Új hozzászólás Aktív témák

  • vm93hun

    aktív tag

    válasz Guitar14 #80008 üzenetére

    Jah...
    Lusta voltam rendesen elolvasni a hozzászólást, ezért azt hittem, hogy ez már a te géped képei... :B

    A mellékelt képen levő heatsink a korai modellekből való. Azokból, amelyek megették a PS2-es lemezeket is. (CECHA/B/C/E modellek). Kicsi az esélye, hogy pont ezt a modellt kpod majd meg. Ez a normális(abb)an kialakított, Type1-es heatsink.
    A Type2-nél valamelyik vadállat kitalálta, hogy a CPU csíksélességével (90nm -> 65nm) egyenesarányban kell csökkenteni a heatsink hővezető szálait is. [link]
    Szerencsére ez csak a CHECHG modellekben található meg, ezek egyúttal a legproblémásabb FAT modellek.
    A Type3 és 4-es heatsinkek kb. hasonlóak és nincsenek egybeépítve a ventillátorfoglalattal, mint a korábbi két modell. (CECHH-M) [link]

    Hogy miért pusztulnak el?
    Röviden: túlmelegedés miatt.
    Hosszabban: A CPU nemcsak az IHS felett kap "kenést" paszta formájában, hanem alatta is, ami ugyanúgy elhasználódik és veszít a hőátvezető képességéből. Az így keletkezett hő később azt eredményezi, hogy a CPU forrasztási pontjai megolvadnak, és elvesztik a kontaktot a chip és az alaplap között. Erre volna hosszútávú megoldás a Delid, csakhogy a helyzetet súlyosbítja, hogy a CPU IHS-e egy ipari, hőálló ragasztóval van rögzítve a chipre, amit csak felvágással lehet elválasztani. A folyamat kockázati tényezője nagyon magas, a haladó szervizeseket is rendesen megizzasztja.

    A tévedés jogát fenntartom, egy hozzá jobban érthető ennél érthetőbben fogja majd megfogalmazni a fentieket. :)

    Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

Új hozzászólás Aktív témák