Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Speed® #5753 üzenetére

    Szóval akkor a Tjmax a magok max hőmérséklete, a Tcase meg a kupak közepének max hőmérséklete, és általában mindkettőhöz van szenzor. Azt hiszem még mindig nem értem teljesen. Ez alapján a kupak eltávolítása ki kéne, hogy nyírja a CPU-t, mert letépi róla a hőmérséklet szenzort. Vagy a center-t azt csak horizontálisan értették és nem vertikálisan?

    Mindegy, annyi legalább biztos akkor már, hogy jó lesz a Zalman hűtő ehhez a CPU-hoz, mert a mostani hűtővel 22°C-on van a CPU, és 67°C a Tcase, illetve a magok alapból 35°C-on vannak, és 60°C fölé nem nagyon mennek max terhelésnél sem, és 85°C a Tjmax. Közel sem kell ennyi neki, van benne még 20°C többlet. Lehet, hogy még a Zalmannal is elviszi majd a 3.2GHz-et, mert 85W TDP-re van az a hűtő, és 80W-ot ír erre a CPU-ra az Intel. Elképzelhető, hogy még kevesebb is a TDP-je. Még mindig nem tudtam foglalkozni a géppel, el vagyok havazva. Mindenképp át fogom pasztázni, amit írtatok, meg telepítek új rendszert, aztán meglátjuk mi változik. Remélhetőleg megszűnnek a már említett problémák tőle. A memóriát is tesztelni fogom majd akkor, hogy van e hatással rá, hogy 2 vagy 4 modul van a rendszerben. Sata kábel már jött új, inkább azt vettem, mint kábel tesztert. Drága és nagyon kínai a teszter, ami elérhető. Megjött a PSU teszter is, de még nem próbáltam ki. Meg megjöttek a g.skill memóriák az új gépbe is. Úgyhogy boldogság van. Nem sokára befejezem a mostani projektet, ami miatt alig alszom napok óta, aztán megejtem ezeket a hardveres dolgokat, utána meg szétlövök mindenkit a 200FPS-emmel. :D

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák