Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vgyuri2

    csendes tag

    válasz foka #5804 üzenetére

    Kezdem átlátni a lehetséges megoldásokat. 50-100ezer között láttam is Phantom1-eket az eBay-on. Ez simán beleférne a keretbe, a jelenlegi lufis-teodolitos- mikrokomputeres rendszer ára közelít az 1 milkához. Csak...

    És itt jön a hidegzuhany, amit kaptam a fejemre. A ballonosok nem verik a feneküket a gyönyörűségtől a földhöz, mert egy szélmérés költsége a ballon és a hélium ára ugyanis kb. 2000 forint. Ennek a töredéke lenne a drón villanyszámlája.

    Csakhogy ha a héliumos lufi tévútra megy, elvész, eltünik egy felhőben, időnek előtte kidurran, akkor a kár 2000 forint, a szélmérő meg legfeljebb csúnyán káromkodik. De ha a drón elvész, akkor a kár 100ezres nagyságrendű. Nem tudom, mennyi ennek a valószínűsége. Ha 100 repülésből egyszer nem tér vissza a drón, akkor a költségmegtakarítás ellensúlyozza a veszteséget. De mi van, ha nem?

    A kiút, ha a drón olcsóbb lesz. A Phantomnál olcsóbb drónokkal a feladat megoldható? Gondolom, hogy a GPS alapú RTH-hoz szükséges navigációs képességek miatt nem lehet sokkal olcsóbb a drón. Ha ez nem lenne, akkor sokkal egyszerűbb drónt is ehetne csinálni, ami csak fel és le tud irányítva repülni.De akkor kereshetjük, ahol földet ért :(((

Új hozzászólás Aktív témák