Új hozzászólás Aktív témák

  • corn3l

    csendes tag

    udvozlet!

    probalkoztam mar sok helyen kideriteni hogy mi is lehet a baj a drága pc-mel, de eddig nem sok eredmenyt hozott, itt és most hátha.
    Egy 160 gigás samsung vinyom van (sp1614n) meg egy Pioneer A07 Dvd égető, ami most lényeg lehet. Minkét eszköz külön Ata csatornán van, masterben. Win ben be vannak állítva jól a Dma-k, vékony szálú Ata 100as kábelt használok mindkét cucchoz.

    A probléma az, hogy ha 4x es sebességgel írnék Dvdt, vagy közel azonos sebességen Cdt, akkor a gép lelassul, a vinyóled majd' kirobban a helyéről. Taskot váltok, és rosszabb esetben (Nero 6 alatt) a szoftveres buffer 0-ra esik, majd a hardveres szintén. Aztán összekapja magát úgy 10% körül és minden buffer visszaáll 100% környékére eszméletlen darálás után.
    Az iróhoz dobozoltak Pinnacle szoftvereket, a burner progi (Instant Cd/Dvd) használatakor szintén ez a helyzet.

    Felvetődtek Biosbeli beállítási lehetőségek is, de a haverom által javallt opciókat nem találtam (NF7 v2.0 | 6.0 Award updattel). Pl: Ide-hdd block mode.
    El nem tudom képzelni mi lehet a gond, elvileg minden okés, működie kéne dehát..

    !Ha tud valaki segíteni, vagy találkozott már ilyen problemmel, írjon pls!

Új hozzászólás Aktív témák