Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz Gyulus76 #61922 üzenetére

    Szerintem te szívatsz engem :)) - de ha netán nem akkor sorry és itt a válasz:

    A Panasonic évek óta focused field drive fantázia néven egy olyan eljárást használ a plazma tv pixeleinek árnyalat bővítésére, hogy egy-egy pixelt időbeli elhatárolással mutat más színűnek. Maga a plazma pixel nagyon kevés állapottal tud világítani. Én 8-ról tudok, de lehet még annyi sincs. Sajnos nem volt alkalmam Panasonic panelfejlesztő mérnökkel beszélni :(

    Na, a 8 állapot / színcsatorna (aka- 3 bites panel) egy laza matekkal 512 lehetséges színt ad eredményül - ez egy kicsit poszterizált lenne - nem igaz? :)

    Ahhoz, hogy lássunk szépen sok színt, ezeket a pixeleket egy huszonnegyed - helyesebben 1/23.976 sec időn belül (ami 0.0417 másodperc) ha többször rövid időre felvillantjuk, akkor köztes árnyalatot kapunk. Elvileg ugyan azt az állapotot kapjuk, ha a full fényerős árnyalatot az idő 50%-ában feloltva, 50% kikapcsolva tartod, mintha végig 50%-os fényerőn használod. A gyakorlatban azonban teljesen más eredménye lesz. A Panasonic arra használja egyébként még ezt a technikát, hogy amikor mozgás is van, akkor a hihetetlen gyors (akár 0.005 msec!!!) pixel felkapcsolási képességnek köszönhetően a mozgó részt gyorsan "belövi" neked - innen az elnevezés - majd tovább megy a többi képelemre, és szépen azokat rajzolgatja. Ebből már egyenesen következik az is, hogy miért változik a mozgás korrektsége ha állítasz a panel hajtás fényerején: mert változnak a használható pixelfényerős állapotok. Ezért alacsonyabb a dither zaj ha sötéten van ez a kapcsoló és ezért sokkal tagoltabb a mozgás. Kevesebb fényerőhöz nem kell annyiszor felvillantani a pixelt- ergo rövidebb idő alatt be lehet a képi elemet lőni a szemedbe.

    Valahogy így működik az FFD - és emiatt van egy raklapnyi "jelenség" de ne felejtsük el, hogy emiatt oly szép az egész - némi mellékhatásokkal fűszerezve.

    Ugye korábban a pana 600hz-es subfield drive-ot használt. Mi ez?

    Ez nem más mint egyes árnyaláshoz használt rész képek villanásainak száma a képkockák számával összeszorozva: azaz 50 frame / sec x 12 subfield képkockánként = 600hz

    Marketing bullshit, mondod te - és igen - igazad van
    Sajnos a 2500 "hz" vagy 3000 "hz" -es FFD is az.
    Itt úgy számolnak, hogy mivel már olyan fejlett a paneled, hogy nem kell folyamatosan subfieldezned, mert egy nagy villantással be lehet lőni a képet időben a szembe, így a kalkuláció rém egyszerű: 1 / pixel villantási idő = FFD freki - azaz 1/0.4 msec = 2500 hz vagy a 60-as VT, GT esetén (gyorsabb pixelek) 1 sec / 0.0003333333 sec = 3000 hz.

    Hogy miért hívom marketing bullshitnek?

    Mert nem minden árnyalatot tud a pana most sem belőni egy subfield-el. Azaz bizony elég gyakran kell használni a panel drive-nak a hagyományos több sub-field-en keresztül belőtt megoldást. Nincs olyan pixel fényerő, hogy mindent be lehessen lőni egy sub-field-el. Ennyi.

    Tehát ezért jó pl, hogy sötét panel drive választhatóan van, mert ilyenkor nagyon sok árnyalatot tud a panel FFD módon belőni és kevésszer kell sub-fieldeznie. Közepesen meg már egyre fogy az FFD-zhető árnyalatok száma, egyre gyakrabban kell sub-fieldezni. Na most a film végi felirat mivel kajak fehér nem tudja belőni egy nagy FFD villantással, valószínűleg ezért látjuk amit látunk.

    Ilyen rém egyszerű.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák