Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wicked

    csendes tag

    Hi Ppeter!

    Következő problémával zavarnálak:
    1 hete vásároltam egy Plextor PX-755A típusú DVD írót. Nagy boldogan belepakoltam a gépembe ( jó öreg szegény ABIT ST6-os alaplap); egy PIONEER 108D helyére és jött a rémálom. Az író egyedül van IDE2-n masterként 40 eres kábelen. Jamper is master. A BIOS kereken 30 sec-ig morfondírozott, hogy milyen IDE-s eszközök is vannak a házban.(1 winyó az IDE1-en master meg az író.) Majd nagy nehezen talpraállt az op.rendszer (XP), viszont az író nem igazán akar működni. NERO 7-el írtam meg 1 Philips 8x RW-t amit ugyan megírt de visszaolvasni már nem tudta. Így jártam 4x RW Traxdata lemezzel is. A PIO-val megírt újraírható DVD-ket ugyan beolvasta de jóval lassabban mint a PIO.
    2 viszonylag új alaplapba is bepakoltuk 1 ASUS AN8-asba és 1 P4-es Gigabyte-os alaplapba is, a gondok a BIOS kivételével ismétlődtek. Lassú, nem olvassa vissza a saját termékét.

    A 8x-os DVD RW lemezekért vettem ezt a drága írót. (22.000,- HUF). Visszevitttem a boltba eltelt 5 nap majd hívtak, hogy nekik tökéletesen működik vigyem haza. Mit csináljak?

  • Wicked

    csendes tag

    válasz gabor128 #162 üzenetére

    Sziasztok!

    Nos a boltban azt mondták először, hogy nincs szervergépük nem tudják kipróbálni. Ettől függetlenül visszavittem és kértem, hogy cseréljék ki 1 újra. Mondták, hogy a Bpesti nagyker tesztelte és az író működik. De tesztelik majd ők is. Tesztelték, én telefonon tartottam a kapcsolatot, és a végén kissé cinikusan megjegyezték, hogy az író jó, működik, holnap sétáljak be érte, megtanítanak DVD-t írni.

    A gond az, hogy nálam az író nem működik, törölni sem tudtam vele.
    A számtech bolt azt szajkózza, hogy a gépem xar, ami lehet,hogy igaz de a PIO108D gond nélkül muzsikál benne. Sőt előtte volt toshiba, LG, író is benne 1el sem volt soha gondom.
    A PIO-t egész éjszaka nyúztam, IDE1-2 Slave, master, és írt mint a kisangyal, ergo nem az IDE vezérlőm a rossz.


    A táp 235W-os eddig elég volt.

    Kissé (nagyon) tanácstalan vagyok, létezhet, hogy 1 viszonylag idős géppel (ABIT ST6, 1000 Celeron, 512 MB SD Ram) van a gond??????


  • Wicked

    csendes tag

    válasz Wicked #163 üzenetére


    Érdekes. Mindenki a 6-os NERO programot javasolja nekem. A 7es ezek szerint vmi tévedés???
    Vkinek tapasztalat???

Új hozzászólás Aktív témák