Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alastair'

    nagyúr

    válasz Speed® #5277 üzenetére

    Az 1155-ös platform egész más, ez tény. Minden szinten klasszisokkal jobb. Én tulajdonképp a fiamnak "adtam" az i5-ös gépem, sőt már a GTX1060-at is neki vettem. 15 éves, ha lehetne reggeltől estig tolná :D , és rengeteget multizik, szinte az összes cod és BF meg van neki véve, steam-en, originen.
    Én ezt a xeonos platformot magamnak azért dobtam össze, hogy "mindenre használjam" Monitor nincs is rajta, csak a tv-re van kötve, javarészt letöltés és filmek mennek rajta, meg néha játszogatok.
    Mivel 775-höz voltak eleinte dolgaim, ezért erre kezdtem építkezni. Ha nem jutok hozzá ilyen áron ehhez a P45-höz, nagy eséllyel 1155 lett volna, H61 és egy i3 2100, bőven olcsón megvan.

    Alister from Hell

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Speed® #5277 üzenetére

    Az úgy nem ér, hogy te számolod a legolcsóbbat, de én meg nem számolhatom csak az átlagot, vagy inkább afelett. Erre ugyanúgy várni kell, mintha aliról rendelnél, mert nem minden nap fogsz ki ilyen boltot. Pl ősszel vettem havernak 18k-ért L5408+Giga p35 ddr3-as lap+ 8 gig 1333+Freezer 7 kombót kb az volt a legolcsóbb, 560 Ti-t tettem be mellé bőven sok volt neki még a 3,5Ghz is. De ez ugyanúgy nincs mindennap Emellé ha akarna most 22k-ért lehetne találni egy 7870-et az 560 Ti helyett, vagy pl most láttam OC-s 660Ti-t 2k-val drágábban és akkor ugyanúgy ~40k-nál vagyok csak még megvan mellé a VGA is amivel minden játék elég jó minőségben elszaladgál.

    De ha még inkább low cost akarnék lenni, lehet még egy AM3-as platformon is elgondolkodni. Nem ördögtől való az AMD sem, olcsók a lapok, olcsó X2 X3 közül sok négymagosítható, és az AMD-s chipsetek kezelik az olcsó high density ramokat. Belépő VGA-khoz az is elég lehet.

    Vagy az utlra low cost 478 to 775 retrofit hack :DD

Új hozzászólás Aktív témák