Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz t72killer #38956 üzenetére

    Én összeraktam kb. egy éve egy terhelő-tesztelő áramkört magamnak erre a célra.
    Egy nagy próbanyák, rajta egy mini-nyákos microUSB aljzat [link] , és asszem 4 vagy 6db nagy teljesítményű ellenállás. Úgy hogy párosával tudom őket variálni (épp be legyen-e kötve a teszthez vagy sem), bontható sorkapcsokkal a nyákon belül. Meg mérési pontok feszültségnek, áramnak.
    Asszem direkt úgy számoltam ki, hogy egy pár ellenállás 500mA-t terhel.
    Simán kiegészíthetem még egy Type-C aljzattal is, ha találok valami hasonlóan könnyen beforrasztható kivitelt. Mondjuk Ali-ról biztos lenne, de Mo.-n még nem láttam.
    Teszteltem vele annó vagy 10-15 kábelt is, meg még USB hosszabbítót is, a töltőfejeket is variáltam, néztem RPi gyári tápot is, stb. Ezért írtam ám ilyen magabiztosan a tapasztaltaimat. :)
    Majd ha lesz rá időm, lehet csinálok egy tesztet Logoutra, tanulságos lenne.

    Ha van közérthető dokumentáció róla, és nem nagyon bonyolult, akkor akár a "kommunikálós" alapú táp-igény kiszolgálós Type-C-t is tesztelhetem. (Bár nekem ilyen tápegységem egyelőre nem sok van.)
    Hogyan működik ez, egyszerűen ilyen ellenállás-lépcső alapon (mint asszem a kisebb teljesítményű POE szabványok is) ?

Új hozzászólás Aktív témák