Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Gyors oc-helyzetjelentés a P5QC + kínából olcsón vett premod X5460-ról: egyelőre felcsűrtem az FSB-t 333-ról 400-ra a gyári 9.5-es szorzóval, így most 3.16GHz helyett 3.8-on megy teljesen stabilan a gyári 1.275 Vcore-al (fixre állítva, mert az átok lap eltekeri default auto-n és attól már instabil lesz). Egyelőre többet nem próbáltam, mert már így is picit túl forrófejű a Cooler Master Hypers TX2 alatt... FC4-el előbb utóbb a 80 fokot is meg-megüti, ami nyilván elég sok (25-28 fokos szobában). 3 pár nem túl vastag hőcső, és már nem is mai darab - az is lehet hogy egyik másik csőből ki is ment már a vákuum...

    Nézegetem a procihűtő kínálatot, de erősen baxa a csőröm, hogy többet adjak egy hűtőért, mint magáért a prociért :( :) de ha egyszer váltok, akkor nyilván nem állnék meg a 3 hőcsőnél - a több jobb elvet követve...

    Mik manapság a favoritok? Mi a vélemény a Zero Infinity FreeFlow+ -ról? Legjobb ára 9.5e - ez még tolerálható számomra, ha nem is öröm é' bódott'á - a sok venti jól leszabályozva valszeg nem hangos, ha meg tekernie kell akkor nem érdekel a zaja - nyilván ne kerepeljen, csak surrogjon. Továbbá standard 14 centis ventiknek tűnnek, ha elfáradnak könnyen cserélhetőek is...

    u.i: tudom hogy bazinagy, de ahogy méregettem, számolgattam, éppen a DDR3 slot előtt érne véget, tehát elfér a túlméretes hűtővel szerelt ramom is - felfelé nem érdekel ha kilóg a házból, akkor látta a gépházam utoljára az oldalát amikor hazahoztam 15 éve :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák