Új hozzászólás Aktív témák

  • Beren

    tag

    Üdv!

    Némi összefoglaló a problémáimról. :D

    Úgy tűnik, sikerült megoldani a WiFi problémáit. Ehhez két dolog kellett. Az egyik egy tanács, amit egy videóban hallottam: csökkentsd le a WiFi sávszélességet 40 MHz-ről 20-ra. Ez elég logikus: a 40 MHz is ugyanazokon a csatornákon dolgozik, mint a 20, de kétszer annyin, így kétszer akkora az esélye az interferenciának is. A másik a szoftver, a Ybear és tjsz által javasolt, Androidos WiFi Analyzer, illetve a Windows alatt futó inSSIDer. Ezek kiderítették, hogy a környéken futó egyéb WiFis eszközök milyen csatornákon futnak és melyiket érdemes kiválasztani ahhoz, hogy ne akadjanak össze az enyémmel.

    Akinek meg nem akar a router 100 Mbps-nál nagyobb tempót, az ellenőrizze a kábelezést, ahogy Gubek-Einste javasolta nekem is. Ahogy kicseréltem a kábeleimet CAT5E-re (az egyik eleve az volt, de hibás), rögtön 1000 Mbps-os csatlakozást érzékelt a router, illetve a Speedtest is dupla tempót mért az eddigiekhez képest (az már a szolgáltató sara, hogy így is csak a garantált minimumot érem el, nem pedig az internetcsomag nevében szereplő, hangzatos értéket).

    Köszönöm a segítséget mindenkinek!

    Beren

Új hozzászólás Aktív témák