a korlátozott média, és az internet/mobiltelefon hiánya miatt. Az embereket kollektív lopásra nevelték. Szerinted miért Magyarország az egyetlen ország a Balkánon, ahol az emberek mindig mástól várják a megoldást, és 100 esetből 99-szer nem hibás senki sehol semmikor? Ez mind mind annak a rendszernek a szemete.
    És nem utolsó sorban a jó politikusok otthon pontosan abban a rendszerben szocializálódtak, ahol ezt meg lehetett tenni.
    Aki meg nem akarja, hogy ilyen körülmények között éljen, azaz, nem akarja, hogy a gyereke a még ma is jelen lévő semmiről nem tehetünk, de amúgy nekünk minden jár (ingyen) mentalitás szerint nőjjenek fel, lehetőleg minimális munkával, az meg vagy nagyon szenved és sokat dolgozik, nyögvenyelősen halad. Vagy már nem Magyarországon él.

    Félreértések elkerülése végett, persze mindenhol van lopás, csak nem mindegy milyen arányban, és stílusban. Meg az sem mindegy a kisember mit kap vagy nem kap. Na otthon semmit nem kap.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #93 üzenetére

    Észrevetted a lényeget! :) Na erről beszéltem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #101 üzenetére

    Nem nem feltűnő, direkt sarkítottam, nem azért mert nem tudom, hogy Kelet-Európa.

    (#102) LK

    Az, hogy szét van adóztatva a társadalom adófizető része, a 2-3. legmagasabb áfával a világon, azért nekünk is jár valami azt hiszem.

    Igen pont erről beszéltem, amikor arról írtam, hogy semmi nem jár, mert nem cél, hogy jobban éljenek az emberek, mint régen. Ha becsületes vagy, akkor kb annyi konfortban élsz mint a kádát rendszerben, ha picit is kényelmesen akarok élni, akkor pedig semmim nem marad. Szóval nem, nem jár semmi sajnos, mondjuk attól függ milyen nézőpontból nézem a dolgot.

    Milyen ingyenség az, hogy a harmadát költhetem az adók és az áfa levonása után a fizetésemből.

    Azért ha jobban megnézed, akkor De elvárják az emberek, hogy Ők kapjanak, nincsenek tisztában a valódi árakkal, nincsenek tisztában a való világgal. Ez egyenesen látszódik azon merre halad az ország.

    Sarkítasz és általánosítasz,

    Megválasztják ezt a csapatot 10 éve, mindennaposak az olyan esetek amiről a cikk is szól? Igen?, akkor ez nem sarkírás, meg általánosítás, hanem a valóság...

    egyébként engem sem tanított senki lopásra.

    Ja hát senkit, csak az élet része volt, ez van, ezt nem kell tagadni, mindenki is lopott ennyi...

    Aki akart becsületes maradt akkor is.

    Mindenki becsületes volt akkor is... (Ha a képmutatás részét nézem, akkor meg pláne, ha a valóságot, akkor pedig nem így van).
    Erre van egy jó közmondás egy fecske nem csinál nyarat.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Stabi83 #112 üzenetére

    Te nagyon kevered a szezont a fazonnal. Milyen alapon azonosítod Te a korrupt, vad kapitalista bandát az országgal? Milyen alapon, ki vagy Te? Mikor jó ov haver előadta, hogy a magyar embereket támadja valaki/valakik, mikor a saját szemétdombján produkált az EU előtt, akkor azért visszaugrottunk a 80-as években csak akkor a csúnya Amerika támadta szegény bolsevik elvtársakat.

    Milyen alapon gondolod Te, hogy egyenlő vagy Te vagy ov haver Magyarországgal? Ez ilyen fityeszes maszlag vagy mi?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz wwenigma #120 üzenetére

    Hát akkor miért nem indultok (Észak Koreába)?

    Én már nem élek Magyarországon pontosan az ilyen Nacionalista, Kádárista kirekesztő Orbanista mentalitás miatt. Mindenki nem jöhet el, de sajnos csak azok maradnak, akiknek a kádár rendszer is bejött...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Komplikato #124 üzenetére

    + (#125) Gyuri27

    Teljesen jogos, nem is ezeket az embereket akarom bántani, és nem is fogom én is így voltam sajnos, de összejött kihasználtam.
    Sok a semmirekellő Magyarországra beszavazó semmirekellő magyarságra hivatkozó pénzéhes ember. Nem bántok senkit de elég csak ezt a mentalitást megnézni: [link]

    Konkrétan kijelentik, hogy nem érdekli őket mi van Magyarországon, csak nekik legyen jó, úgy, hogy egy fillért nem fizetnek abba amiből kapnak. Na ez az orbán rendszer.

    Csak azért kell az útlevél, hogy magyarként menjen tovább Nyugat-Európába, nem szeretetből... [link]

    Aki meg becsületesen akar élni az meg mehet...

    Na ez a mai magyar valóság....

    Ki akarna maradni? Aki valamire akarja vinni?

    Az nem baj, hogy Magyarország az EU egyik legszegényebb állama lett. Az sem, hogy csak BP, Győr létezik. Az sem, hogy olyanok döntik el azok sorsát, akitől a pénz jön még akkor is ha a pénzadók szenvednek...

    Na ki akar így élni?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz nuke7 #127 üzenetére

    Ausztria, Németország északi része, Dánia, Íróország, stb. Van lehetőség bőven. Dolgozni mindenhol kell nincs kivétel. Csak nem mindegy mennyi a vége. Meg kinek megy amit megkeresel, mondjuk a sajét családodra, rokonaid oktatására, orvosi ellátására, vagy más országok stadionjaira, meg egy félig Horty, félig kádár rendszer építésére az egyik fegyverkezésről/nacionalizról, a másik meg a semmit nem tűrő közönyről szólt. Nekem egyik sem hiányzik.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák