Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gicz #19815 üzenetére

    Így van, HDMI-nél nincs idő a hibajavításra. Hidd el, hogy van látható különbség, a noname, vagy kevéssé neves gyártók alig árnyékolt, 2 eFt körüli kábeleivel gyakran van is probléma. Nem is kell elmenned 35 eFt-ig, már adott esetben egy 6-8 eFt-os kábel is megoldja azt a problémát, amit a 2 eFt-os használata okozott. A drágább kábelek létjogosultsága egyébként sem a 42-50"-os TV-knél jön elő, hanem a nagy képfelületet adó, high-end projektoroknál, ahol már igen könnyen kiszúrható a kisebb hiba is.

    Get Moded!

  • pongi1

    tag

    válasz Gicz #19815 üzenetére

    Nem hiszem, hogy itt a fórumon arról lett volna szó, hogy az általunk legtöbbet emlegetett tévék esetében valaki 35 000 ft-os kábelt vegyen.
    Éppen hogy olyan kábelekről volt szó, melyek 1 m-es példányai 5-8 000 Ft-ba, vagy ennél is kevesebbe kerülnek (a 2 m-es ennél természetesen valamivel drágább). Kaphatóak viszont 1 000 ft alatti, vagy kicsivel afölötti HDMI kábelek is, melyek már nem biztos, hogy akár a 2 m-es távolságot is képesek észrevehető hiba nélkül áthidalni.
    Találtam ezzel kapcsolatban egy írást [link] (sajnos egy céges oldal, jobban örültem volna valami tudományosabb dolognak), mely alapján én úgy gondolom, hogy az olcsó és a drága kábel között az alapvető különbség abból fakadhat, hogy a drágább, jobb alapanyagból készülő kábelek - rövid távon - nagyobb valószínűséggel viszik át jelentős veszteség nélkül a digitális jelet, mint az egészen olcsó kábelek.
    Viszont nyilván léteznek olyan eszközök, ahol az a minimális jelromlás is észrevehető.

    Felhasználóként én azt szeretném csak tudni, hogy bizonyosan megelégedhetek a 750 ft-os kábellel pl. egy 50"-os plazma tévénél, vagy azért áldozzak rá 8-10x annyit?

  • BBéci

    titán

    válasz Gicz #19815 üzenetére

    Te kizártnak tartod, mások viszont kipróbálták és tapasztalták. Többek között én is.

    Nem problémákat tapasztalunk, hanem különbséget a kép- és hangminőségben. Amíg nem illesztesz be a mostani helyett egy sokkal jobbat, fogalmad sincs, milyen lehet a kép, azért vagy elégedett a mostani állapottal. Ez hasonlít a HSBS filmekre nyálat csorgató emberkékkel, akik még nem láttak frame packedet.
    Sajnos, bármennyire hihetetlen, egy felső-középkategóriás BD-játszó képminőségéhez képest, az átlagos PC-ből kinyerhető, a fasorban sincs. Azzal nem érdemes összehasonlító tesztet végezni.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák