Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz VinoRosso #4899 üzenetére

    Én mindig a RAMokkal szívtam, úgyhogy ahhoz lőném be, azok mit bírnak.
    Persze értem miről beszélsz, csak rosszak a C0 tapasztalataim sajnos :S

  • zedcon

    tag

    válasz VinoRosso #4899 üzenetére

    Sziasztok!

    korn

    Szerintem is a 450-es tápnak bírnia kéne egy kis tuningot (mert sok évig adta a naftát a E7600 alá), de lehet a custom fesz betesz már neki és csak referencia feszültségekkel tartja stabilan a lapot, nem vagyok annyira profi, hogy tudjam. Régebben csak a RAM-nak adtam 2.1 V-ot mert az van a profiljában 1066-hoz. Más feszt nem kellett állítani, hogy stabilan használjam 3,66-on a procit.

    VinoRosso, Speed(R)

    Mindkettőtőknek igaza van!
    Visszavettem a szorzót 6x-re és 2.40 Ghzen is pontosan úgyanúgy instabil mintha felhúznám 3.6-ra.
    Ami bizonyos, hogy eddig bármit csináltam képtelen voltam az alaplapon hivatalosan támogatott 400-as FSB-n használni a procit a P5Q Deluxe-on. Kizárólag a 333-as referencia FSB-vel megy betonstabilan. A 4 memória modul 800-on és 1066-on is stabil ezen a szörnyű 333-on. Feljebb mintha valami időzítés vagy osztás tenné instabillá a lapot. 448-on és 388-on bár instabilan, de megy a Windows 10.
    400-on viszont el se indul, töltés közben rebootol.

    Az Asus Probe-ot nem tudtam felrakni Win 10-re, így az Aidaval próbálkoztam egész nap, mert arra gondoltam, ha beállítom a 333 FSB-s Auto RAM időzítéseket, akkor kizárható lesz a memória probléma.
    Azt vettem észre más Refresh Periodokat (tRef) oszt ki 800 és 1066 Mhz környékén, lehet a DIMM Clock Fine Delayt kéne beállitanom szinkron szintre ha lehet, de nem találok róla leírást. Tehát azt kell elérnem, hogy a 4 memoria stabilan menjen 333-as FSB felett is és valahogy ki kéne olvasnom az Auto Referencia feszültségeket a stabil 333-as Auto beállításból, hogy fixálhassam vagy emeljem tuningnál

    Tehát 2*2 GB Corsair Xms2 és 2*2Gb Apacher Gold a kiosztás 4 Dimm foglalatban.
    Mindegyik modul megy 2*533 MHz-en, de persze ennél alacsonyabb órajeleken teszteltem.

    A 400-as FSBn egyszerűen be sem tölt a Windows, ha Auto-t settingset, ha manualt használok mindig reboot, vagy kékhalál van.
    Ez a fő gond.

    Kiolvastam Aidaval az Auto beállításokat, majd beállítottam manuálisan a BIOSban:

    Memoria időzitések 1066 Mhz Auto beállitáson kiolvasva, a stabil 333 FSB-el

    Beállitott a memória időzitések a Biosban, közel stabil így

    Ezzel az utóbbi FSB (388Mhz) és BIOSban fixált memória beállitással elindul a Call of Duty, de Disk Error-al kilép amikor betöltődött egy pálya és szaladgáltam benne pár másodpercet (ez South Bridge gondra utalhat, de azt se tudom hol kell annak feszt emelni vagy kell -e), nincs winyó gondom és ez a hiba 333-as FSB-vel sosem jött elő.

    Próbáltam lassítani is a memóriát, hogy 400-as FSB közelében működjön gép, de hiába.

    Memória vissza Autora, csak a fő értékek változtatva

    398-400 FSB-n el sem indul a Win 10.

    Visszavéve az FSB-t 388-ra elindul, de ezen az órajaelen se stabil, pl. Call of Duty el se indul.
    Lassított memória, alacsony CPU órajel

    Ezek a feszültség beállítási lehetőségek a P5Q Deluxe AMI Biosában:

    2 kérdésem lenne, ha nincs jobb ötletetek.

    1. Szerintetek a bekeretezett értékeket érdemes emelni vagy hagyni így, a hamis Disk error kiküszöbölésére? Jó ez így egyáltalán? (A CPU Voltage-et próbáltam 1,3-on is (általában 1,275-re állítom), nem oszt nem szoroz, a Dram voltage-et pedig 2.1-re állítom 1066 Mhz közelében és fixen 1,8-ra 800 Mhz közelében)

    2. Hogyan tudnám stabilra állítani, hogy a 4 DDR2-es RAM együtt dolgozzon 333 feletti FSBn? Esetleg minden időzítésből vegyek vissza egyet? A DRAM Clk Skew on Channel A1-B2 érdemes lenne piszkálni? (Auton vannak)

    Remélem kiderül mi a baja ennek. :(

    Kösz a tippeket!

    Üdv.
    Zoli

    [ Szerkesztve ]

    Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Új hozzászólás Aktív témák