Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomika1981

    tag

    válasz JaniS #3271 üzenetére

    "De ennél sokrétűbb ez a kérdés, ezért utaltam rá, hogy nyugodtan meg lehet kérdezni szakembertől akár az említett fórumon is."

    Így ahogy mondod és ez egy plazma fórum nem jogi. A kategórikus kijelentésem a torrentre vonatkozik, valóban kihagytam de mint már írtam kitárgyaltuk 1 hete.

    Tomika

  • salapp

    addikt

    válasz JaniS #3271 üzenetére

    Látom, már megint a sz.jogi kérdésnél járunk. Egyébként egyértelműen azért tudnak ezen a fórumon ilyen jó kis parázs viták kialakulni, mert a plazmások jó fejek. :K Ezt tartsuk mindig szem előtt.
    Még annyit tennék hozzá, hogy pl. ha valaki felhasználja engedély/licenc megvásárlása nélkül a valaki más által készített fényképet, az szerzői jogot sért. De ha kellő mértékben módosítja, akkor az már az ő saját terméke is egyben. Ott már nehéz lenne plágiumperrel (Schmitt Fisto mester kapcsán megint divat lett ez) élni, hiszen, ha ez így mehetne, akkor már évszázadok óta egy művész se mozdulnatna, mert valamely korábbi művész "ugyanazt másképpen" már megalkotta, vagy ugyanazt a technikát alkalmazta. (akkor extrém esetben még a Hitchcock-örökösök is minden esetben tarthatnák a markukat, ha egy rendező/operatőr a előrefahrt-kizoom drámai hatású megoldását választaná egy filmben.)
    A letöltéseknél is érdekes lehet, hogy adott egy eredeti képanyag. Ebből lesz feltöltve egy olyan változat, ami bitrátájában, képpontjainak számában, esetleg hangsávjában is jelentősen módosult az eredeti forrásanyaghoz képest. Aztán sok esetben ezt az anyagot sok-sok apró részre tagolják. Ezeket a részeket egyenként tölti le az egyén, és maga rakja össze a módosított anyaggá. Visszatölteni is egy ilyen sok szempontból módosított anyag töredékeit tölti fel "külön-külön".
    Szóval a jó ég tudja. De nyilván minden törvényt/rendeletet meg lehet fogalmazni a kellő részletességgel, hogy a megfelelő eseteket leírja, és alapot teremtsen a jogszabályalkalmazásra.

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák