Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz < CyberBob > #7849 üzenetére

    Hát jha, biztos ezért nem bírom levakarni senki fejéről a szemüveget, ha megmutatok 55"-on egy Rio-t vagy egy Avatar-t.:) Lehet, hozzájuk még nem ért el a lecsengés. :U Egyszerűen olyan műsor kell, ahol van értelme a 3D-nek és mindjárt más a leányzó fekvése. Nyilván a "filmenként 10 perc értelmetlen 3D effekt" kaptafára építő moziknál semmi értelme, de ahol az egész filmet erre építik fel, ott nagyon nagyot tud dobni az egész film hangulatán, lásd Rio nyitójelenete, ami 2D-ben unalmas dalolgatás, 3D-ben, meg mindenki tátott szájjal nézi.:)

    DM-Fan: 42"-ról 55"-ra váltva két hét után vertem a fejem a falba, hogy gyűjtenem kellett volna a 60"-osra, most meg ott vagyok, hogy projektoron töröm a fejem.:) Szemem-TV távolsága 270cm.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz < CyberBob > #7854 üzenetére

    Igen, sajnos sokan nem látják/zavarja őket. Nyilván ekkor egyáltalán nem szempont.

    Ez a többséget nem érdekli érdekes dolog. Akik nézték, azok szinten mind vettek már azóta 3D TV-t vagy arra váltanak. Nyilván akit zavar az nem. De vitathatatlanul van egy előnye, mégpedig a nézhetetlen és történet nélküli, de vizuálisan gazdag filmekből (vö. Transformers sorozat vagy bármi AAA film mostanában) képes a normális 3D változat egyszer nézős filmet varázsolni a látvánnyal. Elvégre nem készül hetente egy Donnie Darko...

    DM-Fan: Annyit még hozzátennék, hogy NFL is új élmény 3D-ben.:) Avatar-t nem látom, hogy szétesne, pedig sima aktív szemüveges a TV. A szellemkép pedig elég sokat csökkent az elmúlt években, de még néha megjelenik, bár ennek mértéke is emberfüggő.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz < CyberBob > #7867 üzenetére

    Nincs tartalom? :Y Az egyik virágboltban 200 feletti 3d-s fullhd-s film kölcsönözhető a másikban ugyanez 300 felett. Nyilván ezek jó nagyobb része nem 3d-ben rögzített, de korántsem olyan vészes a helyzet, mint sokan panaszkodják. A 3D NFL közvetítések és az olimpia meg adni fog egy extra lökést neki.

    HD is akkor indult be igazán, amikor az olimpiát/nfl-t elkezdték így közvetíteni. Előtte folyamatos volt a sírás minden fórumon, hogy a Sony PS-en kívül nem is adnak el érdemben HD lejátszót és arra is alig vesznek filmet. Ne feledd, HD már műsorszórás szinten 8 éve van Európában, ahhoz képest itthon majd talán év végére lesz országosan elérhető. Ehhez a tempóhoz képest a 3D kifejezetten jól áll, hiszen a Sky 3D még csak két éve létezik és van 3d-s tartalom ellenben 2004-ben milyen HD tartalmat értél el? Semmilyet... Csak már megszoktuk, hogy minden két nap alatt kialakul, holott ez korántsem igaz sok esetben.

    Ráadásul ma még a 3D pedig egyáltalán nem annyira alap, mint sokan gondolják, tavaly minden tizedik lcd tv-ben volt csak 3D-s panel.

    kalmanchris: Miért rossz? "Hülye" németek meg képesek nyugdíjukig spórolni a Porsche-ra?

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7876 üzenetére

    Miért bukott meg :F Hol volt a HD közvetítés az indulás után két évvel? Mindenki ezen sír, miközben messze jobbak a számok, mint akár HD-nél, VHS-nél, CD-nél vagy Laserdisc-ről már ne is beszéljünk. A DVD egyszeri csoda volt elterjedés szintjén, csak valahogyan azóta mindenki azt várja minden újdonságtól.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz M_AND_Ms #7880 üzenetére

    Azóta már változott újra a helyzet, az Eurosport belépett: [link] Btw, mintha a BBC-nek sávszél gondjai lennének és nem az érdeklődés hiánya a gond, legalább is ezt nyilatkozzák: [link]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7886 üzenetére

    Továbbra sem értelek, hogyan jelentheted ki, hogy megbukott, amikor sokkal jobban áll, mint a BD/VHS/HD vagy a DVD-n kívül bármi is ilyenkor :F Angliában 250.000 Sky 3D előfizető van a brutális árak ellenére (~65 font) másfél év után, úgy hogy az első fél évben még csak 70.000 volt. Tervezik az olimpiára az ingyenes hozzáférést. Utána valószínűleg meglesz az egymillió is...

    Az meg hogy ki nem látja mindenki, nem indok. FHD-t ki látja 40 felett a normál 2-3m-es nézési távolságból akár 60"-os is? 10%? 15%? Aztán mégis veszik...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7890 üzenetére

    Nem én jelentem ki, olvass statisztikákat: hányan ülnek be ugyanazon film 3D és hagyományos változataira, mennyi fogy ugyanazon film BD3D és BD verzióiból, illetve, hogy milyen arányban fogynak a 3D-TV-k, annak ellenére, hogy egyre inkább kiszorulnak a 2D TV-k. Havi szinten publikálnak ezzel foglalkozó cikkeket, ahol leírják, hogy mik a bukás okai (többek közt azok, amiket leírtam - de ez józan paraszti ésszel is belátható, ha végiggondolod, cikkek nélkül is), szóval tényleg nem én találom ki, de abszolút jogosnak látom és magam is így vélem.

    Persze, mert mindenki azt várta, hogy majd most a DVD rekord elterjedését tíz év alatt is felülmúlják két év alatt, aztán amikor a második legjobb penetrációt sikerül időarányosan elérni, akkor meg megy a sírás...

    Ez angliai viszonylatban kvázi zérus, a lakosság 0,5%-át sem éri el, üzleti szempontból nudli, több költség van vele, mint bevétel, még a horrorisztikus előfizetési díjak ellenére is - nem is csoda, hogy nem fog nagyon terjedni. A hirtelen növekedésnek két oka van: ők rendezik az olimpiát és az emberek még nem ismerik a technológiát, kíváncsian beleugranak az ismeretlenbe. Majd azt nézd meg, hogy milyen ütemben fogják lemondani a szolgáltatást az olimpia után.

    Premiere penetrációja németeknél mond valamit? F1 HD-ba majdnem csődbe mentek, aztán mégsem sírt senki akkor, most meg megy a zokogás mindenütt... Sky sem panaszkodik, hogy mondanák le ezerrel, helyette a méregdrága World előfizetőket sikerül megtartani.

    Ha nem látod a 3D-t vagy rosszul vagy tőle akkor nyilván nem abban nézed a filmet, de nem tolsz ki a családoddal, hogy azért sem veszel, hogy ők se nézhessék.

    Mondom a 3D-t nem azért temetik, mert nem áll jól időarányosan, hanem azért, mert mindenki azt hitte a 3D lesz a i betű, ami már régóta hiányzik a szórakoztatóiparból és megvan az Apple-nél. Hát nem az lett, de attól még köszöni jól van.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7893 üzenetére

    Tudnál mondanál bármit ami a DVD-nél gyorsabban felfutott szabvány lett az otthoni szórakoztatásban? Ha nem, akkor megérted miért erre hivatkozok. Minden más jóval lassabban ment. BD hasonlóan alakul? :Y Esélye sincs elérni a DVD-t és időarányosan is jóval rosszabbul áll: [link] DVD penetráció USA-ban öt év után 35% volt, a BD meg 15% és az is csak a PS3 meg amiatt, hogy sokan BD lejátszón keresztül érik már el a Netflix/Hulu kettőst. BD-t és minden fizikai formátumot végérvényesen megölte a "cloud", csak a gyártók nehezen mernek lépni. Érdekes, hogy ezt már olyan nem éppen szórakoztatóipari vállalatok is látják, mint a Nikon, Bosch, Conti, Audi, stb. A szórakoztatópari gyártók meg csak néznek, hogy mi lehet a gond...

    Másrészt, azért hivatkozok a DVD-re, mert az összes nagy gyártó a 3D-be menekült mivel a BD-nek esélye sem volt megismételni a DVD sikerét és ettől várták a megváltást... (Nem beszélve azon szerencsétlenekről, akik a HD-DVD-re tettek.) Aztán most koppannak, mert megint a fogyasztót nem kérdezték meg... Ettől függetlenül a 3D köszöni jól van, 5 éves penetrációban szvsz simán le fogja nyomni a BD-t is. Csak sehol nem lesz a DVD-hez képest , amit minden gyártó várt a BD-től és most a 3D-től, hogy hátha el lehet adni valamit 5 évente újra.

    3D orvosi hatás: Linket kérhetnék, én ezt találtam, pont ellentétes előjellel.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz madgie #7894 üzenetére

    Izé, ha én bármely publikációmban feltételes módot merészelnék használni, a review-er elküldene gombászni teljes joggal... "Lehet" és "feltételezhetjük", konkrét eredmények? Orvosi területen már egyetem beadandóknál is alap a mintanagyság, prevalencia, stb. ismertetése. Ez a cikk ezmiez? Nem tudom, hogy a fordító vagy az előadó hibája-e, de ez orvosi blikk így. Normális publikációnál minta és összetétele, elvárt statisztikai bizonyosság, majd a hipotézis tesztelése. 3D nézőkről van ilyen?

    DM-Fan: VHS nem teljesített jobban: [link] és [link] USA-ban az összevont VCR piacnak is10 évnél több kellett, hogy elérje a 70%-ot, míg a DVD-nek 9 sem a 80%-hoz... A kutatásokkal az a gondom, hogy csak a madgie által is linkelt színvonalú cikkeket kapok, érdemi kutatási találatot egyet sem. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz OrLiX #7897 üzenetére

    Ugyan nem plazma és WDTV Live, de mennyire szaggat nálad? Nagyon pici akadozás volt benne vagy 5-6x-szor. (A zoom-olást és a stabi berúgását nem nézve.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz OrLiX #7902 üzenetére

    Hmm, ha holnapig nem jön rá másik válasz (amit kétlek) akkor megnézem még a TV lejátszójával is, bár nem G30-am van.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7904 üzenetére

    Egész pontosan ezt, igen. Szerinted honnan tudunk más betegségek okairól? Keress rá a Framingham Heart Study-ra első körben. Nyilván sokszor nem kell ilyen mértékű kísérlet, de talán jól példázza, hogy mik az alapok. Pl. innen tudjuk, hogy a cigarettázás nem tesz jót a szívnek és számos más dolgot, amit ma alapnak tekintünk. Vagy őket akkor feláldozták és feláldozzák a mai napig? Nem, egyszerűen megfigyelték. :U Tudományos körben nevetséges a talán és a lehet, főleg orvosi körben. Konferencián elmegy ötletként, újságban leírva ki sem kerülhetne. Nem véletlenül van kutatóorvosoknál jóval keményebb valszám, mint mondjuk akár progmatosoknál...

    Megmondanád, hol írtam, hogy nem káros a jelenlegi 3D tv-k nézése? Az a bajom, hogy senki nem tudja mennyire káros, aztán már itt agyhalált vizionálsz te is... Van aki érzékeny rá és van aki nem. Pont egy plazma topikban beszéljünk erről, ahol jópáran panaszkodnak a plazma panelek villogására. És? Akkor ő nem vesz plazmát, de más attól még élvezi. Vagy neki tönkremegy a szeme tőle? Nyilván beleőrülne, ha látja és azt kéne néznie, de nem kényszeríti erre senki, ahogy a 3D nézésére sem.

    Kimentek a teremből: Most akkor mondja azt, hogy IMAX vetítésen Sinsheim-ban meg a teltházból senki nem ment ki? Akkor most mi a helyzet?

    madgie (#7905): Igen ezek a 3d problémái, de milyen mértékben? Kiket érint, stb. Ezeket kellenen végre normálisan tisztázni. Mondjuk nem is értem miért nem találok erről semmilyen komolyabb publikációt (eisz-en elérhetőek közül). Annyira azért nem macerás egy ilyet megcsinálni és most elég on-topic téma lenne.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7957 üzenetére

    Igen, cigaretta, magas vérnyomás, stb.-re konkrét százalékok vannak. Fogsz bármilyen ezek hatását vizsgáló cikket és meglátod. Azért remélem a normális eloszlás, szórás, szignifikancia mond valamit és megérted miért élhet valaki 90 évig makk egészségesen napi két doboz cigivel és ez miért nem befolyásolja, hogy ha te is napi két doboz cigit elszívsz akkor nagy valószínűséggel meghalsz x évesen. :U Szerinted hogyan működnek az orvosi kutatások? Irány a Sote honlapja van vagy 5 tárgy ami csak ezzel foglalkozik.

    Egy dolog biztos: az emberek kb. harmada egyértelműen érzékeny a 3D-re, ehhez nem kellenek beható orvosi vizsgálatok - magad is meggyőződhetsz róla a hétköznapi életben.
    Azért engedd meg, hogy megvárjak erről egy normális vizsgálatot, mert húsz éve még mindenki "meg volt győződve róla a mindennapi életben", hogy tönkremegy az ember szeme a sok TV-nézéstől... Ha ott kijönnek érdemi eredmények, annak hiszek. De 50 éve mindenki ugyanígy meg volt győződve a bagó rágás egészséges mivoltáról is... Nem azt vitatom, hogy valakinek ez rossz/nem látja, csak mindenféle érdemi eredmény nélkül olyan konzekvenciákat vontok le (vagy legalább is nem adsz róla érdemi forrást mi alapján vonod le), ami források hiányában egyéni vélemény és semmi több.

    belemehetünk, ha gondolod
    Pont az a gond, hogy nem tudunk. Amíg nincsenek egzakt számok, addig nincs érdemben miről beszélgetni. Annyi van jelenleg, hogy sokan nem látják/rosszul lesznek a jelenlegi 3D technológiától. Ennyi és nem több. Ahogyan sokan rosszul vannak a körhintán is. Ennek ellenére az zsákutca? Vagy mondjuk a klíma? Rengetegen nem bírják azt sem.

    Nem értem, min vitatkozol. Tele van a net a panaszokkal vele kapcsolatban.
    Izé, a wifi miatt is panaszkodott mindenki a neten, meg előtte gsm miatt is... Elhiszem, hogy sok embert érint rosszul (nekem is van olyan ismerős), és? Új dolog, jó fikázni. (Vö. afro amerikaiak NO-ban a hurrikán után)

    Egy tudományos publikációt nem két nap alatt dobnak össze
    Nem, adatgyűjtéssel megvan akár két hónap alatt is (konferenciára legalább is, cikkhez plusz egy év a tisztázás, javítás miatt, de ez már csak részidős tevékenység), főleg ilyen területen, ahol elég lenne random 300 főt beültetni egy moziterembe és megkérdezni, hogy mik a panaszok a film után, aznap este és másnap reggel. Első körben már ez is elég lenne egy cikkhez egy light-osabb orvosi lapban, főleg hogy most kurrens téma. Utána meg lehetne követni azon önkénteseket, akiknél nem volt panasz, de később jelentkezett.

    3D TV sugárzás is 2008 óta. Idő tehát nem indok, mégsem tudok ilyen irányú kutatásról. Ez persze lehet az elérhetőségeim korlátja is, számtalan folyóiratot nem érek el, mert nincs rá előfizetés.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7972 üzenetére

    Akárhány orvosi folyóiratot fogsz, sehol nem fogsz egzakt számot látni ezzel kapcsolatban, ha belegörbülsz se.
    Vennéd a fáradtságot és elolvasnál akár egy cikket is... Mondjuk kezdésnek egy nagyon régit a Framingham Study kapcsán a JAMA-ból: "Cigarette Smoking as a Risk Factor for Stroke". Jé, ott vannak benne a számok, ahogyan minden egyes ilyen orvosi cikkben. Vagy egzakt szám neked az, hogy 75,5%-os valószínűséggel Kis István rákos lesz?

    Azt tanácsolnád ezeknek az embereknek, hogy 10 percenként szakítsák meg az élményt, hogy ne legyen baj? Aha, érdekes lenne. Nem, azt hogy akkor ne használja. Ilyen egyszerű, eddig is ezt írtam.

    Az optometriai eltérések által okozott panaszokba? Hogy a viharba ne tudnánk már belemenni! Pontosan ez az egyik alfája és omegája a 3D-technológia rákfenéjének.
    Izé, továbbra is várnék hivatkozást, milyen hatás mennyire érint mennyi embert. Enélkül ez a mondat annyit jelent, minthogy az oxigén elpusztít minden életet...

    Na, ezen besírtam! Ugye nem mondod komolyan, hogy összemosod azt, hogy valaki bepróbálkozott és pert indított az agytumora miatt a WiFi-router gyártó ellen azzal, hogy valaki szédelegve, émelyegve, hányva jön ki a moziból/áll fel a TV elől.
    A körhintából is hányva szállnak ki sokan. Mondom, aki érzékeny rá ne nézze.

    Klíma? Ész nélkül használva senki nem bírja, annak is van egy használati "etikettje".
    Nem, sokan nem bírják ha egyáltalán. Miértekről bővebben találsz a "Workplace air-conditioning and health services attendance among French middle-aged women: a prospective cohort study" c. cikkben (Int. J. Epidemiol). Különösen ajánlom a statisztikai részt...

    Pontosan így születtek azok a cikkek, amikkel kapcsolatban most fennhangon hirdeted, hogy szart sem érnek!
    Nem hirdetek semmit, mivel egyetlen cikket sem linkeltetek... Éppen azt szeretném, hogy linkeljetek egyet, ami érdemben ad valami eredményt az orvosi lapokban megszokott és elvárt módon. A fene se vitatkozik azzal, hogy valakinek rossz a 3D, én azzal vitatkozom, hogy nincs semmi érdemi cikk. (Bár már nem tudom minek írom le ezt harmadszor is, mert eddig sem nagyon ment át...)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7976 üzenetére

    Ne zavarjon, hogy beszúrtunk egy konkrét cikket a szimulátorbetegségről, ahol konkrétan leírják, hogy igen szoros összefüggésben áll a 3D-vel kapcsolatos panaszokkal (ugyanolyan okora vezethető vissza), amiben ott vannak a konkrét számok, közel 800 tesztalany vizsgálatának eredményei.

    Igen, a szimulátorbetegségről ott a cikk. ("The time course of postflight simulator sickness symptoms.") Végigolvastam, sehol nem szól a jelenlegi 3D-ről, a német szerző (vagy a magyar fordító) a cikkben ellenben szépen ráköt... Ilyenért bármely komolyabb journal-ból elutasítanának, ha publikálni szeretnéd. Btw, szimulátorbetegséget én is érzek néha, ha éhesen játszom fps-t, ahogyan jó néhányan. És? Kicsit pihenek és játszom tovább...

    Akkor most mondjam, hogy az általad említett dohányos cikk meg nem a magyarokra és nem a Sophiane-t szívókra vonatkozik?
    Egyrészt nem egy cikk, hanem kismillió publikáció, ami az FHS adataiból (vagy a másik két nagyobb kísérlet adataiból) dolgozik. De ha így gondolod, akkor gyújts rá nyugodtan.:)

    Ugyanakkor még mindig te várnál egzakt százalékos értéket az erre érzékenyek vonatkozásában, nem én - hozzáteszem, egyébként ilyen is van a beszúrt cikkben, igaz, becslés szinten, de érdekes módon nagyságrendileg egyezik is az én tapasztalati megfigyeléseimmel is. Biztos azért, mert köze nincs a valósághoz.
    Én egy normális, legalább doktori iskolás hallgatótól elvárt színvonalú és legalább az egyetemi orvosi képzés során elvárt statisztikai ismeretek felhasználásával megírt cikket várnék, akár egyet is, mert én sajnos nem találtam. (Értsd, bármely peer-review-ed journal megfelelne.)

    Fölösleges ezt csűrni, úgysem fogod belátni soha - még konkrét számok birtokában sem - hogy az emberek jelentős hányadának egyszerűen nem alternatíva a 3D. Ehhez ki is kéne mozdulni és tapasztalni, emberekkel beszélni, nemcsak számadatokat bújni.
    Izé a Föld meg lapos, mert senki nem látta görbülni... Nem kell semmit belátni, már jó párszor leírtam fent is, hogy tudom, hogy "sokaknak nem alternatíva a 3D", csupán szeretném ha végre megértenétek, hogy a fenti cikk Blikk színvonal tudományos szemmel és szeretném fenntartani magamnak a jogot, hogy bármilyen személyes tapasztalatot ne fogadjak el, mert én pl. teljesen mást tapasztalok azzal szemben amit ti. (20 emberből 1 totál nem látja, többieknek meg semmi bajuk vele a szellemképen kívül.) Ezért szeretnék végre látni egy tudományos szemmel is értékelhető cikket, de egyetlen publikációt sem találok a témában...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7988 üzenetére

    Tudod, egy tudományos publikáció elkészítéséhez elengedhetetlen az elvonatkoztató készség
    Nem, egy tudományos publikáció elkészítéséhez ilyen területen alap statisztikai ismeretek kellenek. Nem elvonatkoztatni kell (hogyan is lehetne, ha a hipotézis a sajátunk), hanem igazolni a hipotézist.:)

    Tudományos publikációk nélkül is egyértelmű hatása van az emberek döntő hányadára, hiszen azonnali tünetet eredményező dologról van szó, az eredmény kvázi azonnal kontrollálható (legalábbis a felhasználás szempontjából releváns eredmény). Ezért is teljesen fölösleges a dohányzásra, a WiFi-re, vagy a GSM-re hivatkozni, mert jelen pillanatban irreleváns, egyiknek sincs olyan azonnali és érezhető hatása, mint a 3D-nek.

    Az én sokaságomnál nincs érdemi hatása, a tiédnél van. Akkor most mi a helyzet? -> goto nagyobb és hiteles N. Csak egyelőre ilyennel nem dolgoztak tudomásom szerint.

    ettől még a tény tény marad: nagyon sok néző egyáltalán nem képes élvezni, egyértelműen vissza is lehet vezetni ezt az alacsony nézőszámhoz, ahogy azt is, hogy a meglévő 3D-tartalmak nagy része érdektelen.

    Ahogyan a filmek nagy része is érdektelen, lásd USA nézőszámok 2002 óta. És mennyi az a nagyon sok? 5%, mint a haveri körben? 0%, mint Sinsheim-ban mind a 8 film alatt láttunk? 30-40%, amit te tapasztalsz? Ehhez kéne végre egy érdemi publikáció...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #7996 üzenetére

    Mindegy, feladom. Akit érdekel, hogyan is néznek ki az ezen irányú tudományos publikációk ("mi a tudomány mai állása"), az legegyszerűbben egy főiskolás hallgatót megkérve kerestethet cikkeket az Elektronikus információszolgáltatás segítségével. Túl sok érdemi információra itt azért nem kell számítani. Orvosi egyetemek regisztrálva vannak orvosi kiadványokra, az helyi könyvtárakban ezek on-line elérhetőek.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz zhata #8016 üzenetére

    Néhány publikáció:
    Takada et al.: Comparison in degree of the motion sickness induced by a 3-D movie on an LCD and an HMD Érdekes összehasonlítás mennyire mások a hatások ha HUD-on vagy ha tv-n nézel 3d-t. Előbbi jobban megvisel.

    Solomini et al.: A pilot application of a questionnaire to evaluate visually induced motion sickness in spectators of tri-dimensional (3D) movies Abstract elég sokat elmond, bár kicsit kicsi a sokaság. Normális méréshez illik 100-200 felettinek lennie. The increasing popularity of tri-dimensional (3D) movies has raised public concern and media interest about the safety of projected images for spectators. No specific instrument exists to assess the occurrence of visually induced motion sickness (VIMS) symptoms in 3D movie spectators in movie theaters. Methods: We developed a questionnaire containing 20 items divided into socio demographics, individual characteristics, movie vision characteristics and VIMS symptoms (during, right after, and at two hours from the viewing of the movie). The questionnaire was self administered to 38 subjects, asking them to report time taken for its completion, comments and eventual difficulties in interpreting items. Results: Poor understanding or problems in identifying the correct item choice were noted for 4 questions belonging to the socio demographics section that were simplified in the final version of the questionnaire. Two other questions were merged into one after homogeneity analysis. Most VIMS symptoms were observed during the movie and quickly thereafter. Tired eyes was the symptom most often reported (39.5% of responders) followed by headache (18.4%), dizziness (18.4%) and nausea (15.8%). Double vision and palpitation were reported with very low frequency (respectively 5.3% and 2.3%) and vomit was not reported by any respondent. Homogeneity of symptom items was good (Cronbach alpha= 0.69). Reliability analysis showed satisfactory item-total correlations (alpha coefficient ranging from 0.61 to 0.73). Conclusions: The refined survey questionnaire can be applied in future studies to assess the frequency of VIMS symptoms in spectators of 3D movies and to identify the risk factors connected to inter-individual differences in susceptibility and to the characteristics of the movie viewing.

    Yang et al.: Effects of vergence and accommodative responses on viewer's comfort in viewing 3D stimuli Érdekes felvetés, hogy mi is a probléma oka elsősorban a 3d nézésnél (mi okozza a "discomfort"-ot).

    A cikkekben használt statisztikai háttér néhol "érdekes" (mivel szeretnének statisztikailag bizonyítani), ezért érdemes inkább nem ilyen konferencia vagy belföldi újságokat keresni, hanem normális nemzetközi faktorosakból. Más az amikor a tématerület 100 nagyágyúja közül bólint rá a munkádra.:)

    Szerk.: És így talán érthető lesz mi a bajom. Solomini cikke érdekesnek néz ki, de! N kicsi és emiatt többfelé osztás is gond (kontroll csoport), ami pedig alap, mert a fáradt szemek és a fejfájás 2d mozi után is eljöhet, ahogyan a többi dolog is. Azért láttunk már wc-re spurizó mozinézőt gyűrűk ura alatt is, ahogyan az egyben levetített Titanic után is sok volt a nyúzott arc és fejfájós egyén anno a moziban.:)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DM-Fan #8025 üzenetére

    Nézz rá egy HD-s NFL meccsre. Sony-n nagyon szépen dolgozik a 2D->3D itt (látszik, hogy ez volt az egyik fő cél), nincs semmi erőltetett 3D hatás, olyan, mint amikor egy TN paneles monitor után ránézel egy IPS-esre és valahogyan 3D-s az egész.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz MaUser #8026 üzenetére

    Na ezt érthetőbben: Szóval az látszik, hogy a 2D -> 3D konverziónál az NFL/MLB meccsekre optimalizáltak. Híradónál/focinál pl. néha érdekes hatások jönnek elő, míg NFL-nél semmi.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    Nem találtam róla semmit: P55ST60-at fel lehet rakni univerzális fali tartóra? (Honlapján VESA tartót kihúzzták, ezért kérdem.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Gicz #54962 üzenetére

    Ha visszaolvasol a házimozi erősítő topikban ezt már lezongoráztuk és nem én "jöttem ki jól" belőle. Én sem értem/értettem mitől van a difi (szintén mérnök, ráadásul közel 10 év k&f tapasztalattal a terület határán infósként...), de Bajnokpityu felajánlásának hála, volt szerencsém meghallgatni, hogy bizony van difi digitális hangátvitelre használt koax kábelek között megfelelő rendszerben. Nyilván az ő rendszere eléggé "ott van", hogy kijöjjön a difi. Ugyanígy hallottuk a difit a hálókebelek között is. A difi akkora volt, hogy a vaktesztnek sem volt értelme. Ahogy ott is írtam, bizony frekiknél jelentős kiemelést lehetett hallani kábeltől függően.

    Hogy ez miért van jó kérdés, hiszen mastering (ram only) Sony rendszernél semmi, de semmi difit nem hallottam korábban, pedig az egy jóval drágább rendszer. Valószínűleg a difi oka - mint annyiszor - hogy a consumer cuccok "óccsók" és megfelelő ram-only v. késleltett és hibajavítással foglalkozó rendszert nem csinálnak. HDMI egyébként ebből a szempontból előrelépés, de spdif protokol estén bizony nagy durván kijött a difi, hogy bizony számít a kábel a mai felfogás (nincs hibajavított digitális átvitel és buffering) szerint gyártott eszközöknél.

    Szerk: Nyilván hogy mennyire számít az rendszer/anyag kérdése. Azt már le sem írom, hogy Pityunál bizony az is kijött, hogy ugyanazon a HTPC-n éppen mac vagy win alól ment ugyanazon felvétel lejátszása.

    Ellenpéldának ott van saját kis régebbi "high-end" rendszerem (Sony TA-E9000/TA-N9000/DVP-S9000, Kimber kábelek*) és biza hiába cserélgettem a kábeleket semmi difit nem hallottam. Ez lehet hogy az előbb rendszer e szűk keresztmetszet, lehet simán a hangfalaimmal van a gond (DIY) vagy csak a szoba aksztikája vacak (tényleg az).

    *Ehhez annyit, hogy ők a hangfalból alapesetben hallható halk fehér zajt csökkentették elég erősen (hangfalkábelek mellett fut más kábel is, innen a zaj).

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz oncsi #55021 üzenetére

    Ha ez megnyugtat mostani Sony-mmal sem lehet vagdosni. :) Egyébként meg tényleg kár, hogy ST-be nem rakták bele a felvétel lehetőséget és pont ezzel kellett szegmentálni. Részemről a teljes smart funkcionalitást kivághatták volna helyette. :K

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz mocsi24 #55045 üzenetére

    Lehet erről tudni valamit, mikor jön ki decemberben? A honlapjukon semmilyen kiadványt nem látok. :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz mocsi24 #55070 üzenetére

    Köszönöm. Felhívom őket, hátha hajlandóak elárulni, hogy lesz valami garancia akció vagy vegyem meg a digitalko-tól helyettük.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DVlad #55180 üzenetére

    Szvsz a gond ott volt az első példáddal, hogy nem mindegy ha valami tudása alapján közkedvelt vagy jórészt a marketing miatt. ;)

    Közben "feltörtem" a rendszert: Panashop katalógusok google segítségével elérhetőek. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz DVlad #55187 üzenetére

    Itt nem a csordaszellemmel van a gond, hanem azzal, hogy nem azt írod, amit mondani akarsz. :U Értsd: behelyettesítettem az ST60 helyére Hitlert/Sztálint/whatever.... Mert hát őket is sokan kedvelik...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz MaUser #55144 üzenetére

    Panashop-ot felhívtam, 1db 55st60-uk van raktáron, decemberben sem lesz rá garikiterjesztés akció, max három évet lehet rá venni egyébként évenként 5%-ért.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz MaUser #55262 üzenetére

    A max három év, az max plusz három év helyesen, csak hogy egyértelmű legyen.

    Gergőke88: Az már legyen az ő bajuk, ha hülyeségeket mondanak telefonon, vagy nem hajlandóak elmondani valami indok miatt, ha lesz akció. Mindenestre egy vevőt így már buktak. Ráadásul az akció titkolását azért sem érteném, mert raktáron sincs nekik 55ST60, csak egy darab. :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz marlboromen #55276 üzenetére

    Nem tudom segít-e, de a th-42px8e-m néztem össze kb két éve egy 50-es e530-cal, de nem tűnt jobbnak, kb. ugyanolyan volt mindkettő. Egymás mellett ugyan nem tudtam megnézni őket, de szemmel láthatóan sötétszürke volt mindkettőnél a fekete (plazmás viszonylatban), valamint mindkettőnél az alsó fekete sávban lévő feliratoknál ha nagyon figyeltél észrevehetted, hogy a mp tört részéig tart még elhalványodik a korábbi felirat.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz liszi70 #55279 üzenetére

    Mert a poszt írója a nagy munkakerülésben véletlenül arra rakta. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    55ST60 hétfőn érkezik. :C

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz forma69 #55367 üzenetére

    Utolsó darab e-digitalnál. Panashopban van még egy, azon kívül lerabolva mindenütt amit hívtam. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz M_AND_Ms #55376 üzenetére

    55st60-ra írtam.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz BBéci #55381 üzenetére

    Rakass nagyobb falat. ;]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz b.lajos #55387 üzenetére

    Ott van a digitalko. Igaz csak három év garival, de szállítást is figyelembe véve 25-tel olcsóbbak és nem hiszem, hogy 50st60-ból ne tudnának ők is gyorsan hozni. Mindenütt van egy csomó, legalább is amikor délelőtt telefonálgattam az 55st60 miatt, mindenütt ezt ajánlgatták, hogy van azonnal raktárról.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz putyu10 #55435 üzenetére

    "A boltban jobbnak tűnik az LCD" miértje egy párszor le lett már írva, de röviden a válaszok rá:
    - egyrészt az ottani "ingergazdagabb" környezet miatt szebbnek hat a legtöbb LCD (főleg Samu jeleskedik ebben) túlszaturált képe, otthon ebből annyit fogsz látni, hogy miért természetellenesek a színek. Ez normális beállítással a legtöbb TV-n korrigálható
    - az LCD-k jobban teljesítenek nagyon világos környezetben. otthon azonban nem jellemző, hogy olyan világítás mellett nézi az ember a TV-t, mint ami a boltokban van. :) Ha esetleg mégis ez a helyzet, akkor nyilván nem érdemes plazmát venni, egy olyan nappaliban ami déli tájolású és az északi fal ablakokkal teli és nappali mesenézésre kell a TV, ott az LCD lesz a nyerő. Pl. nálam van 6m^2-nyi ablak a keleti - ráadásul közel a TV-hez - és sima függöny előtte és itt még nappal is a plazma a nyerő (ha van rajta legalább enyhe tükröződésgátló bevonat). Egyetlen kivétel ha reggel direktbe rásüt a fény a TV-re, akkor a Sony-m remek tükröződésgátló bevonata lehetővé teszi, hogy az LCD-n egyáltalán lehessen valamit látni, de azon is kínszenvedés lenne tv-zn. Egyszerűbb ilyenkor kicsit sötétíteni. :K
    - Samsung LCD-t el kell adni. Komoly pénzt fizet érte, számos más cuccot ad kedvezménnyel. Pl. ennek fényében a "moziszobákat" bekapálták szinte az összes MM-ben. Még régebben az ilyen, otthoni környezetnek megfelelő elkerített és normális világítási viszonyokkal rendelkező szobákban ott volt négy-öt TV, ma már csak egy vagy egy sem, hogy ne lehessen összehasonlítani.

    Innen két kép. Üzleti fényben lcd vs. milliós lcd vs plazma (lg w570, sony hx920, g30):

    Ugyanez otthoni filmnéző módnál (bal oldali a plazma ha nem lenne nyilvánvaló :DDD ):

    Megjegyzésként annyit az első képhez, hogy az egyébként remek hx920-at volt alkalmam sokáig szemlélni otthoni viszonyok között és biza az is messze van a régi fillére plazmáktól is fekete szintben. Egyébként egy remek tv.

    A legjobb válasz meg talán a saját tapasztalat: én most megyek vissza két év után lcd-ről plazmára. És nyugodtan kijelenthetem, hogy a félmilliós ex720 is csak a lába porát csókolgathatta képminőségben még a korábbi filléres tx8-nak is. Az st 60 meg teljesen más dimenzió. Otthon. Aki boltban akar tv-t nézni, annak persze irány az lcd...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz putyu10 #55455 üzenetére

    Boltban nincs olyan, hogy plazmapárti a világítás. A "moziszobában" is nagyobb a fény mint otthon bármikor. Csak mivel a plázákban/boltokban alapból extra erős a világítás, ezért tűnik csak sötétnek. ;)

    Btw, a két felsorol tv közül mindkettőnek gyengébb a feketéje mint az ex720-amnak, ami erősen világít este, úgy hogy a kalibrálás szerinti 5-ös backlight 3-asra van véve, hogy kevésbé világítson.

    Hétfőn vagy kedden csinálok képet, de a fenti hx920/belépő plazma képnél messze nagyobb lesz a kontraszt. Nem lehet egyébként, hogy a dimming van aktiválva nálad és azért érzed sötétnek :F

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dzsóbácsi #55463 üzenetére

    Ugyan nem USB-s, de LCD-hez "feketeszint növelőnek" csináltam az alábbit (anro díszléctől vettem a cuccokat):
    - vettem egy 220-as led tápot és hozzá egy távirányítható led dimmert
    - vettem öntapadós led szalagot
    - led szalagot szépen felragasztottam a tv hátuljára
    - örültem :)

    Eredmény:

    Táp és dimmer még megvan, azt szívesen odaadom valami minimális áron, ha érdekel. ;)

    Egyébként rendes ambilight-ot is tudsz csinálni ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dzsóbácsi #55465 üzenetére

    Vehetsz készen is, bár én végül leszedtem a sajátomat is, mert ehhez fehér, tök üres háttérfal kell, egyébként nagyon zavart a visszaverődő fény.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz liszi70 #55497 üzenetére

    Ezt látom én is ismerősi körömben. A régebbi 42"-es Pana plazmákat (7/8/70/80/20/30) elkezdte mindenki lecserélgetni a méret, a jobb feketeszint és az mpeg4 kódolás (nálunk dvb-c-n van vagy 20 hd adás, innen a lelkesedés) és az utolsó lehetőség miatt. Az a néhány ismerős akinél van LCD is szintén cserél amíg még megteheti, úgyhogy úgy néz ki gyakorlatilag nem marad LCD egyetlen ismerősnél sem már karácsonyra. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz dgyuri0123 #55527 üzenetére

    Es ne felejtsuk a csodas ips glowt sem. 55 colos Sony 2.8 meterrol egy kemeny 50x50 cmes negyzetbol nezheto iszonyat glow nelkul. :O

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Laci13 #55536 üzenetére

    Ilyen az amikor a hozzá nem értő magát újságírónak gondoló poszter fényképez. :( Az még hagyján, hogy szemmel láthatóan nem kalibráltak a tv-k, de valószínűleg a fényképek sem helyes fehéregyensúly beállítással készültek. A sárga össze-vissza van az összes képen. Az meg a másik fele, hogy még az F8000-en is látszik, hogy iszonyat háttérfény van.

    Az élességi difi valószínűleg ezért van, mert nem állványról készült a fotó. Ha megnézed az LA740 és az ST60 is erősen mosott, még az F8000 nem. Érdekes is lenne, ha két fhd tv képéről meg lehetne mondani egy 500x300-as fotó alapján, hogy kettő közül melyik az élesebb. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Jenő76 #55540 üzenetére

    HDMI CEC és google a barátod. De inkább vegyél egy makrózható távirányítót. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz meszi85 #55550 üzenetére

    Pana esetén - gondolom még megvan - baromi jó az auto képarány. A fekete sávok alapján is tud képarányt váltani, nem csak kapcsolójel alapján. Amíg analóg catv volt nálunk, ott is vagy 6 féle képaránnyal mentek össze-vissza az adók, ráadásul havonta változott pl. hol 14:9 volt a natgeo, hol 16:9 hol meg 4:3.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz StLui #55555 üzenetére

    Ahh, kimaradt a "nem" a mondat elejéről. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Möhe #55588 üzenetére

    Nyugodtan kérd kiszállítással, ingyenes lesz. A vásárlás végén ki tudod választani, hogy melyik nap és mikor (8-12 vagy 12-16) hozzák. Royal-lal dolgoznak, eddig velük csak pozitív tapasztalatom van.

    Reggel óta már párátlanodik az előd mellett a drágaszág. Este majd rakok fel összehasonlító képet.:K

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák