Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Fall-N #187 üzenetére

    " Az evolúció elmélettel egy nagy baj van. Azt nem tudjuk, hogy az élettelen agyagból hogyan lett élő. Ameddig ez homály addig ez sem teljesen pontos."
    Nincs vele semmi baj, amit mondasz, az sem. Ugyanis arról szándékosan nem mond semmit. Nem arról szól.

  • DarkFater

    tag

    válasz Fall-N #187 üzenetére

    Sziasztok!

    Laikusok, tudományhívők és konteósok vitatkoznak.

    Az a vicc, hogy már 20 éve is voltak konkrét infók ti mégis teljesen sötétségben vagytok és ez engem megijeszt. Most akkor tényleg van összeesküvés ha már akkor ismert megállapítások nem kerültek be a köztudatba.....

    Nos akkor néhány tény:

    Anno én dolgoztam áramszolgáltatónál is pár évet aztán Telekomos lettem. Anno már a 2G-nél is előjött a dolog és hivatalból beleástam magam a dologba.

    Érdekes volt, hogy a hivatalos "mobilcéges" kommunikáció agyonhallgatta és én mint bennfentes sem jutottam semmi használható adathoz. Érdekes módon az ex áramszolgáltatós kollégák hívták fel a figyelmemet arra, hogy igenis léteznek a témakörben mérések és orvosi tanulmányok amiket az áramszolgáltatósok ismernek. A magyarázat egyszerű: Áramszolgáltatás régebben van és ott is féltek (félnek) az emberek, így aztán kíváncsi mérnökök és orvosok méregettek, kísérletezgettek, illetve a rendelkezésre álló időtartam (sok sok év) miatt volt mélyebb betekintésük.

    Megállapítások:
    - Az egyenáramnak és a váltakozóáramnak is van káros egészségügyi hatása.
    - A váltakozóáram jobban érint minket a 230V miatt így jobban vizsgálták, mert kiderült, hogy károsabb is.
    - A mérések és kísérletek eredményeképpen az jött ki, hogy nem számít a feszültség nagysága, inkább az áramerősség a problémás, DE ami a legproblémásabb AZ A FREKVENCIA. Minél nagyobb a frekvencia az az emberre annál veszélyesebb.
    - A behatás időtartama is fontos és a frekvencia növekedésével fordítottan csökken.
    - Egy másik fontos megállapítása a kutatásoknak a védőtávolság fogalma volt.

    Konkrétan:
    Áramszolgáltatós tanulmány lévén távvezetékre szólt a példa:
    - A védőtávolság a távvezetékeknél (120kV / 220kV / 400kV / 700KV) valahol 20 és 50 méter között van típustól függően. Ha ezen kívül vagy AKKOR A HATÁS SEMMI !
    - A másik megállapítás az volt, hogy akinek a háza ezen belül van és 10 év alatti időtartamig lakott a távvezeték közelében/alatt, nem találtak mérhető egészségügyi eltérést. Az emberek ugyanúgy haltak, mint a többi nem ott lakó.
    - Ahol az orvosok eredményt találtak az az a csoport volt akik 30-40-50 évi laktak a távvezeték alatt vagy nagyon közel, azok között a halandósági okok között kb 20%-al nagyobb volt a leukémiában meghaltak aránya. NEM haltak meg többen, de többen lettek rákosok.

    Egy másik csoport a frekvenciát vizsgálta kísérletekkel és itt is a védőtávolságot nézték. Már sajnos nem emlékszem a táblázatra csak a mikrosütő maradt meg bennem: 2 cm

    Tehát ha sokat bámulod a mikrót 2 cm-en belül az kifejezetten káros rád nézve.

    folytatás köv mobilra....

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • Vesa

    veterán

    válasz Fall-N #187 üzenetére

    "Az evolúció elmélettel egy nagy baj van. Azt nem tudjuk, hogy az élettelen agyagból hogyan lett élő."

    Mivel az evolúció dedikáltan NEM foglalkozik az élet keletkezésével!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák