Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    Megint küzdöttem egy sort az ud3p-vel és a xeon-nal (nem egy városban van velem, így ritkán jutok hozzá).
    Viszont most már annyi mindent kipróbáltam, így van egy sejtésem, hogy mi okozza nálam a gondot.

    Pontosan ezek vannak nálam:
    foglalatmódosított Gigabyte ep45-ud3p rev 1.1
    2db E0-s e5440 matricázva (meg 1db e6400, 1db e8400)
    2x2gb Crucial Ballistix 800 cl4, van benne EPP profil is (meg még van pár egyéb filléres ram is)

    Próbáltam a kínai oldalról leszedett f10-es bios-t is, meg cbrom-mal csináltam magamnak módosított verziókat az utolsó béta bios-okból is, az f11c és f11d-ből.
    Matricákat meg a procikat is cserélgettem már.
    Volt rengeteg cmos clear is, elemkivétel, milliónyi load optimized defaults.

    Szokásos probléma volt nálam, hogy 800 cl4-en sokszor nem akart menni a xeon-nal együtt, csak core2-vel. De néha volt, hogy ment a xeon-nal is. Meg rendszeresen sehogy sem indult a gép, akár mit is csináltam, csak ki-bekapcsolt vagy sípolt stb.

    Amint visszatettem egy core2-es procit, mindig minden azonnal működött. Sőt a sok próbálkozás után feltűnt, ha ezután visszatettem a xeon-t is, az is ment szépen, ment a 800 cl4 is.

    Szóval most találtam több olyan esetet, amivel ki tud akadni az alaplapom:
    -legyen fent kínai a f10-es bios
    -legyen benne egy core2-es proci, minden működik
    -cseréljük ki xeon-ra és ezután is működik minden
    -csináljunk egy cmos cleart az alaplapon és innentől kezdve már sose indul el többet xeon-nal a gép
    -ha visszateszem a core2-t, ismét megy a lap
    -ha ezután visszakerül a xeon, az is menni fog
    Kétszer végigjátszottam ezt mókát, mindkét esetben ugyanez történt.

    Hasonló fordul elő ha én készítek cbrom-mal bios-okat. Főleg a béta f11d-re fókuszáltam, ezt módosítottam legtöbbször.
    Viszont itt annyival más a helyzet, hogy a cmos clear helyett már elég ha nyomok egy load optimized defaults-ot a bios-ban mikor a xeon van a gépben és többet már a gép sem fog elindulni.

    Tehát az a sejtésem, hogy ha xeon van a gépben és az alapra akarjuk tenni a bios-t cmos clear-rel vagy a load optimized default-szal, akkor valamit rosszul állít be és teljesen meghülyül az alaplap. Ha core2 van a gépben akkor nincs ilyen gond, jól állít be mindent.

    Ezért azért problémás, mert így tartalékban kell hagynom egy core2-t is, meg ha félrement egy tuning vagy valami egyéb beállítás, akkor lehet procikat cserélgetnem, hogy működjön a gép.

    Ti találkoztatok hasonlóval? Esetleg van valami ötlet, hogy hogyan lehetne elkerülni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák