Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gabor970 #15598 üzenetére

    Általában javasolja és vállalja a gyártó cég az évenkénti hitelesítést a saját gyárukban.

    Amúgy a gyakorlatban az olcsóbb műszereket nem nagyon szokás újrakalibrálni. A régi colorimeter-ekben még frissítették a két-három darab 3x3-as mátrixot, mert az nem volt nagy szám, de a spektrophotometer-ek LUT-jait és az új colorimeter-ek spektrális profilját már nem mérik ki újra, mert majdnem annyiba kerülne, mint levenni egy újat a polcról. Szóval elküldöd, megnézik, aztán visszaírják, hogy mondjuk a bontatlanul 350$-ért beszerezhető műszert 300$-ért javítják (alkatrész+munkabér) és 25$-ért visszapostázzák. :DDD

    Én például azt szoktam kihasználni, ha valaki épp frissen bont ki egy spektrométert (vagy frissen kapja vissza ellenőrzésről, amin átment), akkor összemérem azzal a sajátom, így akár fél évente is ránéznek. Ha túl lesz a várható élettartamán (~3 év), akkor eladom és veszek egy újabb típust.

    De spektrókban szokott lenni beépített "sanity check" is.
    Pl. a saját LED lámpájának ismert a spektruma (hogy melyik hullámhosszra esik a csúcsértéke), ami feltételezhetően nem nagyon változik, illetve a szenzor néhány pixele szigetelve van, így ott a kezdeti full-array inicializálás után tovább tudja mérni a feketét és figyelni, hogy mennyire durván ingadozik a zajszint. Ha valami nagyon elcsúszik, akkor beriaszthat a software. (Ha ide-oda mászkálnak a kitakart vakpixelek értékei, akkor szar a táp, ha "idegen" a saját lámpa, akkor vagy maga a lámpa adta be a kulcsot, vagy a műszernek van heló.).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák