Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz kwzatz #1851 üzenetére

    DOOM (2016): 720p, medium-high(!) beállítások, AA, effektek, miegyebek --> ~120 fps. Kicsit lejjebb véve a felbontást 140-150 average, ha gfx-et is butítgatom, felkúszhat egészen 190-ig.
    Akárhogyis, minden tükörvajsimán folyt a legnagyobb harcokban is, úgy, hogy Vulkan API-val még meg sem néztem - és igen messze volt a minden low-tól. Meg a 60 fps-től is, csak fölfelé. :))
    Csudálatosan skálázódik az engine.

    Fallout 4: 1024-ben, szintén medium-high + AA + minden szir-szar, kivéve godrays + okosan beállított fade-ek, szétmodolva (számos játéktechnikai dolog melett néhány cucc is sokkal jobban nézett ki, mint vanillában - pl. ég, víz, vegetáció, sziklák) = 40-50 fps. Nem azt mondom, hogy a beton 60 nem lett volna jobb, de ehhez így is megtette. Totálisan korrekt volt mindig, nem droppolgatott. Pedig háklis vagyok az olyanra igencsak.

    Nem az 1080p játék miatt van olyan monitorom, amilyen, hanem azért, mert LCD ellenére vajsimán folyik a kép (ami bármilyen gameplay-nél az elsőszámú követelménynek kellene lennie - és a számítógéped vasa az ezt biztosító kétkomponensű unióban csak a framerate-ért felel) a ~10 ms-es valós input lag és a 144Hz miatt, rengeteg csatlakozó van rajta, masszív, többfunkciós a talpa - és TN ellenére igen korrektesek a színei.
    Szóval az első számú kitétel mellett igen terebélyes a fícsörlista is.

    QL-t is csak 720p-ben játszom, sokkal 'harapósabbnak' érződik úgy a mouse input, mint 1080p-ben (@250 fps). (Előtte meg másfél évtizedig 90%-ban 640 x 480-ban Kvékeztem, eleinte LCD-vel is.)

    ------------------------------------------------------------

    (#1852) olbaidhun: "meg a nagyobb címek 3dfx kártyával?!"

    Erről csak annyit (az aláírásomat kiegészítve), hogy jelenleg is van 3dfx-es gépem (Tua 1.13 + 256 SD + STB V3 3000 AGP). :))
    Glide 4ever.

    Szívem legmélyén viszont kézzel-rajzolt-spriteok-guy vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák