Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Synthwave #1854 üzenetére

    Persze, 720p-re a 750 Ti is elég. De a 720p már 10 éve is AIDS volt. (bocs, ezt nem lehetett kihagyni ;] ) Viccet félretéve, most megnéztem kíváncsiságból, mert valószínűleg tényleg kb. 10 éve lehetett, mikor utoljára 720p-ben játszottam (kb. 2 éve játszok 1080p-ben, előtte 1440*900 volt nagyon sokáig). Attól függetlenül, hogy nem nevezném csúnyának a Doomot 720p max-on sem, azért egymás után összehasonlítva 1080p-vel ég és föld. Az a részletesség/élesség plusz nagyon jót tesz neki. Amúgy tényleg jól skálázódik, jó engine. Nekem RX 470-em van, 720p max mellett nem mozdul el 200-ról (nem tud fölé menni, valami engine-beli korlátozás lehet), de 1080p max (a textúra van eggyel visszavéve, mert a legmagasabbhoz már 6GB VRAM-os kártya kell) mellett is 110-150 fps között mozog. Persze ez Vulkanban, Open GL mellett kevesebb. (Geforce-ok egyébként nem igazán nyernek semmit a Vulkannal, ahogy a teszteket láttam korábban)

    Ez az egész megszokás kérdése is. Érthető, hogy ha valaki világ életében 100+Hz-es monitort használt, akkor látja a különbséget visszafelé és zavarja. Esélyes, hogy én is így lennék vele, mint ahogy a felbontással is így vagyok. Amíg alacsonyabb felbontást használtam, nem zavart, most meg már igen. Ugyanígy észreveszem azt is pl. amit a Falloutnál írtál, ha 60-ról visszaesik 40 fps-re. Régebben simán játszottam 35-40-nel játékokat (nem RTS-re meg körökre osztott cuccokra gondolok, azoknál még a 30 is elég, ott van pl. a C&C Tiberium Wars, max annyit tud), nem volt vele problémám. Most viszont volt alkalmam a Quantum Breakhez, amit nem nagyon lehet úgy beállítani, hogy ez ne forduljon elő, és szimplán észreveszem. Szerencsére maga a játék volt annyira jó, hogy ezt az egy hibáját el tudjam nézni.

Új hozzászólás Aktív témák