Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolanddd

    tag

    válasz LamaCube #810 üzenetére

    Igaz, lehetett volna feketébbre a sötéteket, azért nem szoktam sem feketével (rgb 0,0,0) sem fehérrel (rgb 255,255,255) festeni, mert azoknál nem lehet sötétebbet vagy világosabbat felvinni ha esetleg kellene :) meg mert ezt fotózásból is tudom (a fehéret) hogy teljes fehér szinte soha nincs egy képen sem (csak ha kiég), bár fekete van többször, de valahogy azt is próbálom kerülni :) Ez persze nem feltétlenül jó így, meg főként ebben az esetben a kép amiről másoltam tele van full fekete és full fehér részekkel, mégsem akartam úgy feseni. Mert csak :)

    Amúgy ezt tök jó volt festeni, mert már az első 6-7 perc után ki lehetett venni belőle hogy mi akar lenni :) onnantól meg csak finomítani kellett. A legnehezebb része mindig az, hogy az arányok megfelelőek legyenek. Látszik is a videón, hogy egy ponton rájöttem, hogy túl hosszú az orra és túl lent van a szája, és hogy úgy tudom fixálni, ha ezt a kettőt feljebb viszem. Ezt egyből jól kéne rajzolni, de ahhoz kevés vagyok. Örülök ha egy arcot felismerhetően le tudok festeni :)

    Racze

    Néhány tanács - lehet nem mondok vele semmi újat.
    Vaku nélkül, állványról (vagy akár asztal széléről), időzítővel fotózd - tehát hogy visszaszámol "2,1,katt" - és a fényt úgy állítsd be, hogy ne tükröződjön (tehát amennyire lehet, ne szemből világítsd meg). Ha esetleg kicsit sötét is lesz, a fényerőt fel lehet húzni utólag. Ami még fontos, hogy amennyire lehet, "rázoomolva" fotózz képeket/festményeket, mert széleslátón torzulnak. Ezt nem erre mondom, mivel itt nem látszik, az inkább akkor jön ki, amikor szemből fotózol.

  • Racze

    tag

    válasz LamaCube #810 üzenetére

    Pasztellkrétával rajzoltam, azt jobban szeretem, mint a festéket. Örülök, hogyha tetszik, de én úgy vagyok vele magam részéről, hogy lényeges szempont az is, hogy magának az alkotónak is tetszenie kell a képnek, majd csak aztán a közönségnek. Mert ugye, ha mi nem vagyunk velük megelégedve, akkor talán meg sem osztjuk senkivel, úgy pedig semmi értelme nincs. Így meg kellett erőltetnem magam, hogy ne nyúljak hozzá, mert mindig kiszúrtam rajta valami hibát, és még most sem tartom késznek, de nem bántom többet. A kollégáknak megfelelni megint más dolog, de hát ugye nem lehet mindenkinek :D.

    Egyébként a nap folyamán majd töltök fel még egy képet, amit szó szerint kézzel pingáltam, ecsetek híján. Ilyet még nem csináltam, szóval elég érdekes volt. Maga a kiállítás meg kb. másfél hónapig lesz megtekinthető, ha érdekel, akkor bőven van idő megnézni :R (csak sajna ott drága a sör :D )

    Rolanddd: Most épp kölcsöngéppel tudtam képet csinálni, amin csak 2 vakufunkció volt: vörösszem-effekt, és kikapcs. Ha ki van kapcsolva, akkor ugye nem megy a képstabilizátor, szóval az állvány mindenképp kelleni fog majd. Az időzítőt még nem próbáltam, de valószínűleg akkor csinálok majd újabb fotót, ha már kint lesz a falon.

    ****

Új hozzászólás Aktív témák