Új hozzászólás Aktív témák

  • szpeti40

    addikt

    válasz Topitomi #40 üzenetére

    SSD van-e a gépben? Az hasznos lehet a VM-eknek, mivel ugye sok párhuzamos írás/olvasás lesz.
    Sajnos még nem volt alkalmam itthon a Proxmoxot felrakni, így csak a gondolataimat tudom leírni.

    Nemtudom, hogy ilyesmi segítségre gondoltál-e, de én ezt valahogy úgy oldanám meg, vagyis kezdésnek így vágnék bele:

    "diákok és tanárok AD léptetése":
    Erre szerintem ezt egy Windows Server VM-el lenne praktikus.

    "fájl és nyomtató szerver":
    Erre szerintem egy Linux praktikus lenne, pl OMV, egyszerűen be tudod állítani ezeket, igaz meg lehet oldani Win Server alatt is.

    " tűzfal a sulineten kívül":
    pfSense, van itt is topikja.

    "távoli elérés, akár saját felhős tárolással":
    NextCloud, ezt használom eddig nem volt vele semmi gondom, jól ki van találva szerintem.
    Hasznos lehet hozzá egy Domain név és Cloudflare, valamint egy reverse proxy, pl nginx proxy manager. Ezeket használom itthon, pl nextcloud.domain.hu és el is érem a saját felhőm HTTPS-el.
    Távoli elérés alatt, nemtudom, hogy a helyi hálót akarod-e távolról elérni, vagy a felhős dolgot.
    Ha a felhős dolgot, akkor azt már írtam, ha a helyi hálót, akkor Wireguard, akár a Linux VM.

    "openVPN, win aktiválás miatt":
    Ez mehet Win Server és Linux alatt is. Én Linux párti vagyok a kisebb erőforrás igény miatt.

    "A belső hálózatom UNIFI rendszer, vezérlővel, USG és switchek optikai összekötésével, AP-kal, külön wifi és vezetékes VLAN-kal"
    Az Unifi cuccok controllere mehet Linux alatt Dockerben, nemtudom, hogy ez is kérdés volt-e.

    [ Szerkesztve ]

    Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Új hozzászólás Aktív témák