Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whappela

    csendes tag

    válasz anonym1s #23047 üzenetére

    Igazad van, kiverésre nem utaltál ( :) bocs, ezt nem tudtam kihagyni), de tényleg, szóval vegyük úgy, hogy csak fölsoroltam az opciókat. Megfenyegetheti a feljelentéssel, csak sajnos semmi garancia nincs rá, hogy beválik, viszont ha megteszi és nem válik be, onnantól jelentősen csökken annak az esélye, hogy gördülékenyen és belátható időn belül rendeződjön az ügy. (Egyébként majdnem biztosra veheted, hogy ha valóban feljelentené, nem tudnának megállapítani semmilyen bűncselekményt.)
    Szóval az mind szép és jó, amiket írsz, hogy "nem teljesítette" meg "közömbös, hogy működőképes volt-e vagy sem" meg "semmis az adásvétel" és "jár neki vissza a pénze", "követelje vissza". Nyilvánvaló, hogy az lenne neki a legjobb, ha visszakapná a pénzt. Csakhogy mint Dexar írta, a pénzvisszafizetés mint alternatíva az eladónál nem játszik. Na ettől még lehet követelni, csak azt próbáltam magyarázni, hogy ez nem olyan egyszerű (mondani egyszerű, eredményt elérni már nem az), ezért érdemes mérlegelni, hogy mi az a megoldás, ami a legtöbb reménnyel kecsegtet és elfogadható a számára. (Bárhogy dönt, én éppúgy drukkolok neki, ahogy Te.)

    "Miert probalsz te is felrebeszelni?"
    Ezt a kedves kérdést igazán kihagyhattad volna. De azért hogy lásd, mennyire beszélek félre, röviden és tömören (már amennyire lehet) vázolok egy történetet a szűk környezetemből - csak hogy képben legyél a "jár neki" jogi érvényesítésével kapcsolatban (hogy mivel járhat egy egyszerű esetben is):

    - 2006 derekán 14 ezer forintos mp3-lejátszó vásárlása egy üzletből
    - meghibásodik, cserét nem adnak, aszondják, megjavítják
    - 8 hét alatt, de az sok, úgy már nem kell, elállás közlése, adják vissza a pénzt
    - aszondják, a felét hajlandók visszaadni
    - szokásos levelezés velük, jogi útra tereléssel fenyegetőzés, eredménytelenül
    - ügyvédi felszólítás
    - válaszuk: mi a tosz, nem is romlott az el, de azért jófejségük jeléül felajánlanak egy cserekészüléket
    - mivel sajnos nem sikerül bizonyítani, hogy korábban megtörtént a vásárlástól való elállás, átvevődik a cserekészülék (ekkor már 2007-et írunk)
    - pár hónapra rá cserekészülék elromlik
    - asztalcsapkodás: adják vissza a pénzt
    - nem adják
    - fizetési meghagyás beadása (ekkor már 2008-at írunk)
    - a cég ellentmondással él, az eljárás így polgári perré alakul
    - a per összesen három évig tart, mely alatt:
    a) elsőfokon az eredmény: a per elvesztése (wtf?!)
    b) másodfokon: a per megnyerése (ekkor már 2011-et írunk)
    - boldogság: már jogerősen is "jár neki" vissza a pénz
    - a cég továbbra sem fizet
    - időközben elrendelik a cég kényszertörlését
    - az eljárásba megtörténik a bejelentkezés a követeléssel (ekkor már napjainkban járunk, tehát másfél évvel a per megnyerése után)
    - hogy valaha is visszakapja-e a pénzt, annak továbbra is csak isten a megmondhatója
    - ami biztos: az eredeti 14 ezer forintos vita a késedelmi kamatokkal és illetékekkel mára már kb. 80 ezer forintra kerekedett

    14 ezer forint kedvéért ennyit szarakodni (sőt még az illetékek befizetését is vállalni érte) persze csak úgy lehetséges, ha az ember az elejétől kezdve leginkább poénként fogja föl a dolgot (na és persze ha van egy ügyvéd jó barát, akit legalább egy-egy sörre illik meghívni cserébe). De 200 ezer forintos ügyletnél azért már más a helyzet, ott kétszer is átgondolnám, hogy mi az érdekem...

    Mindenkitől elnézést az irgalmatlan hosszú offolásaimért, ígérem, ezennel végeztem, leszálltam a témáról.

Új hozzászólás Aktív témák