Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz #95904256 #963 üzenetére

    Hali akosf!

    "A gép biztonsága meg nem azon múlik, hogy PLC vagy PC vezérli, hanem az alkalmazott biztonságtechnikai eszközökön és módszereken."

    A gép biztonsága kb. a gép részét képező elemek megibásodási gyakoriságának összegén múlik.

    "Én meg úgy látom, hogy mindkettő egyformán megbízható. Mindkettő ugyanazon gyártók ugyanazon alkatrészeiből épül fel, ugyanolyan mérnökök tervezik, ugyanolyan garanciákkal."

    Ez nagyon érdekes, mert én meg úgy gondolom, hogy a PC és a PLC megbízhatóságban nincsenek közel egymáshoz. PLC teljesen más alkatrészekből épül fel! Vagy te az m3-as csavarokra meg a kondenzátorokra és a NYÁK lapra, gondolsz?
    Akkor gondolj arra, hogy ehetsz isteni finom túrós palacsintát is, meg ehetetlenül elbaszottat is. Ez akkor is megeshet, ha teljesen ugyanazokból az alkotóelemekből áll mindkettő!!
    Az hogy ugyanolyan mérnökök terveznék a PLC-t és a PC-t, az meg elég durva túlzás. Köszönő viszonyban sincsenek egymással imho.
    Ugyanlyan garanciák sem állnak szerintem, mert egy átlagos PC sokkal lazább körülmények között kell hogy teljesítse a megadott műszaki paramétereket (ha egyáltalán megadnak rájuk bármilyen műszaki paramétert a GHz-eken meg MIPS-eken kívűl és azon kívül hogy hány FPS-el megy rajta a Counter strike).

    "Ha nincs meg, be kell szerezni. Nem minden cégnél törekednek arra, hogy forráskód nélkül dolgozzanak..."

    Meg kell szerezni.. Ha nincs meg eleve, akkor ez így nem nagyon szokott működni ám a gyakorlatban!

    "Viszont azt igen, hogy Delphivel sokkal kényelmesebb és gyorsabb a programfejlesztés mint akármelyik PLC fejlesztő környezetben."

    Az üzeneteid mögött elfogultságot érzek. A fenti mondat erre eléggé rávilágít.
    Én úgy gondolom, hogy egy bizonyos célra gondosan kifejlesztett eszköznél és programnyelvnél nem hatékonyabb egy általános célra kitalált eszköz vagy programnyelv.
    Márpedig a PLC és annak programnyelve specializált és igencsak hatékony.
    De aki szerint az általános célú Delphi, C java stb megfelelőbb automatizálási feladatok ellátására, az írjon napestig sok ezer logikai feltételsorokat delphiben... És ássa fel a kertet ásólapáttal, amivel se ásni, se lapátolni nem lehet normálisan (de kicsit azért mindkettőt lehet).

    A PC-nek is van helye az ipari automatizálásban, nem vitás, mi is használunk jópárat. Igaz nem vezérlésre, hanem megjelenítésre, adatkezelésre. Van közöttük ipari kivitel is (ami mellesleg nem kimondottan olcsóbb mint egy PLC)
    Bátran és túlzás nélkül leírhatom, hogy ezek mindegyikével volt már probléma. Akár az oprendszer miatt, akár HW miatt.
    PLC-kkel is volt már gond, nem tagadom. De PLC-k között sok darabbal még soha. (évekről van szó).
    Összességében az én gyakorlati tapasztalataim nem támasztják alá az elhangzott megbízhatósági összehasonlításban említetteket.

Új hozzászólás Aktív témák