Új hozzászólás Aktív témák

  • atosz

    őstag

    válasz atosz #119 üzenetére

    Nos, kezd egy kicsit betelni a pohár nálam. Lehet, hogy én vagyok nagyon értetlen és béna, de azért általában meg szoktam tudni oldani a problémákat kis utánajárással. Ha ennél több (vagy csak negyed ennyi...) utánajárás kell, akkor az a termék nagyon nem felhasználóbarát!

    A problémám:
    Alapvetően Apple cuccokat használunk itthon (kivéve a laptopokat) => iphone + ipad + apple tv3
    A NAS egy QNAP TS-212p

    Az egyik célom a NAS beszerzése kapcsán, hogy végre legyenek egy helyen a fotók és videók, amit bárhonnan nézegethetünk, lejátszhatunk, stb. Van egy régebben használt Pana fullHD kamerám is, így gondoltam végre tudom rendszerezni a régi anyagokat, amik egyébként m2ts formátumban vannak.

    Sajnos viszont én nem találam még olyan appot, amivel az iCloud-ról, az iPhone(ok)-ról nemhogy automatikusan, de úgy egyáltalán be tudom szívni a NAS-ra a fényképeket és videókat! Az nonszensz, hogy egyenként kellene a fájlokat kiválasztani. Természetesen a cél azon van, hogy ez automatikusan menjen, azaz:
    - ha wifi-n lógok, akkor az újabb kéepek és videókat tolja fel nekem bárhova, nem érdekel, de a végén landoljon a NAS-on
    - ne csak egy készülékről nyilván
    - ha valami mappában van, akkor jó lenne azzal együtt szinkronizálni
    - egy egyszerű account és megosztási management, hogy beállítható legyen, mely készülékekből származó fotókat ki láthassa

    Van egy fizetős PhotoSync nevű app, ami a leírtak alapján tökéletesen megy a Synology-val. Valóban nem létezik megoldás a QNAP-re?

    Illetve arra is várnék tippeket, hogy az iCloud-ban lévő sok GB-nyi fotót és videót, hogyan tudnám egyszerűen a NAS-ra "varázsolni".

    köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák